Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
EDUARDO Lopez
Results
High School Results
High School
High School
Other
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 2-4 2:58
O. Khaucha
Northridge
IHSAA Sectional @ Elkhart Memorial
Semis & 1st WB (8 Man)
195
01/28
L
F 6-1 2:24
A. Lucius
Elkhart Central
IHSAA Sectional @ Elkhart Memorial
Quarterfinals (8 Man)
195
01/21
L
F 8-0 2:22
M. Lenaord
---
Northern Lakes Conference
3rd place
195
01/21
W
F 2-0 0:52
O. Khaoucha
Northridge
Northern Lakes Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
195
01/21
W
F 2-0 0:46
B. Hueber
Warsaw Community
Northern Lakes Conference
Semis and WB 1
195
01/21
L
F 2-0 0:49
N. Lafree
---
Northern Lakes Conference
Quarterfinals (8 Man)
195
01/14
L
F 5-6 1:52
A. Walden
Eastern
49th Annual Goshen Invitational
Placement Matches (8 Man)
195
01/14
L
F 2-0 2:59
C. Shively
Fairfield
49th Annual Goshen Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
195
01/14
L
F 2-0 0:30
C. Gibson
Bronson
49th Annual Goshen Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
195
01/14
W
DEC 10-3
A. Walden
Eastern
49th Annual Goshen Invitational
Quarterfinals (8 Man)
195
01/13
W
F 8-0 1:23
B. Hueber
Warsaw Community
Warsaw Community @ Goshen
Round 1
195
12/29
L
F 2-0 1:56
S. Davidson
Carroll (Ft Wayne)
2016 Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 2 (32 Man)
195
12/29
L
F 2-0 1:32
C. Shafer
Prairie Heights
2016 Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 1 (32 Man)
195
12/17
L
F 4-1 2:56
O. Khaucha
Northridge
Goshen @ Northridge
Round 1
195
12/14
L
F 2-0 0:26
M. Leonard
NorthWood
Goshen @ NorthWood
Round 1
195
12/09
L
F 2-1 1:37
A. Castro
Wawasee
Wawasee @ Goshen
Round 1
195
12/07
L
F 2-0 2:12
E. Avila
Elkhart Memorial
Goshen @ Elkhart Memorial
Round 1
195
12/03
L
F 0-2 1:48
D. Reagle
Peru
Peru @ Goshen
Round 1
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024