Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11-12, 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
USA Wrestling
2018 UWW Cadet and U23 World Team Trial Qualifier
2018 UWW Cadet and U23 World Team Trial Qualifier
Jun 1-3, 2018
Brackets
Results
Videos
News
Schedule
Results
Team Name
4M Wrestling Club
Arizona
BTS-PAL
Backyard Wrestling Club
Banditos
Beast Mode
Beavercreek
Cedar Springs, MI
Colt Wrestling
Compound
Crimsom Waver
Darkhorse
Delchev Trained Academy
Eclipse
Florida Jets
FordDynasty Wrestling Club
Garage Boyz/Girlz
Greater Heights Wrestling
Grizzly Wrestling Club
Hurricane WC
IAWC
INWTC
IRTC
Iron Rams
Izzy Style
La Gente WC
Lancaster Alliance Wrestling
Legends of Gold
MCWC
MSJ Titans
MWC Wrestling Academy
Montana
N/A
Nebraska Golden Eagles Wrestling Club
Northern Exposure
OSWN
Ohio
Oklahoma
OklahomaRTC
Orange Crush Wrestling Club
Ouachita Wrestling Club
Parkview
Patriots Wrestling Club
Perry Meridian Wrestling Club
Pinnacle(MN)
Portage High School
Prodigy
Rednose
Seasons
Shamrock
Sons Of Thunder Academy
Spartan Mat Club
St. Peter's Prep
Suples Wrestling Club
TMWC
Takedown Express WC
Team BIG
Team Kansas
Team Kansas, Derby
Team Knight Rider
Team Miron
Team Relentless
Team Takedown
Team Wisconsin
Thoroughbred Wrestling Academy
Threestyle Wrestling
USWA
Unattached
Wave Wrestling Club (TN)
Whammer Wrestling Academy
Wrestling Prep
Young Guns
Weight Class
41-45 kg
48 kg
51 kg
55 kg
60 kg
65 kg
71 kg
80 kg
92 kg
110 kg
Round of 16
Gabe Whisenhunt
G. Whisenhunt
Orange Crush Wrestling Club
W
VSU1 10-2 4:00
41-45 kg
Benjamin Aranda
B. Aranda
Hurricane WC
Caleb Coyle
C. Coyle
MWC Wrestling Academy
VSU1 8-0 3:00
41-45 kg
W
Chance Lamer
C. Lamer
Orange Crush Wrestling Club
Cale Anderson
C. Anderson
Team Wisconsin
W
VSU 8-0 0:25
41-45 kg
Marlon Yarbrough
M. Yarbrough
Seasons
Joseph Couch
J. Couch
MSJ Titans
W
VPO1 7-3
41-45 kg
Abraham Hinrichsen
A. Hinrichsen
IRTC
Kenneth Crosby
K. Crosby
Sons Of Thunder Academy
W
VPO1 9-7
48 kg
Tommy Curran
T. Curran
Hurricane WC
Matthew Ramos
M. Ramos
Colt Wrestling
W
VSU 8-0 0:55
51 kg
Luke Ciampa
L. Ciampa
Eclipse
Max Black
M. Black
Sons Of Thunder Academy
W
VFA 2:27 4-0
51 kg
Danny Curran
D. Curran
Hurricane WC
Nash Singelton
N. Singelton
Orange Crush Wrestling Club
VSU 9-0 0:25
51 kg
W
Jackson Nielsen
J. Nielsen
MWC Wrestling Academy
Carter Young
C. Young
Team BIG
W
VPO1 6-4
51 kg
Garett Lautzenheiser
G. Lautzenheiser
Parkview
Billy Sullivan
B. Sullivan
Legends of Gold
VSU1 12-4 3:31
51 kg
W
Jakason Burks
J. Burks
MWC Wrestling Academy
Kal Miller
K. Miller
Greater Heights Wrestling
VSU 9-0 2:56
51 kg
W
Aizayah Yacapin
A. Yacapin
FordDynasty Wrestling Club
Parker Decker
P. Decker
Spartan Mat Club
W
VSU1 10-2 3:09
55 kg
Caden Mccrary
C. Mccrary
Compound
Nick Masters
N. Masters
Compound
W
VSU1 10-2 2:00
55 kg
Canyon Wells
C. Wells
Seasons
Haiden Drury
H. Drury
Takedown Express WC
W
VSU 10-0 3:00
55 kg
Jack Lenox
J. Lenox
USWA
Shawn Buchanan
S. Buchanan
MWC Wrestling Academy
VSU1 12-2 3:34
55 kg
W
Caleb Lemmons
C. Lemmons
Unattached
Wiley Kahler
W. Kahler
Crimsom Waver
W
VPO 6-0
55 kg
Kyle Richardson
K. Richardson
Delchev Trained Academy
Dylan Ragusin
D. Ragusin
Izzy Style
W
VPO1 12-11
55 kg
Keegan Slyter
K. Slyter
Team Kansas
Hunter Lewis
H. Lewis
Team Wisconsin
W
VFA 0:24 5-0
55 kg
Kody Goffin
K. Goffin
Beast Mode
Tariq Hornbuckle
T. Hornbuckle
Arizona
VSU 8-0 1:17
55 kg
W
Conor Knopick
C. Knopick
MWC Wrestling Academy
Miles Knuckles
M. Knuckles
N/A
W
VSU 8-0 0:35
60 kg
Gabriel Lewis
G. Lewis
IAWC
Jackson DiSario
J. DiSario
Compound
VSU 8-0 0:35
60 kg
W
Reece Witcraft
R. Witcraft
OklahomaRTC
Garrett Bowers
G. Bowers
Wave Wrestling Club (TN)
W
VSU 8-0 0:31
60 kg
Kellyn March
K. March
Legends of Gold
Reid Ballantyne
R. Ballantyne
Pinnacle(MN)
VSU 9-0 1:23
60 kg
W
Tarrell Wallace Jr.
T. Jr.
Garage Boyz/Girlz
Edward Suber
E. Suber
Shamrock
VSU 9-0 1:37
60 kg
W
Phillip Moomey
P. Moomey
Nebraska Golden Eagles Wrestling Club
Ryan Franco
R. Franco
Darkhorse
W
VSU1 14-5 2:53
60 kg
Tyler Sepulveda
T. Sepulveda
Sons Of Thunder Academy
Preston Decker
P. Decker
Spartan Mat Club
W
VSU1 14-5 4:00
60 kg
Caleb Lazure
C. Lazure
MWC Wrestling Academy
Chance McLane
C. McLane
Montana
W
VSU 10-0 1:14
65 kg
Matthew Phillips
M. Phillips
Florida Jets
Paul Watkins
P. Watkins
Compound
VSU1 10-1 3:45
65 kg
W
Alec McDoulett
A. McDoulett
Oklahoma
Ryan Wheeler
R. Wheeler
FordDynasty Wrestling Club
W
VFA 1:56 4-4
65 kg
Michael Weber
M. Weber
Montana
Cole Stephenson
C. Stephenson
Sons Of Thunder Academy
VFA 0:57 4-0
65 kg
W
Cougar Andersen
C. Andersen
Threestyle Wrestling
John Martin Best
J. Best
Unattached
W
VIN 0:00 0-0
65 kg
Aiden Warren
A. Warren
Perry Meridian Wrestling Club
Fidel Mayora
F. Mayora
Izzy Style
W
VSU1 13-4 3:36
65 kg
Jake Turner
J. Turner
Threestyle Wrestling
Ty Lehman
T. Lehman
MCWC
VSU1 10-2 0:57
65 kg
W
Dominic Damon
D. Damon
Unattached
Caden Rogers
C. Rogers
Lancaster Alliance Wrestling
VPO1 13-6
65 kg
W
Carson Manville
C. Manville
Banditos
Jaden Fisher
J. Fisher
Unattached
VSU 11-0 0:42
71 kg
W
James Burks
J. Burks
MWC Wrestling Academy
Jack Darrah
J. Darrah
Thoroughbred Wrestling Academy
VSU 8-0 1:08
71 kg
W
Cade Lindsey
C. Lindsey
Team Kansas, Derby
Wyatt Higgins
W. Higgins
Grizzly Wrestling Club
VSU1 10-2 3:19
71 kg
W
Colby Njos
C. Njos
Pinnacle(MN)
Keller Rock
K. Rock
Whammer Wrestling Academy
VPO 3-0
71 kg
W
Bubba Wilson
B. Wilson
Team Kansas
Franky Almaguer
F. Almaguer
Team Takedown
VPO1 9-5
71 kg
W
Jace Luchau
J. Luchau
Sons Of Thunder Academy
Event Info
Freestyle and Greco Cadet and U23 world team spots are on the line as some of the nation's best high school and collegiate wrestlers do battle in Akron.