Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jonathan Aguilar
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Blair-Taylor
Blair-Taylor Wildcats
Dallas Spruce
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
F 3-2 0:46
B. Ashton
Viroqua
Viroqua Youth Wrestling Tournament-FULL
Round 5
143-156
03/10
W
MD 8-0
J. Gullickson
Viroqua
Viroqua Youth Wrestling Tournament-FULL
Round 2
143-156
02/04
L
DEC 2-0
B. Jardine
Mondovi Eleva-Strum
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 3
134-144
02/04
L
F 5-0 0:33
N. Knapmiller
Holmen Viking Wrestling Club
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 2
134-144
02/04
L
TF 16-1 2:24
J. Jr
Crass Trained
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 1
134-144
01/21
W
F 4-2 0:51
K. Lorenz
Sparta
Sparta Youth Wrestling Tounament
Round 3
144-163
01/21
L
TF 16-1 2:00
H. Huntington
Sparta
Sparta Youth Wrestling Tounament
Round 2
144-163
01/14
L
F 4-0 1:34
W. Caulum
West Salem Bangor
Westby Youth Wrestling Tournament
Round 5
142-145
01/14
W
F 9-1 2:33
B. Skaar
Onalaska
Westby Youth Wrestling Tournament
Round 2
142-145
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 0-0 2:17
J. Koczon
Old Bridge
NJSIAA Region 5
Cons. Round 1 (16 Man)
126
02/24
L
F 0-0 0:55
J. Zaltsman
Saint John Vianney
NJSIAA Region 5
Quarters (16 Man)
126
02/24
W
DEC 6-3
C. Iannucci
Hillsborough
NJSIAA Region 5
Round 1 (16 Man)
126
02/19
W
F 7-0 2:00
B. Smazal
Abby/Colby
Abby/Colby Youth Wrestling Tournament
Round 5
125-132
02/19
L
DEC 5-3
A. Olson
---
Abby/Colby Youth Wrestling Tournament
Round 3
125-132
02/04
L
F 5-0 0:42
J. Davis
Dallas North Dallas
UIL Boys District 7-5A
Round 5
120
02/03
L
F 4-0 0:43
A. Stewart
Dallas South Oak Cliff
UIL Boys District 7-5A
Round 4
120
01/22
L
DEC 5-0
W. Blaken
Melrose Mindoro
Sparta Youth Wrestling Tournament
Round 4
127-134
01/22
W
F 5-0 0:59
C. Hansen
Sparta
Sparta Youth Wrestling Tournament
Round 3
127-134
01/22
W
F 2-0 0:32
J. Thompson
CFC
Sparta Youth Wrestling Tournament
Round 2
127-134
01/21
L
F 2-0 0:39
A. Sanchez
Dallas Wilson
Dallas All City
Quarters
120
01/21
L
F 6-0 1:51
B. Cox
G-E-T
Stone Invite
Round 3 (Best of 3)
126-136
01/21
L
F 8-1 2:45
D. Dorn
Stanley-Boyd
Stone Invite
Round 2 (Best of 3)
126-136
01/20
L
F 8-0 1:51
O. Fasbender
Cadott
Stone Invite
Round 1 (Best of 3)
126-136
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 4-0
K. King
Middletown South
NJSIAA Region 5
Round 1 (16 Man)
120
02/19
W
DEC 2-0
T. Ehee
Princeton
NJSIAA District 17
3rd Place
120
02/19
L
MD 11-3
J. Zaltsman
---
NJSIAA District 17
Semis (16 Man)
120
02/19
W
DEC 5-3
T. Greenberg
Montgomery
NJSIAA District 17
Quarters (16 Man)
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020