Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cullen Goodwin
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Alaska Battle Cats Wrestling Club
Service High School Cougars
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/22
W
TF 8-0 1:02
E. Raben
Mat-Su Matmen
2024 End of the Road Greco
round 3
153-165
03/17
L
F 6-6 2:49
L. Sincock
Washington
WSWA Twin City 3-Style FK
Round 9
165
03/17
W
Replay
F 6-3 3:56
C. Francois
Punisher Wrestling Company
WSWA Twin City 3-Style FK
Round 7
165
03/16
W
FOR 0-0
C. Galpin
Mat Rats Rebooted
WSWA Twin City 3-Style FS
Round 5
165
03/16
L
TF 10-0 0:42
G. Stutesman
Wynooche Valley Wrestling Academy
WSWA Twin City 3-Style GR
Round 6
165
03/16
L
Replay
TF 8-0 0:38
Q. Phillips
Omak Wrecking Crew Wrestling
WSWA Twin City 3-Style GR
Round 4
165
12/15
L
F 2-0 0:31
D. Binder
Colony High School
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 3 WB Rd 1
152
12/15
L
Replay
F 4-1 0:40
B. Martin
Student Wrestling Development Program
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 1 (16 Man)
152
12/02
L
F 2-0 0:59
G. Schmidt
Eagle River High School
2023 Grace Grizzly Shakedown
Round 5 - 4WB-32
152
12/01
W
DEC 10-4
J. Lindbergh
Grace Christian School
2023 Grace Grizzly Shakedown
Round 4 - 3WB-32 & 2WB-16
152
12/01
W
DEC 8-6 SV
M. Afoa
East Anchorage High School
2023 Grace Grizzly Shakedown
Round 3 - Quarters & RR
152
12/01
L
F 5-0 1:17
D. Binder
Colony High School
2023 Grace Grizzly Shakedown
Round 2 - Champ 1-16, Champ 2-32 & 1WB-32
152
11/18
L
DEC 9-7
Z. Nerbonne
North Pole Patriots
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 64 Man Cons Round 5
152
11/18
W
F 9-3 2:20
E. Moreno
Delta
Lancer Smith Memorial 2023 JV
4th Wrestleback (64 Man)
152
11/18
L
F 2-2 1:10
J. Jorgensen
Nome High School
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 4 Champ & WB (64 Man)
152
11/17
W
DEF 3-2 1:09
K. Gagnon
Wasilla High School
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
152
11/17
W
F 9-3 5:19
D. Rollin
Unalaska
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 1 (64 Man)
152
11/09
L
MD 17-8
E. Monteil
Dimond
Service High School Cougars vs. Dimond
Round 1
152
11/09
W
MD 17-8
O. STOLTZE
Chugiak High School
Service High School Cougars @ Chugiak High School
Round 1
152
11/09
W
DEC 9-6
M. Afoa
East Anchorage High School
East Anchorage High School vs. Service High School Cougars
Round 1
152
11/04
L
F 4-2 2:10
G. Doseck
Chugiak High School
Eagle River Rumble 2023 Tournament
Round 4 QF & 1st RR
152
11/03
L
F 6-2 0:54
Q. Krauss
North Pole Patriots
Eagle River Rumble 2023 Tournament
Round 2
152
10/28
L
DEC 9-3
E. Monteil
Dimond
Top Dog Invite
Round 2.5
152
10/27
L
F 2-0 0:41
H. Faircloth
Soldotna
Top Dog Invite
Round 2
152
10/27
W
F 10-2 2:53
M. Bidnyy
Seward High School
Top Dog Invite
Round 1 (32 Man)
152
10/26
L
F 6-1 2:00
B. Diola
Eagle River High School
Eagle River High School @ Service High School Cougars
Round 1
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024