Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Patricia Arroyo
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Red Cloud-Blue Hill
Red Cloud/Blue Hill
Red Cloud/Blue Hill Girls
WarCats
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/02
L
M FOR 0-0
K. Skiles
Ogallala
Southwest Girls Invite
Round 6
125
12/01
L
F 3-2 1:39
F. Perea
Grand Island Girls JV
Southwest Girls Invite
Round 4
125
12/01
W
F 2-0 0:56
J. McCain
Rawlins County
Southwest Girls Invite
Round 3
125
12/01
W
F 9-0 5:46
G. Solis
Grand Island
Southwest Girls Invite
Round 2
125
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
FOR 0-0
B. Kuester
West Point-Beemer Girls
NSAA Girls District 2
Consi Semis
120
02/04
L
DEC 7-3
J. Taylor
Papillion-La Vista Girls
NSAA Girls District 2
Semis and WB5
120
02/03
W
F 2-0 0:45
C. Smaus
David City Girls
NSAA Girls District 2
Quarters and WB3
120
01/28
W
F 2-0 0:34
A. Kendig
Osborne Girls
Warcat Invitational 2023
Placement
G120
01/28
W
F 20-6 2:35
J. Ord
Red Cloud/Blue Hill Girls
Warcat Invitational 2023
Round 4
G120
01/21
W
F 2-0 1:12
S. Phelps
Sandhills Valley Girls
Higgins Invite Girls
Placement
120
01/20
W
F 2-0 1:23
E. Bohlman
Aurora Girls
Higgins Invite Girls
Semi
120
01/20
W
F 2-0 0:32
P. Peterson
Gothenburg Girls
Higgins Invite Girls
Round 2
120
01/17
W
F 2-0 0:45
B. Kuester
West Point-Beemer
Battle Creek Girls Invite
Placement Matches
120
01/17
W
DEC 10-3
D. Gress
High Plains Community Girls
Battle Creek Girls Invite
Round 4
120
01/16
L
DEC 5-1
L. Lemburg
Lakeview Girls
Battle Creek Girls Invite
Round 3
120
01/16
W
F 2-14 3:19
B. Kuester
West Point-Beemer
Battle Creek Girls Invite
Round 2
120
01/14
W
F 2-0 0:21
B. Degenhardt
Thayer Central Girls
Superior Invite 2023
Round 4
G-125
01/14
W
F 2-0 1:10
K. Zimmerman
Conestoga Girls
Superior Invite 2023
Round 3
G-125
01/13
W
F 2-0 0:15
P. Ord
Red Cloud/Blue Hill Girls
Superior Invite 2023
Round 3
G-125
01/08
W
F 2-0 0:41
P. Dalimata
Bridgeport Girls
Garden Co. Invite 23
Finals
G125
01/07
W
F 5-0 1:17
A. Rodriquez
Ogallala Girls
Garden Co. Invite 23
Round 3
G125
01/06
L
DEC 5-0
A. Osterbuhr
Minden Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 6
125 A
01/06
W
F 2-0 2:01
A. Blume
Valentine Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 5
125 A
01/05
L
DEC 7-5 SV
M. McGillivray
Stanton Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 4
125 A
01/05
W
F 4-0 0:44
A. Richardson
Elkhorn Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 3
125 A
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
DEC 7-4
V. Maxey
Norfolk Girls
2022 NSAA State Championships
Girls 3rd and 5th Place
G126
02/19
W
FOR 0-0
E. Trofholz
Conestoga Girls
2022 NSAA State Championships
Sat Ses 6 Round 2 (12 Girl)
G126
02/19
W
Replay
DEC 7-2
J. Bruns
Wayne Girls
2022 NSAA State Championships
Sat Ses 6 Round 1 (12 Girl)
G126
02/19
W
Replay
F 4-4 1:57
B. Kuester
West Point-Beemer Girls
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 5 (12 Girl)
G126
02/18
L
Replay
F 4-0 5:34
A. Skrdla
Pierce Girls
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 4 Round 2 (12 Girl)
G126
02/18
W
Replay
MD 9-1
K. Santoyo
Lexington Girls
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 4 Round 1(12 Girl)
G126
02/05
L
MD 18-4
R. Rosseter
---
NSAA Girls District 4
Saturday Placements
126
02/05
W
DEC 7-0
T. Williamson
Crete Girls
NSAA Girls District 4
Saturday Semis/Consi Quarters
126
02/04
W
F 2-0 1:26
A. Lazure
Omaha Skutt Catholic Girls
NSAA Girls District 4
Friday Round 2
126
01/29
W
F 6-0 2:56
A. Hartman
Red Cloud/Blue Hill Girls
Warcat Invitational 2022
Placement
G132
01/29
W
F 2-0 1:56
A. Broschkowski
Fairbury Girls
Warcat Invitational 2022
Round 4
G132
01/18
W
DEC 2-1
S. Brown
Overton Girls
Battle Creek Girls Invite
Round 3
126
01/17
W
DEC 6-4 SV
A. Skrdla
Pierce Girls
Battle Creek Girls Invite
Round 2
126
01/17
W
F 7-7 3:39
B. Kuester
West Point-Beemer
Battle Creek Girls Invite
Round 1
126
01/15
W
FOR 0-0
S. Brown
Overton Girls
Superior Invite 2022
Finals
G-126
01/15
W
F 2-0 0:37
C. Svoboda
Adams Central
Superior Invite 2022
Round 4A
G-126
01/14
W
F 4-0 1:27
A. Hartman
Red Cloud/Blue Hill Girls
Superior Invite 2022
Round2A
G-126
01/14
W
F 4-1 3:28
J. Zubrod
Adams Central
Superior Invite 2022
Round 1A
G-126
12/17
W
MD 12-4
L. Held
Columbus Lakeview
2021 Fairbury Girls Wrestling Inv.
rd5
126
12/17
W
F 2-0 3:57
J. Davis
Nebraska City
2021 Fairbury Girls Wrestling Inv.
rd4
126
12/16
L
F 8-5 3:43
P. Lee
Nebraska City
2021 Fairbury Girls Wrestling Inv.
rd3
126
12/16
W
F 7-0 5:55
S. Freeman
Palmyra
2021 Fairbury Girls Wrestling Inv.
RD 2
126
12/11
W
F 2-0 0:15
A. Hartman
Red Cloud/Blue Hill Girls
Southern Valley Invitational 2021
Round #5
G126
12/10
W
F 2-0 0:44
M. Arndt
---
Southern Valley Invitational 2021
Round #3
G126
12/10
W
DEC 10-3
K. Tallent
Norton Community Girls
Southern Valley Invitational 2021
Round #1
G126
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
F 2-0 0:12
P. Lee
Nebraska City
NSWCA Girls High School State Tournament
Saturday Round 2
132
01/30
W
DEC 5-1
N. Lemus
West Point Beemer
NSWCA Girls High School State Tournament
Saturday round 1
132
01/30
W
F 4-2 3:49
E. Kavan
Cedar Bluffs
NSWCA Girls High School State Tournament
Friday Round 4
132
01/29
L
DEC 7-6
M. Zeleny
---
NSWCA Girls High School State Tournament
Friday Round 3
132
01/29
W
F 8-5 5:51
Z. Villanueva
BRLD
NSWCA Girls High School State Tournament
Friday Round 2
132
01/19
L
FOR 0-0
N. Lemus
West Point-Beemer
Battle Creek Girls Invitational
Finals
132
01/18
L
F 13-3 3:31
A. Olvera
Schuyler
Battle Creek Girls Invitational
Round 5
132
01/18
W
F 2-1 1:45
A. Hockenbary
Valentine
Battle Creek Girls Invitational
Round 4
132
01/18
W
DEC 5-0
A. Skrdla
Pierce
Battle Creek Girls Invitational
Round 3
132
01/18
L
DEC 9-4
C. Wemhoff
Schuyler
Battle Creek Girls Invitational
Round 2
132
01/16
L
F 2-0 0:56
D. Doggett
South Loup
Shelton Wrestling Invitational
Round 6
138
01/16
L
F 2-0 0:48
T. Kuehn
Kenesaw
Shelton Wrestling Invitational
Round 5
138
01/16
L
F 4-1 1:01
A. Downey
Arapahoe
Shelton Wrestling Invitational
Round 3
138
01/16
L
F 2-0 0:55
M. Jones
Sutton
Shelton Wrestling Invitational
Round 2
138
01/16
L
F 4-1 1:07
C. Kiger
---
Shelton Wrestling Invitational
Round 1
138
01/09
L
F 6-0 1:48
G. Kahrs
Franklin
Franklin Invite 2021
Round 4
138
01/09
L
F 5-0 0:33
C. Broeker
---
Franklin Invite 2021
Round 2
138
01/02
L
F 2-0 0:22
H. Perks
Cambridge
Southwest Invite
Round 5
138
01/02
W
DEC 4-2
T. Warembourg
Wauneta-Palasade
Southwest Invite
Round 4
138
01/02
L
F 4-0 1:19
C. Broeker
Southern Valley
Southwest Invite
Round 2
138
12/19
L
F 8-0 2:16
J. Graham
Johnson County Central
Thunderbird Invitational
Round 6
138
12/19
W
FOR 0-0
D. Portrey
Humboldt-Table Rock/Steinauer/Pawnee City
Thunderbird Invitational
Round 5
138
12/19
L
F 5-0 1:36
J. Graham
Johnson County Central
Thunderbird Invitational
Round 4
138
12/19
L
F 2-0 1:05
J. Kult
---
Thunderbird Invitational
Round 3
138
12/19
L
F 5-0 0:49
M. Jones
Sutton
Thunderbird Invitational
Round 2
138
12/19
L
DEC 5-4
K. Kline
Ord
Ravenna JV Invitational
Round 3
145G
12/18
W
F 4-0 1:02
A. Hartman
Red Cloud/Blue Hill
Ravenna JV Invitational
Round 1
145G
12/11
L
F 2-0 0:54
G. Anderson
Centura
Southern Valley Invitational 2020
Round #5
138
12/11
L
F 2-0 0:30
J. Peterka
Sutherland
Southern Valley Invitational 2020
Round #3
138
12/11
L
F 4-0 1:06
H. Miner
Wauneta-Palisade
Southern Valley Invitational 2020
Round #2
138
12/11
W
F 9-0 4:50
K. Colton
Chase County
Southern Valley Invitational 2020
Round #1
138
12/09
L
F 4-0 1:06
T. Stassines
Fillmore Central
Fillmore Central @ Red Cloud/Blue Hill
Round 1
138
12/05
L
F 2-0 0:52
C. Hartman
Lyons
Osborne Invitational 2020
ROUND 5 FINALS
138
12/05
L
F 2-0 0:34
S. Pyle
---
Osborne Invitational 2020
ROUND 4
138
12/05
L
F 2-0 0:53
C. Meitl
Phillipsburg
Osborne Invitational 2020
ROUND 3
138
12/05
L
F 2-0 1:50
R. Bohl
Minneapolis
Osborne Invitational 2020
ROUND 2
138
12/05
L
F 4-0 0:23
J. Windholz
---
Osborne Invitational 2020
ROUND 1
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024