Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Taryn Wright
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Mat-Su Matmen
Palmer Junior Middle School
Palmer Middle School
Wasilla High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
W
Replay
F 3-6 2:26
K. Howland
Alaska
2024 AK USAW Women`s State Freestyle Championships
Round 6
135
05/04
L
Replay
TF 10-0 3:00
S. Cook
Anchor Kings Wrestling Club
2024 AK USAW Women`s State Freestyle Championships
Round 4
135
05/04
L
Replay
F 17-6 5:11
L. VanSiegman
Pioneer Grappling Academy
2024 AK USAW Women`s State Freestyle Championships
Round 2
135
05/03
W
Replay
F 4-2 2:00
K. Howland
Alaska
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 6
135
05/03
W
Replay
DEC 9-6
L. VanSiegman
Pioneer Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 2
135
05/02
W
Replay
DEC 2-0
K. Howland
Alaska
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 6
135
05/02
L
Replay
F 8-0 3:32
L. VanSiegman
Pioneer Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 4
135
05/02
L
Replay
F 7-0 3:12
S. Cook
Anchor Kings Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 2
135
03/31
W
TF 10-0 1:57
D. Olsen
Arctic Warriors Wrestling Club
2024 Alaska Avalanche Freestyle
round 5
130-132
03/16
W
F 4-0 0:21
L. Wooten
Arctic Warriors Wrestling Club
2024 Lions Den Throwdown Freestyle Tournament
Round 3
133-149
12/16
W
Replay
F 4-2 2:37
N. O`Neil
Dimond
ASAA/FNBA Girls State Championships
Consolation 5th/6th
120G
12/16
L
Replay
F 6-0 2:39
D. Dawley
North Pole Patriots
ASAA/FNBA Girls State Championships
Round 7 Cons Semi
120G
12/16
W
Replay
MD 10-0
M. Baise
West Valley Wolfpack
ASAA/FNBA Girls State Championships
Round 6 Cons Rnd 3
120G
12/16
W
Replay
DEC 10-3
J. Klejka
Bethel High School
ASAA/FNBA Girls State Championships
Round 5 Cons Rnd 2
120G
12/15
W
Replay
F 11-0 3:16
A. Perez
Kenai Central High School
ASAA/FNBA Girls State Championships
Round 3 Cons. Rnd 1
120G
12/15
L
Replay
DEC 3-0
E. Bernick
Student Wrestling Development Program
ASAA/FNBA Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
120G
12/02
W
DEC 8-3
A. Wohlford
West Valley Wolfpack
John Tobin Invitational Tournament
Placement Matches (8 Man)
120G
12/02
W
F 4-0 2:42
L. Wooten
Wasilla High School
John Tobin Invitational Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
120G
12/02
L
DEC 7-2
M. Baise
West Valley Wolfpack
John Tobin Invitational Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
120G
12/02
W
F 6-2 4:47
S.
Lathrop Wrestling
Tobin Duals
Round 1
120G
12/02
W
F 8-4 5:10
M. Fitzgerald
Eielson High School
Tobin Duals
Round 1
126G
12/02
W
DEC 7-2
A. Wohlford
West Valley Wolfpack
Tobin Duals
Round 1
120G
12/01
L
MD 12-0
D. Dawley
North Pole Patriots
Tobin Duals
Round 1
120G
11/18
W
DEC 6-3
J. Klejka
Bethel High School
Lancer Smith Memorial 2023 Girls Varsity
5th Place
120G
11/18
L
DEC 2-0
R. Peck
Soldotna
Lancer Smith Memorial 2023 Girls Varsity
6th Wrestleback (32 Man)
120G
11/18
W
DEC 10-5
N. O`Neil
Dimond
Lancer Smith Memorial 2023 Girls Varsity
5th WB (32)
120G
11/18
W
F 11-1 4:36
M. CRANDALL
Kodiak
Lancer Smith Memorial 2023 Girls Varsity
4th Wrestleback (32 Man)
120G
11/17
W
F 4-1 2:04
L. WOOTEN
Wasilla High School
Lancer Smith Memorial 2023 Girls Varsity
3rd WB (32)
120G
11/17
W
F 6-0 1:57
L. Sundai
Barrow High School
Lancer Smith Memorial 2023 Girls Varsity
2nd Wrestleback (32 Man)
120G
11/17
L
DEC 4-3
N. O`Neil
Dimond
Lancer Smith Memorial 2023 Girls Varsity
Round 1 (32 Man)
120G
11/04
W
F 7-2 2:05
J. Klejka
Bethel High School
Mountain City Wrestling Invite- Girls
3rd Placement
120G
11/04
W
F 2-0 4:39
J. Weber
Valdez High School
Mountain City Wrestling Invite- Girls
Day 2 Cons semi
120G
11/04
W
F 5-0 1:38
A. Wohlford
West Valley Wolfpack
Mountain City Wrestling Invite- Girls
Day 2 Rd 3
120G
11/04
W
F 0-0 2:51
E. Bernick
Student Wrestling Development Program
Mountain City Wrestling Invite- Girls
Day 2 Rd 1
120G
11/03
L
DEC 5-0
K. Howland
Hoonah City Schools
Mountain City Wrestling Invite- Girls
Day 1 Rd 4 Quarters
120G
11/03
W
F 2-0 0:48
K. Alfred
Hutchison High School
Mountain City Wrestling Invite- Girls
Day 1 Rd 2
120G
11/03
W
F 5-0 4:27
M. Baise
West Valley Wolfpack
Mountain City Wrestling Invite- Girls
Day 1 Rd 1
120G
10/28
L
Replay
F 5-0 1:24
M. Campbell
Redington Sr. Jr/Sr High School
Monster Bash Women`s Tournament
Placement 8 & 16
126G
10/28
W
Replay
DEC 9-6
A. Lonewolf
Bethel High School
Monster Bash Women`s Tournament
Round 5
126G
10/28
L
Replay
F 7-4 2:54
S. Callender
Palmer High School
Monster Bash Women`s Tournament
Round 4
126G
10/28
W
Replay
F 2-0 0:44
S. Cardoso
Redington Sr. Jr/Sr High School
Monster Bash Women`s Tournament
Round 2
126G
10/28
L
Replay
DEC 4-3
B. Lutz
Wasilla High School
Monster Bash Women`s Tournament
Placement 8 & 16
126G
10/27
W
Replay
F 0-0 2:54
A. Lonewolf
Bethel High School
Monster Bash Women`s Tournament
Round 4
126G
10/27
W
Replay
F 2-0 1:56
D. Olsen
Wasilla High School
Monster Bash Women`s Tournament
Round 2
126G
10/21
L
FOR 0-0
O. Williams
Wasilla High School
2023 Throw Down in Snow Town
Day 2 3/4 Placement
120G
10/20
W
F 4-0 1:42
J. Hardison
Palmer High School
2023 Throw Down in Snow Town
Semi Final
120G
10/20
W
F 13-0 5:04
S. Dickson
Houston
2023 Throw Down in Snow Town
Day 1 Rd 2
120G
10/14
W
F 6-0 2:20
M. Crandall
Kodiak
The Houston Hawks Altercation 2023
3rd & 4th placements
120G
10/14
W
DEC 2-0
E. Bernick
Student Wrestling Development Program
The Houston Hawks Altercation 2023
Cons Semi
120G
10/14
W
F 13-1 4:26
A. Wohlford
West Valley Wolfpack
The Houston Hawks Altercation 2023
Cons Quarters
120G
10/14
W
F 13-5 3:35
M. Reid
South Anchorage High School
The Houston Hawks Altercation 2023
Round 5 wrestlebacks
120G
10/13
L
F 2-0 0:41
N. O`Neil
Dimond
The Houston Hawks Altercation 2023
Round 3 Quarters
120G
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
MD 10-0
B. Wood
Tanana Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Placement Matches (32 Man)
128G
03/04
L
DEC 4-0
B. Young
Kenai Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
6th Wrestleback (32 Man)
128G
03/04
W
DEC 7-3
J. Jones
Redington Jr/Sr High
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
128G
03/04
W
DEF 2-0 1:23
S. Long
Haines Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
128G
03/03
L
MD 8-0
R. Peck
Skyview Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
128G
01/27
W
F 3-2 1:53
A. Roman
Redington Jr/Sr High School
2023 Redington Round Up Middle School
Round 5 (6 Man)
128G
01/27
W
F 2-0 0:33
A. Sandt
Fronteras
2023 Redington Round Up Middle School
Round 4 (6 Man)
128G
01/27
W
F 9-0 3:52
R. Turner
Colony Middle School
2023 Redington Round Up Middle School
Round 3 (6 Man)
128G
01/27
L
F 13-0 3:14
B. Lutz
Palmer Middle School
2023 Redington Round Up Middle School
Round 2 (6 Man)
128G
01/27
W
DEC 9-4
J. Jones
Redington Jr/Sr High School
2023 Redington Round Up Middle School
Round 1 (6 Man)
128G
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020