Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Skyler Johnson
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Fountain - Fort Carson
Fountain Fort Carson
Windsor Middle School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 7-0
W. Hardin
Napa SAL Wrestling Club
2024 North Coast TOC Qualifier
Placement Matches (16 Man)
112
02/24
L
F 0-0 2:00
M. Sommier
Adele Harrison Middle School
2024 North Coast TOC Qualifier
4th Wrestleback (16 Man)
112
02/24
W
DEC 8-4
W. Plum
Cloverdale Wrestling
2024 North Coast TOC Qualifier
Semis & 3rd WB (16 Man)
112
02/24
L
F 0-0 0:17
W. Hardin
Napa SAL Wrestling Club
2024 North Coast TOC Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
112
02/10
L
F 8-0 2:50
J. Vigil
Prairie View
CHSAA 5A Region 1
2nd Wrestleback (16 Man)
106
02/09
L
MD 13-5
S. Garcia
Denver East
CHSAA 5A Region 1
Round 1
106
02/03
L
F 9-7 5:46 SV
L. Dolan
Falcon
South JV Invite
Finals
106
02/03
W
MD 15-7
C. Naranjo
Pueblo East
South JV Invite
5th Round
106
02/03
L
MD 14-2
A. Pintor
Alamosa
South JV Invite
Round 4
106
02/03
W
F 0-3 3:46
L. Dolan
Falcon
South JV Invite
2nd Round
106
02/03
W
F 6-3 3:37
C. Naranjo
Pueblo East
South JV Invite
1st Round
106
12/09
L
F 7-0 2:33
J. Kohn
Centaurus Hs
2023 Pueblo East Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
106
12/09
L
F 2-0 0:22
M. Romero
La Junta
2023 Pueblo East Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/09
W
F 8-8 5:55
C. Naranjo
Pueblo East
2023 Pueblo East Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/09
W
F 10-5 3:29
T. Tomlinson
James Irwin
2023 Pueblo East Invitational
Round 1 (16 Man)
106
12/01
L
F 5-0 1:00
B. Saddler
Eaglecrest
Battle of the Best
Round 2 (6 Team)
106
12/01
L
F 14-1 3:47
R. Crowley
Widefield
Battle of the Best
Round 2 (4 Team)
106
12/01
L
F 5-0 1:21
T. Colley
Thompson Valley
Battle of the Best
Round 1 (6 Team)
106
12/01
L
F 2-0 0:40
A. Sturtevant
Pueblo County
Battle of the Best
Round 3 (6 Team)
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 0-0 0:32
J. Ramos
Windsor Middle School
2023 North Coast TOC Qualifier
Round 3 (4 Man)
100-108
02/25
W
FOR 0-0
L. Simons
Healdsburg Junior High
2023 North Coast TOC Qualifier
Round 2 (4 Man)
100-108
02/25
L
F 0-0 0:04
D. Walters
Lawrence Jones
2023 North Coast TOC Qualifier
Round 1 (4 Man)
100-108
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020