Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jayli Jones
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Arctic Warriors Wrestling Club
Morris Knolls Hs
Redington Jr/Sr High
Redington Jr/Sr High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
L
Replay
DEC 8-1
E. Anders
Fairbanks Wrestling Club
2024 AK USAW Women`s State Freestyle Championships
True 2nd
127
05/05
W
Replay
DEC 8-5
A. Kirchner
Marathon Wrestling Club
2024 AK USAW Women`s State Freestyle Championships
Placement round
127
05/04
W
Replay
DEC 8-2
M. Henry
Alaska
2024 AK USAW Women`s State Freestyle Championships
Round 7
127
05/04
L
Replay
DEC 7-0
H. Smith
Anchor Kings Wrestling Club
2024 AK USAW Women`s State Freestyle Championships
Round 6
127
05/03
W
Replay
DEC 4-2
A. Kirchner
Marathon Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 6
127
05/03
L
Replay
DEC 6-2
H. Smith
Anchor Kings Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 4
127
05/03
L
Replay
DEC 5-0
E. Anders
Fairbanks Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
TRUE SECOND
127
05/02
W
Replay
MD 10-2
M. Henry
Alaska
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
PLACEMENT
127
05/02
L
Replay
MD 9-0
H. Smith
Anchor Kings Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 6
127
03/02
W
DEC 6-1
H. Hendrickson
SWDP
Tanana Invitational Wrestling Tournament
8th Wrestleback (64 Man)
136G
02/23
W
DEC 7-5 TB1
J. Kline
Palmer Middle School
Valley Championship
Finals
128G
02/23
L
DEC 8-1
C. McIntyre
Colony Middle School
Valley Championship
Round 4 (5 Man)
128G
02/23
W
F 7-0 1:30
A. Morphis
Redington Jr/Sr High School
Valley Championship
Round 3 (5 Man)
128G
02/23
W
DEC 4-1
L. Fogelman
Redington Jr/Sr High School
Valley Championship
Round 1 (5 Man)
128G
02/17
L
F 0-0 1:05
C. Wysocki
Randolph Hs
NJSIAA District 6
Quarters (16 Man)
144
02/09
W
F 2-0 1:39
J. Kline
Palmer Middle School
Redington Round Up Varsity
Round 4 (5 Man)
128-136G
02/09
W
F 2-0 0:53
A. Morphis
Redington Jr/Sr High School
Redington Round Up Varsity
Round 3 (5 Man)
128-136G
02/09
L
F 6-2 4:06
C. McIntyre
Colony Middle School
Redington Round Up Varsity
Round 2 (5 Man)
128-136G
02/09
W
DEC 3-2
L. Fogelman
Redington Jr/Sr High School
Redington Round Up Varsity
Round 1 (5 Man)
128-136G
02/03
W
F 2-1 4:51
L. Groundwater
Colony Middle School
The Teeland Tussle
1st Place
128G
02/03
W
F 2-1 1:43
A. Morphis
Redington Jr/Sr High School
The Teeland Tussle
Semis (8,16 Man)
128G
02/03
L
F 0-0 1:17
E. Donnelly
Sparta
Sparta @ Morris Knolls Hs
Round 1
138
01/26
L
DEC 5-2
L. Fogelman
Redington Jr/Sr High School
Hawks Mat Madness Varsity Tournament
Round 3
128-136
01/26
W
F 0-0 1:34
J. Kline
Palmer Middle School
Hawks Mat Madness Varsity Tournament
Round 2
128-136
01/26
W
F 5-1 0:51
A. Morphis
Redington Jr/Sr High School
Hawks Mat Madness Varsity Tournament
Round 1 Combined
128-136
01/24
L
F 0-0 2:55
T. Woods
High Point Regional
High Point Regional @ Morris Knolls Hs
Round 1
138
01/07
W
F 0-0 3:05
V. Caruso
West Morris Central
Morris Knolls Quad
Round 1
144
01/06
L
DEC 8-7
A. Kover
Kittatinny Regional Jr/Sr
Morris Knolls Quad
Round 1
144
01/06
L
F 0-0 0:53
J. Bush
Delaware Valley Regional
Morris Knolls Quad
Round 1
144
12/22
L
F 6-1 3:18
C. Bacinsky
Roxbury
Morris Knolls Hs @ Roxbury
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 8-4 1:59
A. Lonewolf
Bethel Jr High
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Placement Matches (32 Man)
128G
03/04
L
DEC 7-3
T. Wright
Palmer Junior Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
128G
03/04
W
DEC 5-4
M. Evans
Hopson Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
128G
03/03
L
F 8-0 1:29
T. Skipps
North Pole Middle
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
128G
03/03
W
DEC 11-10
S. Long
Haines Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
128G
01/12
L
F 0-0 1:23
E. Donnelly
Sparta
Morris Knolls Hs @ Sparta
Round 1
126
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023