Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braeden Oster
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/08
L
F 3-2 1:36
S. Gehle
Superior
Wood River Invite
Round 4
126
12/08
W
F 5-2 2:54
W. Williams
---
Wood River Invite
Round 3
126
12/08
L
F 2-0 2:34
H. Cobb
Amherst
Wood River Invite
Round 2
126
12/08
W
F 2-0 0:41
C. Johnson
Amherst
Wood River Invite
Round 1 (16 Man)
126
12/08
W
F 2-0 0:31
D. Teel
Minden
Minden @ Wood River
Round 1
126
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
DEC 4-0
V. Leibert
Lexington
Fairbury Invite
Round 5
126
01/28
W
F 4-0 0:58
H. Magana
---
Fairbury Invite
Round 4
126
01/28
W
F 9-0 1:43
A. Bowers
Lincoln Southwest (JV)
Fairbury Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/27
L
F 2-0 1:06
A. Barnts
---
Fairbury Invite
round 2
126
01/27
W
F 2-0 0:25
C. Wieland
Lincoln Southwest (JV)
Fairbury Invite
Round 1 (16 Man)
126
01/21
L
F 4-0 2:25
J. Price
---
LouPlatte Conference Wrestling
Round 5
126
01/21
L
F 2-0 0:57
A. Spike
Doniphan-Trumbull
LouPlatte Conference Wrestling
Round 2
126
01/20
L
F 4-0 1:19
J. Ostrom
Burwell
Wood River @ Burwell
Round 1
126
01/20
L
F 12-0 3:09
D. Stewart
---
Wood River @ Elkhorn Valley
Round 1
126
01/14
L
MD 14-0
O. Grube
Franklin
Gibbon Invite
Semis
126
01/14
W
F 7-0 2:42
J. Thomas
---
Gibbon Invite
2nd Wrestleback
126
01/14
L
F 2-0 0:37
T. Tobler
Ravenna
Gibbon Invite
Quarters
126
01/14
W
F 2-0 1:36
M. Alvarado
Ord
Gibbon Invite
Round 1
126
01/13
W
F 4-0 0:39
S. Tejeda
Central City
Wood River @ Central City
Round 1
126
01/06
L
DEC 8-2
C. Laible
West Holt
Burwell Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/06
L
F 6-0 3:33
T. Pokorny
Central Valley
Burwell Invite
Round 1 (16 Man)
126
12/31
L
F 6-0 5:27
R. Dunn
Alliance
Boone Central
Champ. Round 1
132
12/20
L
F 2-0 1:32
K. Casey
Thayer Central
Sutton Duals 2016
Round 5 (6 Team)
126
12/20
L
F 2-2 3:45
C. Carlson
Sutton
Sutton Duals 2016
Round 1 (6 Team)
126
12/20
L
F 2-0 1:03
C. Nuttelman
Cross County/Osceola
Sutton Duals 2016
Round 4 (6 Team)
126
12/20
W
F 11-7 4:58
C. Groleau
Weeping Water
Sutton Duals 2016
Round 3 (6 Team)
126
12/20
W
F 18-13 5:47
Z. Duntz
Centennial
Sutton Duals 2016
Round 2 (6 Team)
126
12/16
W
F 2-1 2:04
D. Crocker
Kearney
Ravenna JV Invitational
round 3
132
12/16
W
F 2-0 0:55
J. Ellis
Kearney
Ravenna JV Invitational
Round 2
132
12/16
L
F 2-0 1:17
A. Cole
Broken Bow
Ravenna JV Invitational
Round 1
132
12/09
L
DEC 8-6
M. Kautz
Shelton-Kenesaw
Wood River Invite
Round 3
126
12/09
W
F 2-0 0:49
L. Helgoth
Aquinas
Wood River Invite
Round 2
126
12/09
L
F 2-0 3:51
A. Spike
Doniphan-Trumbull
Wood River Invite
Round 1 (16 Man)
126
12/09
W
F 2-0 0:55
D. Wilson
Minden
Wood River @ Minden
Round 1
---
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
F 5-3 2:52
D. Stewart
Thayer Central
Gibbon Bill Foster Invite
Semis
120
01/16
L
F 2-0 0:47
T. Tobler
Ravenna
Gibbon Bill Foster Invite
Quarters
120
12/30
L
F 4-0 3:50
L. Brown
---
Wood River Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
120
12/30
L
F 14-4 3:59
C. Glendy
Broken Bow
Wood River Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
120
12/30
W
F 2-0 1:05
L. Helgoth
Aquinas Catholic
Wood River Holiday Duals
Cross Bracket (8 Team)
120
12/30
L
F 2-0 0:44
S. Florell
---
Wood River Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
120
12/22
L
F 4-0 2:22
R. Foreman
Centennial
Sutton Duals
Round 1 (6 Team)
120
12/22
L
F 6-1 3:31
D. Stewart
Thayer Central
Sutton Duals
Round 4 (6 Team)
120
12/18
W
F 2-0 1:19
K. Ambler
---
Ravenna JV Invitational
round 3
120
12/18
W
F 10-2 3:12
B. Warnke
Kearney
Ravenna JV Invitational
Round 2
120
12/18
L
F 6-1 3:12
E. Escandon
Gibbon
Ravenna JV Invitational
Round 1
120
12/11
L
F 4-0 0:59
Z. Rogers
Kearney Catholic
Wood River Invite
Round 3
120
12/11
W
F 8-5 2:54
K. Foster
Ord
Wood River Invite
Round 2
120
12/11
L
F 6-0 4:37
C. Lothrop
St. Paul
Wood River Invite
Round 1 (16 Man)
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020