Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Bercume
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Cliff Keen WC
Detroit (CATHOLIC CENTRAL)
Detroit Catholic Central
Detroit Catholic Central Blue
Detroit Catholic Central HS
Detroit Catholic Central HS BLUE
Detroit Central Catholic
Michigan
Michigan Blue
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
Replay
DEC 5-3
L. Tollison
Grand Ledge HS
MHSAA Championships
Placement Matches
D1-215
03/02
W
Replay
MD 15-4
S. O`Keefe
Brighton HS
MHSAA Championships
Semis(16 Man)
D1-215
03/01
W
Replay
F 7-1 1:00
B. Warner
Fraser HS
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D1-215
02/17
W
M FOR 0-0
C. Green
Bedford HS
MHSAA Regional 3-1
Placement Matches (8 Man)
215
02/17
W
F 4-1 0:45
A. Rahal
Dearborn HS
MHSAA Regional 3-1
Semis & 1st WB (8 Man)
215
02/17
W
F 9-2 1:34
J. Powe
Saline HS
MHSAA Regional 3-1
Quarterfinals (8 Man)
215
02/10
W
F 0-0 1:33
J. Portman
Plymouth HS
MHSAA District 5-1
Placement
215
02/10
W
F 0-0
W. Alton
Stevenson HS
MHSAA District 5-1
Round 4 (16 and 32 Man)
215
02/10
W
F 0-0 0:06
I. King
Stevenson HS
MHSAA District 5-1
Round 3 (16 and 32 Man)
215
01/27
W
DEC 5-3
R. Kucharczk
---
Lou Yeager Duals
Round 1
215
01/07
L
DEC 5-2
R. Ahern
Rockford HS
Detroit Catholic Central Invitational
Placement Matches (16 Man)
215
01/06
W
TF 20-5 5:36
S. O`Keefe
Brighton HS
Detroit Catholic Central Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
01/06
W
TF 19-2 2:36
C. Krzeszak
Fenton HS
Detroit Catholic Central Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
12/23
W
DEC 11-5
J.
Goodrich HS
Tussle for Toys
Round 1
285
12/15
W
F 6-2 0:32
L. Bennett
Miami Trace
2023 Roughneck Duals
Round 3
285
12/15
W
F 2-0 0:08
J. Minch
Clyde
2023 Roughneck Duals
Round 7
285
12/15
W
TF 18-3 2:09
K. Retzlaff
Richmond
2023 Roughneck Duals
Round 4
215
12/15
W
TF 18-3 2:41
C. Spotts
Ashland
2023 Roughneck Duals
Round 8
215
12/15
W
F 2-0 0:22
J. Thompson
Logan Elm
2023 Roughneck Duals
Round 6
215
12/15
W
F 2-0 0:11
L. Russell
Romeo
2023 Roughneck Duals
Round 5
285
12/15
W
MD 19-7
B. Sawaya
Perrysburg
2023 Roughneck Duals
Round 10
215
10/01
W
F 13-4 3:47
C. Brewer
Brownsburg
2023 Grappler Fall Classic
placements
215
09/30
W
DEC 10-5
E. Corona
Oakdale
2023 Grappler Fall Classic
semi
215
09/30
W
MD 10-2
A. Boswell
Wave WC
2023 Grappler Fall Classic
quarters
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/18
L
VSU 10-0 3:33
O. Williams
Oklahoma
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 16 #2
220 lbs
07/18
W
Replay
VSU 10-0 0:52
K. Miller
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 16 #1
220 lbs
07/18
W
Replay
VSU1 13-1 3:40
R. Rambo
Wisconsin
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
220 lbs
07/18
L
Replay
VPO1 9-1
H. Skove
New Jersey
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
220 lbs
07/17
W
Replay
VSU 10-0 2:13
E. Villegas
Colorado
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
220 lbs
07/17
W
Replay
VSU 10-0 1:05
Z. Shumway
Arizona
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
220 lbs
06/13
W
F 8-4 4:13
I. Akingbolagun
Texas Blue
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (16 Team)
220
06/13
L
DEC 9-4
C. Olin
Nebraska
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 3 (6 Team)
220
06/13
W
DEC 10-3
D. Steinke
Minnesota Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Semis & 3rd WB (16 Team)
220
06/13
W
TF 11-0 4:09
B. Sharp
Georgia Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Quarters & 1st WB (16 Team)
220
06/13
W
TF 8-0 0:27
A. Amuimuia
Arkansas
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 2 (6 Team)
220
06/13
L
TF 9-0 1:58
R. Hucks
South Carolina
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 4 (6 Team)
220
06/13
W
TF 9-0 4:14
S. Nitschke
North Dakota Blue
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 1 (6 Team)
220
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
DEC 3-1
M. Hakim
Dearborn Heights Crestwood
MHSAA Regional 3-1
Placement Matches (8 Man)
189
02/19
W
MD 16-6
D. Ward
Plymouth
MHSAA Regional 3-1
Semis & 1st WB (8 Man)
189
02/19
W
F 4-1 1:17
A. Buck
Westland John Glenn
MHSAA Regional 3-1
Quarterfinals (8 Man)
189
02/12
W
DEC 3-2
M. Hakim
Dearborn Heights Crestwood
MHSAA District 5-1
Placement
189
02/12
W
TF 16-1 4:38
D. Ward
Plymouth
MHSAA District 5-1
Round 4 (16 and 32 Man)
189
02/12
W
F 2-0 0:35
E. Nagi
Dearborn Fordson
MHSAA District 5-1
Round 3 (16 and 32 Man)
189
01/23
L
Replay
DEC 6-3
C. Grimm
Wadsworth
2022 Wadsworth GIT
1st Place (12 Man)
190
01/22
W
Replay
DEC 5-1
T. Fleek
Ryle
2022 Wadsworth GIT
Round 5 Semis (12 Man)
190
01/22
W
Replay
F 2-0 0:43
C. Donehue
Olentangy Liberty
2022 Wadsworth GIT
Round 4 Quarters (12 Man)
190
01/22
W
Replay
DEC 6-4
C. Grimm
Wadsworth
2022 Wadsworth GIT
Round 3 (12 Man)
190
01/22
W
Replay
F 4-1 0:54
B. Arms
Graham
2022 Wadsworth GIT
Round 1 (12 Man)
190
01/08
L
F 2-2 4:42
E. Ramsey
Traverse City Central HS
Detroit Catholic Central Invitational
Placement Matches (16 Man)
189
01/08
L
DEC 5-2
R. Ahern
Rockford HS
Detroit Catholic Central Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
189
01/08
W
F 9-3 4:56
C. Alverado
Grandville HS
Detroit Catholic Central Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
189
12/19
W
Replay
DEC 8-3
C. Matulenko
LIBERTYVILLE
33rd Al Dvorak Invitational
7th Place (12)
195
12/19
L
Replay
DEC 3-1
N. Wenzel
DAKOTA
33rd Al Dvorak Invitational
Wrestleback Quarterfinal (126)
195
12/19
W
Replay
DEC 7-4
H. Chang
Hoffman Estates (CONANT)
33rd Al Dvorak Invitational
Wrestleback Round 4
195
12/18
W
Replay
MD 15-3
B. Petracosta
Carol Stream (GLENBARD NORTH)
33rd Al Dvorak Invitational
Wrestleback Round 3
195
12/18
W
Replay
F 5-0 1:50
D. Logan
Woodstock (MARIAN)
33rd Al Dvorak Invitational
Wrestleback Round 2
195
12/18
L
Replay
F 2-1 3:52
B. Buhk
DEKALB
33rd Al Dvorak Invitational
2nd Round and Wrestleback Round 1
195
12/18
W
Replay
TF 15-0 4:50
M. Zamora
Plainfield (NORTH)
33rd Al Dvorak Invitational
1st Round
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024