Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Patrick Bursaw
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-5 0:45
L. Pohl
Aquinas Catholic
NSAA Class D District 1
Semis and WB5
175
02/10
W
F 7-0 1:30
L. Cooper
Lyons-Decatur Northeast
NSAA Class D District 1
WB4
175
02/10
L
F 4-0 2:45
J. Rosenkrans
St. Mary`s
NSAA Class D District 1
Quarters and WB3
175
02/03
W
F 6-4 2:22
W. Miller
Aquinas Catholic
NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
175
02/03
L
F 2-2 0:32
T. Brown
Burwell
NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
175
02/03
L
F 2-0 0:54
C. Meyer
Loomis
NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
175
01/26
L
F 4-0 1:38
G. Ruwe
Logan View
Ord Invitational 2024
Round 3
175
01/26
L
F 5-4 1:16
T. McCain
Ord
Ord Invitational 2024
Round 1
175
01/24
L
F 4-0 2:47
B. Gadeken
Neligh-Oakdale
West Holt Invitational 2023-2024
Rd5
175
01/24
W
F 2-0 0:19
G. Degroff
Burwell
West Holt Invitational 2023-2024
Rd4
175
01/23
L
F 7-4 1:38
J. Backer
Randolph
West Holt Invitational 2023-2024
Rd2
175
01/11
L
F 3-2 0:50
D. Fanta
Centura
Centura Quad
Round 2 (4 Team)
175
01/06
L
F 4-0 4:00
M. Hittner
Fullerton
Summerland Bobcats Invite
Round 6
175
01/06
W
F 2-0 0:49
J. Blecher
Elgin Public/Pope John
Summerland Bobcats Invite
Round 5
175
01/06
L
F 4-1 1:49
L. Nelson
Wisner-Pilger
Summerland Bobcats Invite
Round 4
175
01/06
W
F 3-2 1:12
M. Hittner
Fullerton
Summerland Bobcats Invite
Round 2
175
01/06
L
F 2-0 0:32
C. Meyer
Loomis
Burwell Wrestling Invitational
medals
175
01/05
W
F 2-0 1:20
G. Bojorquez
Bertrand
Burwell Wrestling Invitational
consi semis
175
01/05
L
F 2-0 0:46
M. Jones
Sumner-Eddyville-Miller
Burwell Wrestling Invitational
semis
175
01/05
W
F 9-4 4:35
K. Larson
Burwell
Burwell Wrestling Invitational
Round 3
175
01/05
W
F 2-0 0:17
A. Goad
Elm Creek
Burwell Wrestling Invitational
Round 2
175
01/05
L
F 6-3 4:20
D. Doss
Anselmo-Merna
Twin Loup :Triangular
Round 1
175
12/30
L
F 6-5 3:49
T. Buescher
Kearney
Pleasanton Wrestling Invitational
Round 4
175
12/30
L
F 13-3 1:48
W. Urkoski
High Plains Community
Pleasanton Wrestling Invitational
Round 3
175
12/30
W
F 12-2 5:25
T. Renz
Grand Island Central Catholic
Pleasanton Wrestling Invitational
Round 2
175
12/16
L
F 2-0 0:47
T. Brown
Burwell
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Placement
175
12/16
W
F 3-2 1:52
T. Smith
Gibbon
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (10 Team)
190
12/16
L
F 2-0 1:12
C. Kuszak
St. Paul
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 5 (10 Team)
190
12/16
W
F 2-0 0:58
W. Seeman
Red Cloud/Blue Hill
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 1 (10 Team)
175
12/16
W
F 2-0 1:22
G. Hemberger
Adams Central
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 2 (10 Team)
175
12/15
W
F 9-5 1:42
K. Talley
Elm Creek
Elm Creek/Ord/Ravenna Triangular
Round 1
175
12/15
L
TF 20-5 6:00
G.
Ord
Elm Creek/Ord/Ravenna Triangular
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 6-0 3:37
G. Goes
Freeman
NSAA Class D District 3
WB4
170
02/11
W
F 11-1 3:35
C. Jackson
Franklin
NSAA Class D District 3
Quarters and WB3
170
02/10
L
F 2-0 2:17
L. Sliva
---
NSAA Class D District 3
Round 2
170
02/03
L
F 2-2 1:28
B. Flores
Wood River
Rebel Duals
Placement (12 Team)
170
02/03
L
F 2-0 0:42
R. Kolbet
Gibbon
Rebel Duals
Round 3 (12 Team)
182
01/21
L
DEC 5-0
L. Rohloff
Central City
LouPlatte Conference Tournament
Round 4
182
01/21
L
F 2-0 1:32
R. Kolbet
Gibbon
LouPlatte Conference Tournament
Round 2
182
01/14
L
DEC 10-3
Z. Cahill
Plainview
West Holt Invitational 2022-2023
Round 4
182
01/13
L
F 2-0 0:58
H. Hodges
Burwell
West Holt Invitational 2022-2023
Round 2
182
01/07
L
DEC 6-3
D. Linkous
Pender
Summerland Bobcats Invite
Round 4
182
01/07
L
F 11-0 3:19
B. Bridger
Fullerton
Summerland Bobcats Invite
Round 2
182
01/07
L
F 3-0 2:12
R. Frotsch
Twin Loup
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 4
182
01/06
W
FOR 0-0
J. Koehn
Clarkson/Leigh
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 3
182
01/06
L
F 2-0 1:13
J. Messere
Grand Island Central Catholic
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 1
182
12/17
L
F 2-0 1:38
T. Johannes
Arlington
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 1 (10 Team)
182
12/17
L
DEC 6-1
B. Wiseman
Adams Central
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 2 (10 Team)
182
12/16
L
F 2-0 0:40
B. Chaplin
Broken Bow
Ravenna JV Invitational
Round 4
170A
12/16
L
DEC 6-0
J. Ortega
---
Ravenna JV Invitational
Round 2
170A
12/16
L
F 2-0 3:20
J. Florell
---
Ravenna JV Invitational
Round 1
170A
12/02
L
F 2-0 2:51
G. Grove
Southern Valley
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 4
182
12/02
L
F 2-3 1:21
K. Rahn
Hershey
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 2
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024