Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alexander Gutierrez
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
HUNTLEY
Huntley
Omega Training Center
Red Raiders
Red Raiders Wrestling Team
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 1:06
Y. Jagtap
Lincolnshire (Stevenson)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/09
L
MD 18-10
K. Kosciarz
Mt. Prospect (Prospect)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Round 1 (16 Man)
126
02/03
L
F 8-0 3:28
B. Teunissen
Belvidere (North)
IHSA 3A Regional @ Huntley
Placement Matches
126
02/03
W
F 9-0 2:11
M. Muller
Hampshire
IHSA 3A Regional @ Huntley
Semis and WB3
126
02/03
W
F 6-1 2:42
C. Aldaco
Algonquin (Jacobs)
IHSA 3A Regional @ Huntley
Quarters and WB1
126
01/27
W
TF 16-0
I. Thomson
Antioch
Antioch @ Huntley
Round 1
126
01/26
W
F 6-0 5:07
M. Bauer
Buffalo Grove
Buffalo Grove @ Huntley
Round 1
126
01/25
W
F 8-1 2:15
A. Sprovieri
South Elgin
Huntley @ South Elgin
Round 1
126
01/25
W
DEC 7-6
M. Muller
Hampshire
Hampshire @ Huntley
Round 1
126
01/20
L
F 2-0 1:12
C. Duchateau
Arrowhead
OPRF Huskie Freshman & Varsity Invite
Placement Matches (16 Man)
126
01/20
L
F 5-2 3:28
D. Anderson
Midland HS
OPRF Huskie Freshman & Varsity Invite
4th Wrestleback (16 Man)
126
01/20
W
F 13-7 5:19
N. Stanard
Riverside (R.-Brookfield)
OPRF Huskie Freshman & Varsity Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/20
W
F 4-2 2:59
M. McCarthy
Morris
OPRF Huskie Freshman & Varsity Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/20
L
F 12-0 2:46
A. Aranda
Glen Ellyn (Glenbard West)
OPRF Huskie Freshman & Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/06
L
DEC 4-2
A. Ploski
Schaumburg (H.S.)
Huntley Mega Quad
Round 1
126
01/06
W
F 2-0 1:23
S. Volf
Plainfield (South)
Huntley Mega Quad
Round 1
126
01/06
W
F 6-0 3:05
D. Ortega
Rolling Meadows
Huntley Mega Quad
Round 1
126
01/06
L
F 4-3 3:20
K. Pasco
Batavia
Huntley Mega Quad
Round 1
126
12/23
L
MD 13-5
M. Meade
Crystal Lake (Prairie Ridge)
Huntley @ Crystal Lake (Prairie Ridge)
Round 1
126
12/16
L
Replay
F 10-2 1:35
L. Wilkinson
EDWARDVILLE (HS)
35th Annual Al Dvorak Invitational
WB 2nd Round
126
12/16
L
Replay
MD 11-1
N. Craft
YORKVILLE (HS)
35th Annual Al Dvorak Invitational
First Round, WB Prelim
126
12/15
W
DEC 7-6
D. Carrillo
Crystal Lake (South)
Huntley @ Crystal Lake (South)
Round 1
132
12/09
L
F 7-0 3:20
C. Chiarelli
Downers Grove (North)
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 3 (16 Team)
138
12/09
L
DEC 6-4 SV
L. Barnett
Geneseo
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 2 (16 Team)
132
12/09
L
F 6-0 1:38
C. Griffin
Tinley Park (Andrew)
Larry Gassen Dual Team Tournament
Placement Matches (16 Team)
132
12/09
L
F 5-0 1:54
J. Maduena
Chatham (Glenwood)
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 1 (16 Team)
138
11/04
L
Replay
F 5-4 3:16
B. Messier
Naperville North High School
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 3
124-131
11/04
W
Replay
MD 12-4
C. Johnson
Beat the Streets Chicago
Midwest Nationals Pre Season Open
2nd Wrestleback (16 Man)
124-131
11/04
L
Replay
DEC 7-3
A. Eyob
Hoffman estates
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 1
124-131
10/14
L
F 4-0 1:52
R. Variano
Izzy Style
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
126
10/14
L
TF 19-2 2:18
G. Madl
Izzy Style
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
Round 1 (16 Man)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/03
L
F 4-2 1:08
B. Smith
Triad Knights WC
IL Second Chance National Team Qualifier
Boys - 16U GR
126
06/03
L
DEC 14-10
A. Salmieri
Red Raiders Wrestling Team
IL Second Chance National Team Qualifier
Boys - 16U GR
126
06/03
W
F 4-0 0:32
B. Krueger
Notre Dame
IL Second Chance National Team Qualifier
Boys - 16U GR
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024