Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Harrison Fletcher
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Port Huron Northern
Port Huron Northern HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 6-2
S. Degain
Waterford Kettering HS
MHSAA Regional 1-1
Semis & 1st WB (8 Man)
150
02/17
L
TF 23-8 5:39
V. Abbey
Hartland HS
MHSAA Regional 1-1
Quarterfinals (8 Man)
150
02/10
L
DEC 6-0
F. Mcdevitt
Oxford HS
MHSAA District 1-1
Placement
150
02/10
W
DEC 5-2
D. Wesby
Arthur Hill HS
MHSAA District 1-1
Cons. Semis (16 and 32 Man)
150
02/10
W
F 5-2 1:41
L. Mecomber
HH Dow HS
MHSAA District 1-1
Round 4 (16 and 32 Man)
150
02/10
L
MD 12-3
G. Rousse
Traverse City Central HS
MHSAA District 1-1
Round 3 (16 and 32 Man)
150
02/10
W
F 2-0 1:16
T. Weisgerber
Swartz Creek HS
MHSAA District 1-1
Round 2 (16 and 32 Man)
150
02/08
L
MD 14-3
A. Murphy
Lapeer HS
Port Huron Northern HS @ Lapeer HS
Round 1
150
02/03
L
DEC 4-1
W. Smith
Lake Shore
MAC Blue Gold Silver
Placement Matches (16 Man)
150
02/03
W
DEC 4-2
C. Kuretich
St Clair
MAC Blue Gold Silver
4th Wrestleback (16 Man)
150
02/03
W
F 3-1 2:50
M. Zentz
Grosse Pointe South
MAC Blue Gold Silver
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
02/03
L
DEC 7-4
W. Smith
Lake Shore
MAC Blue Gold Silver
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/31
W
DEC 3-2
W. Smith
Lake Shore HS
MAC Blue #1
Round 1
150
01/27
L
DEC 7-0
C. Wilder
Lowell HS
50th Annual Jim Peltier Classic at Yale
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
01/27
W
F 2-0 1:00
J. Bruce
Stoney Creek
50th Annual Jim Peltier Classic at Yale
2nd Wrestleback (16 Man)
150
01/27
L
DEC 4-1
S. Schroeder
Port Huron HS
50th Annual Jim Peltier Classic at Yale
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/27
W
F 2-0 0:53
D. Judkins
New Haven HS
50th Annual Jim Peltier Classic at Yale
Round 1 (16 Man)
150
01/25
W
DEC 9-2
J. Lambert
St Clair HS
MAC Blue #3
Round 1
150
01/20
W
MD 12-0
L. Moreno
Freeland HS
Bay City Central Varsity 2024
Round 1 (16 Man)
150
01/20
W
MD 12-0
L. Moreno
Freeland HS
bay City Central Wolfpack Varsity Invite
Round 1
150
01/20
L
DEC 4-1
L. Thornburg
Montrose Hill-McCloy HS
bay City Central Wolfpack Varsity Invite
Round 1
150
01/20
L
DEC 9-3
A. Savino
Standish-Sterling HS
bay City Central Wolfpack Varsity Invite
Round 1
150
01/17
W
F 2-0 1:45
B. Gapshes
Marysville HS
MAC Blue #2
Round 1
150
01/09
W
F 0-0
A. Forstner
Port Huron HS
Port Huron Northern Team Tournament
Round 1
150
01/05
L
DEC 4-1
L. Abro
Utica HS
Fraser Crossover Quad
Round 1
150
01/04
W
F 2-0 1:22
L. Emmons
Fraser HS
Fraser Crossover Quad
Round 1
150
12/21
L
DEC 5-0
G. Arnold
Anchor Bay
2023 Macomb County Invitational Classic
3rd WB (32 Man)
150
12/21
W
F 7-0 1:28
K. Hodgson
Hazel Park HS
2023 Macomb County Invitational Classic
Quarterfinals & 2nd WB
150
12/20
L
TF 21-6 5:57
D. Clemons
Algonac
2023 Macomb County Invitational Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
12/20
W
F 13-6 3:51
X. Clark
Center Line
2023 Macomb County Invitational Classic
Round 1 (32 Man)
150
12/17
W
DEC 3-2
A. Smith
Roseville HS
Armada team tournament
Round 1
150
12/16
W
MD 8-0
T. Enos
Caro HS
Armada team tournament
Round 1
150
12/16
L
DEC 5-1
S. Schroeder
Port Huron HS
Armada team tournament
Round 1
150
12/16
L
DEC 8-1
J. Malburg
Armada HS
Armada team tournament
Round 1
150
12/14
W
DEC 3-1
R. Trumble
Mt Morris (EAJ) HS
Mt Morris (EAJ) HS @ Port Huron Northern HS
Round 1
150
12/13
L
MD 11-3
J. Gumtow
Croswell-Lexington HS
Port Huron Northern HS @ Croswell-Lexington HS
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
DEC 5-3
J. Hoskins
Yale HS
49th Annual Jim Peltier Classic at Yale
Placement Matches
138
01/28
W
MD 20-7
J. Emmert
Seaholm HS
49th Annual Jim Peltier Classic at Yale
Round 4
138
01/28
L
DEC 4-1
C. Oliver
Stoney Creek
49th Annual Jim Peltier Classic at Yale
Round 3
138
01/28
W
MD 9-1
N. Vitale
St Clair HS
49th Annual Jim Peltier Classic at Yale
Round 2
138
01/28
W
TF 17-2 2:50
G. Morgan
Yale HS
49th Annual Jim Peltier Classic at Yale
Round 1
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020