May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
2024 Spartan JV Invite
2024 Spartan JV Invite
Brackets
Results
Results
Round
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Blair
Columbus
Elkhorn
Grand Island
Gretna East
Lincoln East
Lincoln Lutheran
Lincoln North Star
Lincoln Northeast
Lincoln Northwest
Lincoln Pius X
Lincoln Southeast
Lincoln Southwest
Lincoln Standing Bear
Millard South
Millard West
Omaha Skutt Catholic
Omaha Westside
Plattsmouth
Waverly
Weight Class
106A
106B
106C
113A
113B
113C
113D
120A
120B
120C
120D
120E
126A
126B
126C
126D
126E
126F
126G
126H
132A
132B
132C
132D
132E
132F
132G
132H
138A
138B
138C
138D
138E
138F
138G
138H
138I
144A
144B
144C
144D
144E
144F
144G
144H
150A
150B
150C
150D
150E
150F
150G
150H
157A
157B
157C
157D
157E
157F
157G
157H
165A
165B
165C
165D
165E
165F
175A
175B
175C
175D
175E
190A
190B
190C
190D
190E
190F
190G
215A
215B
215C
215D
215E
215F
215G
285A
285B
285C
285D
285E
Round 3
View All
1
Jason D Viramontes
J. Viramontes
Omaha Westside
F 2-0 1:07
106A
W
2
Traven Neemann
T. Neemann
Lincoln Standing Bear
1
Trey McAllister-Russell
T. McAllister-Russell
Millard West
F 8-1 1:57
106B
W
2
Blake Eddy
B. Eddy
Grand Island
1
Sean Guess
S. Guess
Lincoln Standing Bear
F 9-1 3:45
106C
W
2
Haiden DuBois
H. DuBois
Lincoln Southwest
1
Rex P Dunsmore
R. Dunsmore
Omaha Westside
F 2-0 1:01
113A
W
2
Jackson Sorben
J. Sorben
Waverly
1
Kolby Kolbe
K. Kolbe
Millard South
W
MD 12-2
113B
2
Tate Horacek
T. Horacek
Blair
Round 2
View All
1
Jason D Viramontes
J. Viramontes
Omaha Westside
F 5-3 2:03
106A
W
3
Hunter Skaggs
H. Skaggs
Millard West
1
Trey McAllister-Russell
T. McAllister-Russell
Millard West
DEC 8-3
106B
W
3
Jake McCubbins
J. McCubbins
Millard South
1
Sean Guess
S. Guess
Lincoln Standing Bear
W
DEC 4-2
106C
3
Isaiah Scarbrough
I. Scarbrough
Lincoln East
1
Rex P Dunsmore
R. Dunsmore
Omaha Westside
F 2-0 1:20
113A
W
3
Liam Harman
L. Harman
Lincoln Standing Bear
1
Kolby Kolbe
K. Kolbe
Millard South
W
MD 10-1
113B
3
David Krier
D. Krier
Lincoln Pius X
Round 1
View All
2
Traven Neemann
T. Neemann
Lincoln Standing Bear
W
F 5-1 2:46
106A
3
Hunter Skaggs
H. Skaggs
Millard West
2
Blake Eddy
B. Eddy
Grand Island
W
F 0-0 2:11
106B
3
Jake McCubbins
J. McCubbins
Millard South
2
Haiden DuBois
H. DuBois
Lincoln Southwest
DEC 11-7
106C
W
3
Isaiah Scarbrough
I. Scarbrough
Lincoln East
2
Jackson Sorben
J. Sorben
Waverly
W
MD 12-0
113A
3
Liam Harman
L. Harman
Lincoln Standing Bear
2
Tate Horacek
T. Horacek
Blair
W
F 8-2 3:58
113B
3
David Krier
D. Krier
Lincoln Pius X
Event Info
2024 Spartan JV Invite on Jan 3, 2024 in Lincoln, NE.