Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Houston Jensen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
AVIATOR WRESTLING CLUB
Aviator Grappling Academy
Aviator Wrestling Club
Cedar Jr. Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
L
F 6-2 1:33
B. Zorn
Fremont Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 3
63
04/20
L
TF 12-0 0:26
C. Eller
Sanderson Wrestling Academy
Utah Freestyle State Championships
Round 2
63
04/19
L
F 17-17 3:51
B. Zorn
Fremont Wrestling Club
Utah Greco Roman State Championships
3rd & 5th place
63
04/19
L
F 8-0 1:25
D. DeCol
Utah
Utah Greco Roman State Championships
Conso Semis
63
04/19
L
TF 10-0 0:34
C. Eller
Sanderson Wrestling Academy
Utah Greco Roman State Championships
Quarters & WB
63
01/26
L
Replay
F 2-0 0:25
K. Ashby
Westlake
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
60
01/26
L
Replay
F 6-0 1:49
B. Zorn
Fremont Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
60
01/20
L
F 2-0 0:32
B. WILLIAMS
Olympus-Skyline
Rec League State
Placement and semis
62
01/20
W
F 2-0 0:49
C. Dymock
Syracuse Wrestling
Rec League State
Round 3
62
01/20
W
F 2-0 0:32
P. Hardman
Victory wrestling
Rec League State
Round 3
62
01/20
W
F 2-0 0:43
M. Miller
Box Elder Stingers
Rec League State
Quarters & R2
62
01/20
W
F 2-0 0:25
E. Chappell
Riverton Wolf Pack Wrestling
Rec League State
Round 2
62
01/20
L
F 7-1 1:38
H. Anderson
Box Elder Stingers
Rec League State
Round 1
62
01/06
W
F 6-2 1:37
B. Dahl
Millard County Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
57-58
01/06
L
DEC 7-4
M. Romney
Wasatch
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
57-58
01/06
L
DEC 8-1
O. Davis
Riverton Wolf Pack Wrestling C
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
57-58
12/30
L
F 5-0 0:16
G. Dias
Shootbox Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 2.5
63
12/30
L
F 9-0 1:55
C. Crockett
Sanderson Wrestling Academy
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 4 Quarters
63
11/25
L
M FOR 0-0
J. McGuire
Evanston Elite Wrestling
The Turkey Tussle
Quarters & 3rd WB (32 Man)
60
11/25
L
M FOR 0-0
H. Walker
Stallions Wrestling Club
The Turkey Tussle
Round 2 Champ & WB (32 Man)
60
11/04
L
DEC 4-2
J. Papa
Champions Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
55-58
11/04
W
F 15-4 2:52
H. Langford
Olympus
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
55-58
11/04
W
F 6-4 1:44
L. Burnett
Pleasant Grove
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
55-58
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
Replay
F 2-0 0:46
T. Reed
Fremont Wrestling Club
Rec League State
2nd Wrestleback (16 Man)
55
01/21
L
Replay
F 12-4 2:20
H. Nielsen
Top Of Utah
Rec League State
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
11/26
L
Replay
DEC 8-6 SV
L. Burnett
Pleasant Grove/TUG
Turkey Tussle
Round 4 (5 Man)
54
11/26
W
Replay
DEC 9-4
R. Bishop
Aviator Wrestling Club
Turkey Tussle
Round 3 (5 Man)
54
11/26
W
Replay
F 2-4 1:29
T. Reed
Fremont Wrestling Club
Turkey Tussle
Round 2 (5 Man)
54
11/26
W
Replay
F 4-2 0:50
R. Garner
Mountain Ridge Youth Wrestling
Turkey Tussle
Round 1 (5 Man)
54
11/12
W
DEC 9-3
R. Bishop
Aviator Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 3 (Best of 3)
51-54
11/12
L
F 6-8 2:50
R. Bishop
Aviator Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 2 (Best of 3)
51-54
11/12
W
F 12-1 1:37
R. Bishop
Aviator Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 1 (Best of 3)
51-54
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024