picture of 2021 NHSCA National Duals

Completed, May 29-31
 

Watch 2021 NHSCA National Duals live on FloWrestling!

Show Results

All age divisions, pools, team results and more can be found inside FloArena.

High School Finals: Dual Meet Tournament

Round of 32

Minion Legends71, Indiana Outlaws White 3

106    Ray Ray Harris (Minion Legends) TF Tanner Tishner (Indiana Outlaws White), 17-2 4:30

113    Nick Corday (Minion Legends) FOR (Indiana Outlaws White), 0-0

120    Matt Lopes (Minion Legends) F Trevor Hott (Indiana Outlaws White), 12-1 2:36

126    Elijah brooks (Indiana Outlaws White) DEC Oran Decker (Minion Legends), 3-2

132    David Panone (Minion Legends) F Kaden Schaefer (Indiana Outlaws White), 5-0 1:00

138    Caden McCrary (Minion Legends) F Bryce Lowery (Indiana Outlaws White), 4-1 1:19

145    Cody Chittum (Minion Legends) TF Cohner Mullins (Indiana Outlaws White), 21-6 3:46

152    Caleb Henson (Minion Legends) F Jevian Ross (Indiana Outlaws White), 4-1 0:45

160    Cole Cochran (Minion Legends) MD Jude Powell (Indiana Outlaws White), 11-2

170    Brayden Thompson (Minion Legends) TF Sammy Saunders (Indiana Outlaws White), 21-6 4:03

182    Matthew Singleton (Minion Legends) F Jacob Navarro (Indiana Outlaws White), 14-4 4:16

195    Tom Godbee (Minion Legends) F Wade Mettling (Indiana Outlaws White), 2-0 0:59

220    Noah Pettigrew (Minion Legends) MD Bryce Crump (Indiana Outlaws White), 12-1

285    Chase Horne (Minion Legends) FOR (Indiana Outlaws White), 0-0

Team Carnage 64, Ohio Beach Boys 0

106    Bryson Valdez (Team Carnage) TF Brock Blankenhorn (Ohio Beach Boys), 15-0 3:00

113    Jacob Joyce (Team Carnage) F Chase Radabaugh (Ohio Beach Boys), 2-0 0:30

120    Ethan Perryman (Team Carnage) DEC Colton Spurgeon (Ohio Beach Boys), 6-0

126    Cooper Birdwell (Team Carnage) MD Evan Butcher (Ohio Beach Boys), 14-4

132    Jack Gioffre (Team Carnage) MD David McClelland (Ohio Beach Boys), 10-2

138    Michael Gioffre (Team Carnage) F Zander Graham (Ohio Beach Boys), 9-3 2:24

145    Kyler Lake (Team Carnage) F Gabe Droesch (Ohio Beach Boys), 2-0 0:19

152    Daniel Cardenas (Team Carnage) MD Connor Euton (Ohio Beach Boys), 9-1

160    Ethan Aguiniga (Team Carnage) DEC Mcale Callahan (Ohio Beach Boys), 6-0

170    Rocco Contino (Team Carnage) TF Maddox Edwards (Ohio Beach Boys), 16-1 3:07

182    Noah Kovick (Team Carnage) TF Caiden Hooks (Ohio Beach Boys), 17-2 3:50

195    Isaiah Anderson (Team Carnage) FOR (Ohio Beach Boys), 0-0

220    Logan Shepard (Team Carnage) MD Matt Kirsop (Ohio Beach Boys), 13-4

285    Ty Kelly (Team Carnage) DEC Nate Stradley (Ohio Beach Boys), 7-1

Team Shutt North 69, Felix Wrestling Academy 0

106    Jaxon Joy (Team Shutt North) MD Matthew Dolan (Felix Wrestling Academy), 10-2

113    Drew Heethuis (Team Shutt North) MD Jacob Layton (Felix Wrestling Academy), 9-0

120    Jett Strickenberger (Team Shutt North) F William Angelozzi (Felix Wrestling Academy), 16-7 1:28

126    Sergio Lemley (Team Shutt North) MD Matthew McAfee (Felix Wrestling Academy), 12-4

132    Hunter Mason (Team Shutt North) TF Luca Felix (Felix Wrestling Academy), 17-2 4:30

138    Casey Swiderski (Team Shutt North) F Dominic Parker (Felix Wrestling Academy), 10-4 2:34

145    Nick fea (Team Shutt North) TF Jackson Stewart (Felix Wrestling Academy), 28-13 2:41

152    Robert (RJ) Weston (Team Shutt North) F Gage Wright (Felix Wrestling Academy), 4-0 2:16

160    Cj Hamblin (Team Shutt North) DEC Patrick Jackson (Felix Wrestling Academy), 6-2

170    Jake Null (Team Shutt North) F Dakota Hagedorn (Felix Wrestling Academy), 2-0 0:12

182    Tj Stewart (Team Shutt North) TF Aydan Edwards (Felix Wrestling Academy), 20-5 3:59

195    Peyton Craft (Team Shutt North) F Parker Bentley (Felix Wrestling Academy), 7-0 1:20

220    Jacob Meissner (Team Shutt North) FOR (Felix Wrestling Academy), 0-0

285    Julien Laventure (Team Shutt North) DEC Kamar Summers (Felix Wrestling Academy), 9-3

Becca Gold 40, Team Thunder 21

106    Nathan Desmond (Becca Gold) F Tyler Hildebrandt (Team Thunder), 2-0 0:37

113    Gabe Giampietro (Team Thunder) F Charlie Pavis (Becca Gold), 2-0 3:55

120    Ashton Campbell (Becca Gold) F John Hildebrandt (Team Thunder), 2-0 0:29

126    Dante Frinzi (Becca Gold) DEC Jakob Romero (Team Thunder), 9-2

132    Kollin Rath (Becca Gold) MD Jake Craig (Team Thunder), 13-4

138    Kelvin Griffin (Team Thunder) F Trey Miletics (Becca Gold), 4-0 2:25

145    Carter Schubert (Team Thunder) DEC Andrew Harmon (Becca Gold), 2-1

152    Timothy Bova (Team Thunder) DEC Landon Muth (Becca Gold), 3-1

160    Evan Gleason (Becca Gold) DEC Jurius Clark (Team Thunder), 3-1

170    Luke Thomas (Becca Gold) DEC Zak Zindle (Team Thunder), 5-1

182    Anthony DeRosa (Becca Gold) F Taylor Duffy (Team Thunder), 4-1 1:16

195    Joey Milano (Becca Gold) DEC Conor Maslanek (Team Thunder), 9-3

220    Jared Pantuso (Becca Gold) F Tyler Benjamin (Team Thunder), 3-2 0:41

285    Jacob Christensen (Team Thunder) DEC Matthew Cruise (Becca Gold), 3-1 SV

Young Guns Orange 38, Buffalo Valley Black 19

106    Brandt Harer (Buffalo Valley Black) F Gauge Shipp (Young Guns Orange), 5-0 0:51

113    Benjamin Aranda (Young Guns Orange) DEC Hunter Sloan (Buffalo Valley Black), 4-0

120    Cannon Webster (Young Guns Orange) TF Bobby Gardner (Buffalo Valley Black), 21-6 4:03

126    Brock Smith (Young Guns Orange) DEC Andrew Johnson (Buffalo Valley Black), 8-2

132    Kole Brower (Young Guns Orange) F Caden Finck (Buffalo Valley Black), 12-4 2:16

138    Braden Bower (Buffalo Valley Black) DEC noah tapia (Young Guns Orange), 4-3

145    Conner Harer (Buffalo Valley Black) DEC ryan Scheppers (Young Guns Orange), 1-0

152    Riley Bower (Buffalo Valley Black) MD Allen Catour (Young Guns Orange), 10-0

160    Devon Deem (Buffalo Valley Black) DEC bruce moore (Young Guns Orange), 4-0

170    hunter fox (Young Guns Orange) DEC Caden Hagerman (Buffalo Valley Black), 10-5

182    DeAnthony Parker (Young Guns Orange) F Sebastian Robinson (Buffalo Valley Black), 15-3 3:39

195    jackson creasy (Young Guns Orange) FOR (Buffalo Valley Black), 0-0

220    Bradley Hill (Young Guns Orange) DEC Tyler Waltman (Buffalo Valley Black), 3-0

285    DJ Moehring (Young Guns Orange) DEC Charles Crews (Buffalo Valley Black), 5-2

Young Guns Black 43, Doughboy 15

106    Isiac Paulino (Doughboy) DEC Louie Gill (Young Guns Black), 6-0

113    Vinny Kilkeary (Young Guns Black) F Dante Distefano (Doughboy), 2-0 1:19

120    Jonah Paulino (Doughboy) DEC Troy Hohman (Young Guns Black), 6-1

126    Mac Church (Young Guns Black) DEC Maximillian Leete (Doughboy), 5-0

132    zander Phatorus (Young Guns Black) DEC Cam Soda (Doughboy), 3-1

138    Lucas Kapusta (Young Guns Black) MD Cody Wild (Doughboy), 8-0

145    Jackson Arrington (Young Guns Black) F Chase Ledbury (Doughboy), 2-0 0:19

152    Jared Keslar (Young Guns Black) DEC Anson Dewar (Doughboy), 6-0

160    Rocco Welsh (Young Guns Black) F liam Finn (Doughboy), 11-3 1:56

170    Jonathan Conrad (Young Guns Black) F Chase Anestis (Doughboy), 3-0 2:46

182    Jude Correa (Doughboy) F Matthew Furman (Young Guns Black), 5-0 0:56

195    Aiden Hanning (Doughboy) DEC Diego Chavez (Young Guns Black), 11-4

220    Emmanuel Skillings (Young Guns Black) DEC Doug Clark (Doughboy), 8-3

285    Isaiah Vance (Young Guns Black) DEC Adolfo Betancur (Doughboy), 4-0

Shore Thing Black 31, Dark Knights Wrestling Club 22

106    Tahir Parkins (Dark Knights Wrestling Club) DEC Max Elton (Shore Thing Black), 6-1

113    Evan Tallmadge (Shore Thing Black) F Jason Athey (Dark Knights Wrestling Club), 6-1 1:09

120    Anthony Santaniello (Shore Thing Black) F Ryan Smith (Dark Knights Wrestling Club), 2-0 0:34

126    Vincent Santaniello (Shore Thing Black) MD Jake Doone (Dark Knights Wrestling Club), 11-2

132    Brady Conlin (Shore Thing Black) DEC Tyler Vazquez (Dark Knights Wrestling Club), 0-0 UTB

138    Dominic Wheatley (Dark Knights Wrestling Club) DEC Collin Rolak (Shore Thing Black), 5-0

145    Alex Hanley (Dark Knights Wrestling Club) DEC Nico Bagardus (Shore Thing Black), 6-2

152    Tyler Barrett (Shore Thing Black) DEC Nick Foster (Dark Knights Wrestling Club), 1-0

160    (Dark Knights Wrestling Club) NC (Shore Thing Black)

170    Dominic Falcone (Dark Knights Wrestling Club) DEC Jared Schoope (Shore Thing Black), 5-1

182    Isaiah Reinert (Dark Knights Wrestling Club) MD Steven Jennings (Shore Thing Black), 10-1

195    Sonny Sasso (Dark Knights Wrestling Club) F Chimdindu Molokwu (Shore Thing Black), 8-0 1:21

220    Jackson Crawn (Shore Thing Black) F Sam Murphy (Dark Knights Wrestling Club), 7-2 4:30

285    John O'Donnell (Shore Thing Black) DEC Sean Kinney (Dark Knights Wrestling Club), 4-1

Team Kong United 61, Superior Wrestling Academy 0

106    Brady Roark (Team Kong United) MD Darren Florence (Superior Wrestling Academy), 8-0

113    Blake West (Team Kong United) MD Anthony clem (Superior Wrestling Academy), 14-2

120    Stevo Poulin (Team Kong United) DEC Jace Schafer (Superior Wrestling Academy), 5-0

126    Tyler Kasak (Team Kong United) F Jashon Holmes (Superior Wrestling Academy), 2-0 1:12

132    JORDAN TITUS (Team Kong United) DEC Mason Bush (Superior Wrestling Academy), 6-0

138    Max Peterson (Team Kong United) MD Nicholas Noto (Superior Wrestling Academy), 11-2

145    Daniel Wask (Team Kong United) DEC Benny Rogers (Superior Wrestling Academy), 7-2

152    Vincent Zerban (Team Kong United) DEC Kaleb Burgess (Superior Wrestling Academy), 6-1

160    Alex Ramirez (Team Kong United) F Brady Unger (Superior Wrestling Academy), 2-0 0:59

170    Tate Naaktgeboren (Team Kong United) DEC Ethan Ferro (Superior Wrestling Academy), 8-2

182    Adrien Cramer (Team Kong United) F Brett Rooks (Superior Wrestling Academy), 2-0 0:20

195    Quayin Short (Team Kong United) MD Julien Griffith (Superior Wrestling Academy), 9-1

220    Harley Andrews (Team Kong United) F Trent Sibble (Superior Wrestling Academy), 2-0 1:15

285    Gavin Layton (Team Kong United) FOR (Superior Wrestling Academy), 0-0

Team Diamond Fish Pink 34, Team Nauman Purple 27

106    Rocco Fratelli (Team Nauman Purple) F Kyle Schroer (Team Diamond Fish Pink), 2-0 1:20

113    Jax Forrest (Team Diamond Fish Pink) MD Dom Flatt (Team Nauman Purple), 13-1

120    Michael Pizzuto (Team Diamond Fish Pink) F Connor Demcher (Team Nauman Purple), 3-0 2:15

126    Joel Brown (Team Diamond Fish Pink) DEC Karl Shindledecker (Team Nauman Purple), 5-2

132    Santino Robinson (Team Nauman Purple) FOR (Team Diamond Fish Pink), 0-0

138    Ethan Gray (Team Diamond Fish Pink) DEC Connor Brown (Team Nauman Purple), 2-0

145    Luke Robie (Team Diamond Fish Pink) DEC Cole Bartram (Team Nauman Purple), 2-1

152    Michael Duggan (Team Nauman Purple) DEC Shawn Taylor (Team Diamond Fish Pink), 5-4

160    Anthony Glessner (Team Nauman Purple) FOR (Team Diamond Fish Pink), 0-0

170    Sean Getty (Team Nauman Purple) DEC Gregory Griffith (Team Diamond Fish Pink), 8-5

182    Damon Nelson (Team Diamond Fish Pink) F Kade Werner (Team Nauman Purple), 9-4 2:24

195    Caleb Beaty (Team Diamond Fish Pink) DEC Isaiah Auman (Team Nauman Purple), 9-2

220    Parker Ferrell (Team Diamond Fish Pink) FOR (Team Nauman Purple), 0-0

285    Riley Robell (Team Nauman Purple) DEC Aiden LaComa (Team Diamond Fish Pink), 7-0

Illinois Menace 44, Attrition Wrestling White 21

106    Kade Kluce (Attrition Wrestling White) DEC Dale Oblia (Illinois Menace), 6-1

113    Mark Cardenas (Illinois Menace) F Cameron Chinavare (Attrition Wrestling White), 5-0 3:27

120    Billy Meiszner (Illinois Menace) DEC Kaden Chinavare (Attrition Wrestling White), 7-2

126    Jacob Macatangay (Illinois Menace) DEC Joe Haynes (Attrition Wrestling White), 8-1

132    Elijah olguin (Illinois Menace) DEC Austin Fietz (Attrition Wrestling White), 5-0

138    noah Mis (Illinois Menace) MD Carsen Richards (Attrition Wrestling White), 12-4

145    Javen Estrada (Illinois Menace) F Josh Howey (Attrition Wrestling White), 2-0 1:25

152    Zack Rotkvich (Illinois Menace) MD Brady Benson (Attrition Wrestling White), 11-3

160    Tyler Swiderski (Attrition Wrestling White) F Brandon Lloyd (Illinois Menace), 17-5 4:05

170    Conner Liber (Attrition Wrestling White) F shane moran (Illinois Menace), 2-0 0:56

182    Joseph Jens (Illinois Menace) DEC Cameron Macklem (Attrition Wrestling White), 6-2

195    Vincent Scaramuzzino (Attrition Wrestling White) F Jordan Sommers (Illinois Menace), 3-2 1:14

220    Andrew Blackburn-Forst (Illinois Menace) F Ryan Osterland (Attrition Wrestling White), 5-0 1:52

285    Dillan Johnson (Illinois Menace) F Matt Micale (Attrition Wrestling White), 4-0 2:21

Indiana Outlaws Black 31, Grainhouse Wrestling Club 21

106    Toby Billerman (Indiana Outlaws Black) DEC Jazz Spaulding (Grainhouse Wrestling Club), 6-4 SV

113    Kyrel Leavell (Indiana Outlaws Black) F Xavier de Jesus-Remchuk (Grainhouse Wrestling Club), 4-3 3:00

120    Tyler Ferrara (Grainhouse Wrestling Club) DEC Isaac Ruble (Indiana Outlaws Black), 7-4

126    Caleb Sweet (Grainhouse Wrestling Club) MD Dillon Graham (Indiana Outlaws Black), 13-3

132    David Pierson (Indiana Outlaws Black) MD Alex Booth (Grainhouse Wrestling Club), 12-2

138    Ian Heath (Indiana Outlaws Black) DEC Avery Leonard (Grainhouse Wrestling Club), 10-9

145    Logan Wagner (Indiana Outlaws Black) DEC Nate Wade (Grainhouse Wrestling Club), 3-1

152    Delaney Ruhlman (Indiana Outlaws Black) DEC Sam May (Grainhouse Wrestling Club), 6-2

160    Carter Baer (Grainhouse Wrestling Club) DEC Matthew Koontz (Indiana Outlaws Black), 8-3

170    Bryer Hall (Indiana Outlaws Black) DEC Aiden Poe (Grainhouse Wrestling Club), 16-12

182    Kole Mulhauser (Grainhouse Wrestling Club) TF Brodie Porter (Indiana Outlaws Black), 15-0 3:28

195    Sawyer Dereszynski (Grainhouse Wrestling Club) DEC Connor Barket (Indiana Outlaws Black), 3-2

220    Sam Sorenson (Grainhouse Wrestling Club) DEC Jack Taylor (Indiana Outlaws Black), 3-2

285    Tristan Ruhlman (Indiana Outlaws Black) F Charles Tibbitts (Grainhouse Wrestling Club), 2-0 0:27

OMP Black 37, ECWC 15

106    Connor Smith (OMP Black) DEC Abe Hermes (ECWC), 6-2

113    Tyler Chappell (OMP Black) DEC Max Hermes (ECWC), 1-0

120    Jared Fantauzzi (ECWC) DEC Hunter Swedish (OMP Black), 7-4

126    Marcus Medina (ECWC) DEC Max Jackman (OMP Black), 6-2

132    Colton Stoneking (OMP Black) F Logan Cravatas (ECWC), 8-2 2:19

138    Kohen Horvath (ECWC) DEC Brady Earhart (OMP Black), 6-3

145    Matthew English (OMP Black) DEC Duke Hermes (ECWC), 5-4

152    Alejandro Herrera-Rondon (OMP Black) MD Casey Barnett (ECWC), 13-0

160    Shadrick Slone (ECWC) DEC Chanz Shearer (OMP Black), 2-1 TB2

170    Manuel Santos (OMP Black) DEC Remington Bauer (ECWC), 4-3

182    Patrick Cutchember (OMP Black) DEC Logan Lloyd (ECWC), 9-5

195    Justin Hart (OMP Black) FOR (ECWC), 0-0

220    Jacob Thompson (ECWC) DEC Amir McCracken (OMP Black), 3-0

285    Billy Brosko (OMP Black) F Jackson Berardi (ECWC), 6-2 2:25

Triumph Gold 28, Diesel 20

106    Kurt Wehner (Triumph Gold) DEC Alex Tennis (Diesel), 4-3

113    Nic Allison (Diesel) MD Jeffrey Jacome (Triumph Gold), 9-0

120    Mason Leiphart (Diesel) DEC Conor Collins (Triumph Gold), 7-2

126    Matthew Repos (Diesel) DEC Phil Stolfa (Triumph Gold), 4-0

132    Kyle Nase (Triumph Gold) DEC Danny Capozzli (Diesel), 6-3

138    Eddie Hummel (Triumph Gold) MD Josh Miller (Diesel), 15-7

145    Tyler Sagi (Triumph Gold) FOR (Diesel), 0-0

152    Max Brignola (Triumph Gold) DEC Bryce Buckman (Diesel), 7-2

160    Hunter Mays (Triumph Gold) DEC Sean Smith (Diesel), 9-2

170    Sabino Portella (Triumph Gold) DEC Tate Nichter (Diesel), 6-2

182    Trey Kibe (Diesel) DEC Jack Kelly (Triumph Gold), 5-0

195    Hudson Skove (Triumph Gold) DEC Nate Mosey (Diesel), 3-1

220    Jake Lucas (Diesel) MD Riley O'Boyle (Triumph Gold), 12-4

285    Hogan Swenski (Diesel) DEC Joe Teresi (Triumph Gold), 5-0

Team Shutt South 39, 4M Power 18

106    DRAEGEN ORINE (Team Shutt South) DEC Landon Bainey (4M Power), 6-0

113    Conrad Hendrikson (Team Shutt South) DEC Hunter Gould (4M Power), 3-2

120    Dillon campbell (Team Shutt South) MD Aidan O'Shea (4M Power), 8-0

126    Brady Hankin (Team Shutt South) F Marcus Gable (4M Power), 4-0 2:14

132    Joe Cangro (Team Shutt South) DEC Owen Reinsel (4M Power), 4-2

138    Richard Fedalen (Team Shutt South) MD Braidon Woodward (4M Power), 11-1

145    Paul Ognissanti (Team Shutt South) DEC Hunter Horton (4M Power), 9-5

152    Ethan Stiles (Team Shutt South) DEC KJ Sherman (4M Power), 8-5

160    Zeke Dubler (4M Power) DQ M j Gaitan (Team Shutt South), 4-15 0:00

170    Dillon Walker (Team Shutt South) MD Suds Dubler (4M Power), 13-0

182    Malachi Duvall (4M Power) DEC Jared Simma (Team Shutt South), 7-2

195    Brook Byers (Team Shutt South) F Mark McGonigal (4M Power), 8-0 2:28

220    Ethan Rossman (4M Power) FOR (Team Shutt South), 0-0

285    Nathan Taylor (4M Power) DEC Peyton Hahn (Team Shutt South), 9-3

LAW White 42, MetroWest United 12

106    aaron seidel (LAW White) DEC Alexander Schaeublin (MetroWest United), 2-1

113    Tyler Knox (MetroWest United) DEC Kaedyn Williams (LAW White), 4-2 UTB

120    Kamdyn Williams (LAW White) DEC Jack DeSena (MetroWest United), 6-0

126    Nick O'Neill (LAW White) DEC Adam Schaeublin (MetroWest United), 6-0

132    Spencer Barnhart (LAW White) MD Nick Curley (MetroWest United), 12-0

138    Nathan Lucier (LAW White) MD Shaymus MacIntosh (MetroWest United), 10-2

145    Sam McMonagle (LAW White) F Greg Deeley (MetroWest United), 4-0 2:39

152    Michael Bobola (MetroWest United) DEC Reagan Lefevre (LAW White), 7-4

160    Bailey Gimbor (LAW White) MD Spencer Fine (MetroWest United), 14-0

170    Owen Quinn (LAW White) DEC Zahir McLean-Felix (MetroWest United), 9-3

182    Nicholas Fine (MetroWest United) DEC Colt Barley (LAW White), 1-0

195    Caden Rogers (LAW White) F Booker Lester (MetroWest United), 6-1 1:30

220    Nicholas Feldman (LAW White) FOR (MetroWest United), 0-0

285    Antonio Ramos (MetroWest United) DEC TJ burke (LAW White), 6-0

Quest School of Wrestling Black 48, Roundtree Wrestling Academy Black 15

106    Bryson Terrell (Roundtree Wrestling Academy Black) FOR (Quest School of Wrestling Black), 0-0

113    Maddox Shaw (Quest School of Wrestling Black) F Justin Bradford (Roundtree Wrestling Academy Black), 2-0 1:21

120    Chris Vargo (Quest School of Wrestling Black) DEC Jake Crapps (Roundtree Wrestling Academy Black), 4-0

126    Andrew Austin (Roundtree Wrestling Academy Black) DEC Mason Prinkey (Quest School of Wrestling Black), 7-4

132    Dylan Layton (Roundtree Wrestling Academy Black) DEC Ty Watters (Quest School of Wrestling Black), 6-5

138    Dylan Evans (Quest School of Wrestling Black) F Jacob price (Roundtree Wrestling Academy Black), 4-1 1:18

145    Kenny Duschek (Quest School of Wrestling Black) DEC Jeremiah Price (Roundtree Wrestling Academy Black), 3-1

152    joseph sealey (Roundtree Wrestling Academy Black) DEC Ty Linsenbigler (Quest School of Wrestling Black), 11-5

160    Cole Spencer (Quest School of Wrestling Black) DEC Kodiak Cannedy (Roundtree Wrestling Academy Black), 5-2

170    Rune Lawerence (Quest School of Wrestling Black) DEC Gunner Filipowicz (Roundtree Wrestling Academy Black), 8-1

182    Ian Bush (Quest School of Wrestling Black) F Kage Williams (Roundtree Wrestling Academy Black), 5-0 1:16

195    Brian Finnerty (Quest School of Wrestling Black) F Stefan Bakiev (Roundtree Wrestling Academy Black), 7-0 2:15

220    Josh Sarasnick (Quest School of Wrestling Black) F Issac Phillips (Roundtree Wrestling Academy Black), 2-0 1:10

285    William McChesney (Quest School of Wrestling Black) FOR (Roundtree Wrestling Academy Black), 0-0


Round of 16

Team Shutt North 55, Indiana Outlaws Black 12

106    Jaxon Joy (Team Shutt North) F Toby Billerman (Indiana Outlaws Black), 7-2 3:53

113    Kyrel Leavell (Indiana Outlaws Black) DEC Drew Heethuis (Team Shutt North), 6-4

120    Jett Strickenberger (Team Shutt North) MD Isaac Ruble (Indiana Outlaws Black), 15-5

126    Sergio Lemley (Team Shutt North) F Dillon Graham (Indiana Outlaws Black), 2-0 0:51

132    Hunter Mason (Team Shutt North) F David Pierson (Indiana Outlaws Black), 9-2 2:17

138    Casey Swiderski (Team Shutt North) DEC Ian Heath (Indiana Outlaws Black), 7-4

145    Nick fea (Team Shutt North) F Logan Wagner (Indiana Outlaws Black), 2-0 0:33

152    Robert (RJ) Weston (Team Shutt North) F Delaney Ruhlman (Indiana Outlaws Black), 6-1 1:26

160    Matthew Koontz (Indiana Outlaws Black) FOR Cj Hamblin (Team Shutt North), 0-0

170    Gabe Arnold (Team Shutt North) MD Bryer Hall (Indiana Outlaws Black), 14-6

182    Tj Stewart (Team Shutt North) TF Brodie Porter (Indiana Outlaws Black), 17-2 3:56

195    Peyton Craft (Team Shutt North) F Connor Barket (Indiana Outlaws Black), 9-1 2:01

220    Jacob Meissner (Team Shutt North) DEC Jack Taylor (Indiana Outlaws Black), 5-3

285    Tristan Ruhlman (Indiana Outlaws Black) DEC Julien Laventure (Team Shutt North), 7-0

Young Guns Orange 36, OMP Black 22

106    Gauge Shipp (Young Guns Orange) DEC Connor Smith (OMP Black), 3-2

113    Benjamin Aranda (Young Guns Orange) DEC Tyler Chappell (OMP Black), 3-1 SV

120    Cannon Webster (Young Guns Orange) TF Hunter Swedish (OMP Black), 24-9 4:20

126    Brock Smith (Young Guns Orange) MD Max Jackman (OMP Black), 12-2

132    Kole Brower (Young Guns Orange) MD Colton Stoneking (OMP Black), 13-4

138    noah tapia (Young Guns Orange) MD Brady Earhart (OMP Black), 13-3

145    ryan Scheppers (Young Guns Orange) MD Palmer Delaney (OMP Black), 9-0

152    Alejandro Herrera-Rondon (OMP Black) F Allen Catour (Young Guns Orange), 8-0 2:56

160    Chanz Shearer (OMP Black) DEC bruce moore (Young Guns Orange), 8-3

170    Manuel Santos (OMP Black) MD hunter fox (Young Guns Orange), 9-1

182    DeAnthony Parker (Young Guns Orange) DEC Patrick Cutchember (OMP Black), 10-5

195    Justin Hart (OMP Black) DEC jackson creasy (Young Guns Orange), 10-3

220    Bradley Hill (Young Guns Orange) F Amir McCracken (OMP Black), 2-0 0:11

285    Billy Brosko (OMP Black) FOR (Young Guns Orange), 0-0

Team Carnage 52, Shore Thing Black 11

106    Bryson Valdez (Team Carnage) DEC Max Elton (Shore Thing Black), 6-0

113    Evan Tallmadge (Shore Thing Black) DEC Jacob Joyce (Team Carnage), 7-1

120    Anthony Santaniello (Shore Thing Black) TF Ethan Perryman (Team Carnage), 16-1 3:00

126    Vincent Santaniello (Shore Thing Black) DEC Carter Bailey (Team Carnage), 4-3

132    Jack Gioffre (Team Carnage) DEC Brady Conlin (Shore Thing Black), 6-1

138    Michael Gioffre (Team Carnage) F Collin Rolak (Shore Thing Black), 9-4 2:59

145    Sloan Swan (Team Carnage) F Nico Bagardus (Shore Thing Black), 2-0 1:03

152    Daniel Cardenas (Team Carnage) MD Tyler Barrett (Shore Thing Black), 19-7

160    Ethan Aguiniga (Team Carnage) FOR (Shore Thing Black), 0-0

170    Rocco Contino (Team Carnage) MD Jared Schoope (Shore Thing Black), 10-1

182    Noah Kovick (Team Carnage) FOR (Shore Thing Black), 0-0

195    Isaiah Anderson (Team Carnage) MD Chimdindu Molokwu (Shore Thing Black), 9-1

220    Logan Shepard (Team Carnage) MD Jackson Crawn (Shore Thing Black), 10-2

285    Ty Kelly (Team Carnage) FOR (Shore Thing Black), 0-0

Team Kong United 55, Triumph Gold 9

106    Brady Roark (Team Kong United) F Kurt Wehner (Triumph Gold), 7-0 2:23

113    Blake West (Team Kong United) MD Jeffrey Jacome (Triumph Gold), 13-3

120    Stevo Poulin (Team Kong United) MD Conor Collins (Triumph Gold), 12-4

126    Tyler Kasak (Team Kong United) F Phil Stolfa (Triumph Gold), 8-1 2:57

132    JORDAN TITUS (Team Kong United) MD Kyle Nase (Triumph Gold), 14-1

138    Max Peterson (Team Kong United) DEC Eddie Hummel (Triumph Gold), 5-3

145    Tyler Sagi (Triumph Gold) DEC Robert Avila (Team Kong United), 5-3

152    Daniel Wask (Team Kong United) DEC Max Brignola (Triumph Gold), 1-0

160    Hunter Mays (Triumph Gold) FOR (Team Kong United), 0-0

170    Tate Naaktgeboren (Team Kong United) DEC Sabino Portella (Triumph Gold), 3-0

182    Adrien Cramer (Team Kong United) FOR (Triumph Gold), 0-0

195    Quayin Short (Team Kong United) MD Hudson Skove (Triumph Gold), 16-4

220    Harley Andrews (Team Kong United) F Riley O'Boyle (Triumph Gold), 12-2 2:01

285    Gavin Layton (Team Kong United) FOR (Triumph Gold), 0-0

LAW White 27, Quest School of Wrestling Black 24

106    aaron seidel (LAW White) FOR (Quest School of Wrestling Black), 0-0

113    Maddox Shaw (Quest School of Wrestling Black) DEC Kaedyn Williams (LAW White), 6-2

120    Kamdyn Williams (LAW White) DEC Chris Vargo (Quest School of Wrestling Black), 7-1

126    Mason Prinkey (Quest School of Wrestling Black) DEF Nick O'Neill (LAW White), 1-0 2:34

132    Ty Watters (Quest School of Wrestling Black) DEC Spencer Barnhart (LAW White), 6-1 SV

138    Nathan Lucier (LAW White) DEC Dylan Evans (Quest School of Wrestling Black), 3-1 SV

145    Sam McMonagle (LAW White) DEC Kenny Duschek (Quest School of Wrestling Black), 3-0

152    Ty Linsenbigler (Quest School of Wrestling Black) DEC Dalton Gimbor (LAW White), 1-0

160    Cole Spencer (Quest School of Wrestling Black) DEC Bailey Gimbor (LAW White), 4-0

170    Rune Lawerence (Quest School of Wrestling Black) DEC Owen Quinn (LAW White), 8-1

182    Colt Barley (LAW White) DEC Ian Bush (Quest School of Wrestling Black), 6-3

195    Caden Rogers (LAW White) MD Brian Finnerty (Quest School of Wrestling Black), 11-2

220    Nicholas Feldman (LAW White) TF Josh Sarasnick (Quest School of Wrestling Black), 17-2 1:59

285    William McChesney (Quest School of Wrestling Black) DEC TJ burke (LAW White), 3-0

Minion Legends 41, Illinois Menace 19

106    Ray Ray Harris (Minion Legends) DEC Dale Oblia (Illinois Menace), 10-3

113    Mark Cardenas (Illinois Menace) FOR (Minion Legends), 0-0

120    Matt Lopes (Minion Legends) DEC Billy Meiszner (Illinois Menace), 5-0

126    Jacob Macatangay (Illinois Menace) MD Oran Decker (Minion Legends), 16-4

132    Elijah olguin (Illinois Menace) DEC David Panone (Minion Legends), 7-4

138    Caden McCrary (Minion Legends) DEC noah Mis (Illinois Menace), 5-2

145    Cody Chittum (Minion Legends) MD Javen Estrada (Illinois Menace), 17-5

152    Caleb Henson (Minion Legends) TF Zack Rotkvich (Illinois Menace), 20-5 4:06

160    Cole Cochran (Minion Legends) MD Brandon Lloyd (Illinois Menace), 10-0

170    Brayden Thompson (Minion Legends) DEF shane moran (Illinois Menace), 10-2 2:17

182    Matthew Singleton (Minion Legends) DEC Joseph Jens (Illinois Menace), 6-3

195    Tom Godbee (Minion Legends) MD Jordan Sommers (Illinois Menace), 10-2

220    Andrew Blackburn-Forst (Illinois Menace) FOR (Minion Legends), 0-0

285    Chase Horne (Minion Legends) F Dillan Johnson (Illinois Menace), 4-0 2:43

Young Guns Black 45, Becca Gold 11

106    Nathan Desmond (Becca Gold) MD Louie Gill (Young Guns Black), 13-0

113    Vinny Kilkeary (Young Guns Black) MD Charlie Pavis (Becca Gold), 10-0

120    Troy Hohman (Young Guns Black) F Ashton Campbell (Becca Gold), 6-0 3:20

126    Carter Dibert (Young Guns Black) MD Cael McIntyre (Becca Gold), 9-0

132    Kollin Rath (Becca Gold) DEC zander Phatorus (Young Guns Black), 4-1

138    Lucas Kapusta (Young Guns Black) DEC Trey Miletics (Becca Gold), 8-1

145    Jackson Arrington (Young Guns Black) MD Andrew Harmon (Becca Gold), 20-8

152    Jared Keslar (Young Guns Black) MD Landon Muth (Becca Gold), 13-1

160    Rocco Welsh (Young Guns Black) DEC Evan Gleason (Becca Gold), 4-1

170    Jonathan Conrad (Young Guns Black) DEC Luke Thomas (Becca Gold), 7-1

182    Joey Milano (Becca Gold) MD Matthew Furman (Young Guns Black), 11-1

195    Diego Chavez (Young Guns Black) DEC Anthony DeRosa (Becca Gold), 6-3

220    Emmanuel Skillings (Young Guns Black) F Jared Pantuso (Becca Gold), 9-5 3:38

285    Isaiah Vance (Young Guns Black) DEC Matthew Cruise (Becca Gold), 5-1

ADJ    +2 Young Guns Blacks

Team Shutt South 49, Team Diamond Fish Pink 16

106    DRAEGEN ORINE (Team Shutt South) TF Kyle Schroer (Team Diamond Fish Pink), 15-0 3:35

113    Jax Forrest (Team Diamond Fish Pink) MD Conrad Hendrikson (Team Shutt South), 19-7

120    Dillon campbell (Team Shutt South) F Michael Pizzuto (Team Diamond Fish Pink), 2-0 3:48

126    Brady Hankin (Team Shutt South) DEC Joel Brown (Team Diamond Fish Pink), 8-2

132    Joe Cangro (Team Shutt South) FOR (Team Diamond Fish Pink), 0-0

138    Richard Fedalen (Team Shutt South) DEC Ethan Gray (Team Diamond Fish Pink), 3-0

145    Paul Ognissanti (Team Shutt South) DEC Luke Robie (Team Diamond Fish Pink), 1-0

152    Ethan Stiles (Team Shutt South) MD Shawn Taylor (Team Diamond Fish Pink), 9-1

160    M j Gaitan (Team Shutt South) FOR (Team Diamond Fish Pink), 0-0

170    Dillon Walker (Team Shutt South) F Gregory Griffith (Team Diamond Fish Pink), 10-0 2:18

182    Brook Byers (Team Shutt South) MD Damon Nelson (Team Diamond Fish Pink), 10-1

195    Caleb Beaty (Team Diamond Fish Pink) FOR (Team Shutt South), 0-0

220    Parker Ferrell (Team Diamond Fish Pink) FOR (Team Shutt South), 0-0

285    Peyton Hahn (Team Shutt South) DEC Aiden LaComa (Team Diamond Fish Pink), 4-3


Quarterfinals

Team Shutt North55, Young Guns Orange 9

106    Jaxon Joy (Team Shutt North) F Gauge Shipp (Young Guns Orange), 11-0 3:46

113    Benjamin Aranda (Young Guns Orange) DEC Drew Heethuis (Team Shutt North), 5-4

120    Jett Strickenberger (Team Shutt North) DEC Cannon Webster (Young Guns Orange), 3-2

126    Sergio Lemley (Team Shutt North) F Brock Smith (Young Guns Orange), 8-2 3:48

132    Hunter Mason (Team Shutt North) F Kole Brower (Young Guns Orange), 2-2 3:32

138    Casey Swiderski (Team Shutt North) MD noah tapia (Young Guns Orange), 12-4

145    ryan Scheppers (Young Guns Orange) DEC Nick fea (Team Shutt North), 6-5

152    Robert (RJ) Weston (Team Shutt North) F Allen Catour (Young Guns Orange), 4-1 1:06

160    Cj Hamblin (Team Shutt North) DEC bruce moore (Young Guns Orange), 10-5

170    Gabe Arnold (Team Shutt North) F hunter fox (Young Guns Orange), 20-6 2:57

182    Tj Stewart (Team Shutt North) DEC DeAnthony Parker (Young Guns Orange), 7-4

195    Peyton Craft (Team Shutt North) F jackson creasy (Young Guns Orange), 2-0 1:15

220    Bradley Hill (Young Guns Orange) DEC Jacob Meissner (Team Shutt North), 3-0

285    Julien Laventure (Team Shutt North) FOR (Young Guns Orange), 0-0

Team Kong United 37, Team Shutt South 21

106    DRAEGEN ORINE (Team Shutt South) DEC Brady Roark (Team Kong United), 5-2

113    Blake West (Team Kong United) DEC Conrad Hendrikson (Team Shutt South), 7-4

120    Stevo Poulin (Team Kong United) DEC Dillon campbell (Team Shutt South), 5-2

126    Brady Hankin (Team Shutt South) DEF Tyler Kasak (Team Kong United), 5-5 3:14

132    JORDAN TITUS (Team Kong United) DEC Joe Cangro (Team Shutt South), 4-2 SV

138    Max Peterson (Team Kong United) DEC Richard Fedalen (Team Shutt South), 5-2

145    Robert Avila (Team Kong United) DEC Paul Ognissanti (Team Shutt South), 5-1

152    Vincent Zerban (Team Kong United) F Ethan Stiles (Team Shutt South), 2-0 1:17

160    M j Gaitan (Team Shutt South) FOR (Team Kong United), 0-0

170    Tate Naaktgeboren (Team Kong United) DEC Dillon Walker (Team Shutt South), 4-3

182    Adrien Cramer (Team Kong United) MD Jared Simma (Team Shutt South), 9-1

195    Brook Byers (Team Shutt South) F Quayin Short (Team Kong United), 2-0 1:27

220    Harley Andrews (Team Kong United) FOR (Team Shutt South), 0-0

285    Gavin Layton (Team Kong United) DEC Peyton Hahn (Team Shutt South), 5-0

Team Carnage 29, Young Guns Black 19

106    Bryson Valdez (Team Carnage) DEC Louie Gill (Young Guns Black), 5-2

113    Vinny Kilkeary (Young Guns Black) DEC Jacob Joyce (Team Carnage), 5-3

120    Ethan Perryman (Team Carnage) DEC Troy Hohman (Young Guns Black), 8-2

126    Cooper Birdwell (Team Carnage) MD Mac Church (Young Guns Black), 12-2

132    Carter Dibert (Young Guns Black) DEC Jack Gioffre (Team Carnage), 6-0

138    Michael Gioffre (Team Carnage) DEC Lucas Kapusta (Young Guns Black), 7-3

145    Jackson Arrington (Young Guns Black) DEC Kyler Lake (Team Carnage), 5-1

152    Daniel Cardenas (Team Carnage) MD Jared Keslar (Young Guns Black), 17-6

160    Rocco Welsh (Young Guns Black) MD Ethan Aguiniga (Team Carnage), 11-3

170    Rocco Contino (Team Carnage) DEC Jonathan Conrad (Young Guns Black), 3-1 SV

182    Noah Kovick (Team Carnage) DEC Matthew Furman (Young Guns Black), 8-2

195    Isaiah Anderson (Team Carnage) DEC Diego Chavez (Young Guns Black), 7-5

220    Logan Shepard (Team Carnage) DEC Emmanuel Skillings (Young Guns Black), 8-4 SV

285    Isaiah Vance (Young Guns Black) F Ty Kelly (Team Carnage), 8-2 3:38

Minion Legends 34, LAW White 15

106    Ray Ray Harris (Minion Legends) MD aaron seidel (LAW White), 11-0

113    Kaedyn Williams (LAW White) DEC Nick Corday (Minion Legends), 7-2

120    Matt Lopes (Minion Legends) DEC Kamdyn Williams (LAW White), 7-1

126    Oran Decker (Minion Legends) DEF Nick O'Neill (LAW White), 1-0 2:35

132    Spencer Barnhart (LAW White) DEC David Panone (Minion Legends), 5-1

138    Caden McCrary (Minion Legends) DEC Nathan Lucier (LAW White), 4-3

145    Michael Kilic (Minion Legends) DEC Sam McMonagle (LAW White), 7-3

152    Caleb Henson (Minion Legends) MD Dalton Gimbor (LAW White), 11-2

160    Cole Cochran (Minion Legends) DEC Bailey Gimbor (LAW White), 5-0

170    Brayden Thompson (Minion Legends) MD Owen Quinn (LAW White), 18-7

182    Colt Barley (LAW White) DEC Matthew Singleton (Minion Legends), 8-6 SV

195    Caden Rogers (LAW White) DEC Tom Godbee (Minion Legends), 5-0

220    Nicholas Feldman (LAW White) DEC Noah Pettigrew (Minion Legends), 3-1

285    Chase Horne (Minion Legends) MD TJ burke (LAW White), 10-1


Semifinals

Team Kong United 24, Minion Legends 21

106    Brady Roark (Team Kong United) DEC Ray Ray Harris (Minion Legends), 4-3

113    Blake West (Team Kong United) DEC Nick Corday (Minion Legends), 5-0

120    Stevo Poulin (Team Kong United) DEC Matt Lopes (Minion Legends), 6-3

126    Tyler Kasak (Team Kong United) F Oran Decker (Minion Legends), 2-0 2:23

132    JORDAN TITUS (Team Kong United) DEC David Panone (Minion Legends), 2-0

138    Caden McCrary (Minion Legends) DEC Max Peterson (Team Kong United), 5-2

145    Michael Kilic (Minion Legends) DEC Daniel Wask (Team Kong United), 5-4

152    Cody Chittum (Minion Legends) DEC Robert Avila (Team Kong United), 3-1

160    Caleb Henson (Minion Legends) DEC Vincent Zerban (Team Kong United), 3-1

170    Brayden Thompson (Minion Legends) DEC Tate Naaktgeboren (Team Kong United), 2-1

182    Matthew Singleton (Minion Legends) DEC Adrien Cramer (Team Kong United), 11-4

195    Quayin Short (Team Kong United) DEC Tom Godbee (Minion Legends), 4-2

220    Harley Andrews (Team Kong United) DEC Noah Pettigrew (Minion Legends), 8-4

Team Shutt North 37, Team Carnage 12

106    Jaxon Joy (Team Shutt North) DEC Bryson Valdez (Team Carnage), 3-2 TB2

113    Jacob Joyce (Team Carnage) DEC Drew Heethuis (Team Shutt North), 3-1

120    Jett Strickenberger (Team Shutt North) DEC Ethan Perryman (Team Carnage), 11-9

126    Sergio Lemley (Team Shutt North) DEC Carter Bailey (Team Carnage), 7-2

132    Hunter Mason (Team Shutt North) DEC Jack Gioffre (Team Carnage), 8-5

138    Casey Swiderski (Team Shutt North) DEC Michael Gioffre (Team Carnage), 6-4 SV

145    Nick fea (Team Shutt North) DEC Sloan Swan (Team Carnage), 8-3

152    Daniel Cardenas (Team Carnage) DEC Robert (RJ) Weston (Team Shutt North), 3-2

160    Ethan Aguiniga (Team Carnage) DEC Cj Hamblin (Team Shutt North), 8-7

170    Jake Null (Team Shutt North) F Rocco Contino (Team Carnage), 4-0 1:43

182    Tj Stewart (Team Shutt North) MD Noah Kovick (Team Carnage), 12-2

195    Peyton Craft (Team Shutt North) F Isaiah Anderson (Team Carnage), 2-0 0:39

220    Jacob Meissner (Team Shutt North) DEC Logan Shepard (Team Carnage), 3-1

285    Ty Kelly (Team Carnage) DEC Julien Laventure (Team Shutt North), 7-3


Finals

Team Kong United 36, Team Shutt North 15

106    Brady Roark (Team Kong United) DEC Jaxon Joy (Team Shutt North), 3-2

113    Blake West (Team Kong United) DEC Drew Heethuis (Team Shutt North), 3-1

120    Stevo Poulin (Team Kong United) DEC Jett Strickenberger (Team Shutt North), 5-4

126    Tyler Kasak (Team Kong United) DEC Sergio Lemley (Team Shutt North), 8-4

132    Hunter Mason (Team Shutt North) DEC JORDAN TITUS (Team Kong United), 9-7 SV

138    Casey Swiderski (Team Shutt North) DEC Max Peterson (Team Kong United), 13-7

145    Robert Avila (Team Kong United) DEC Nick fea (Team Shutt North), 5-3

152    Vincent Zerban (Team Kong United) DEC Robert (RJ) Weston (Team Shutt North), 7-2

160    Alex Ramirez (Team Kong United) FOR (Team Shutt North), 0-0

170    Jake Null (Team Shutt North) DEC Tate Naaktgeboren (Team Kong United), 6-0

182    Gabe Arnold (Team Shutt North) DEC Adrien Cramer (Team Kong United), 4-1

195    Tj Stewart (Team Shutt North) MD Quayin Short (Team Kong United), 10-2

220    Harley Andrews (Team Kong United) F Peyton Craft (Team Shutt North), 9-2 3:13

285    Gavin Layton (Team Kong United) F Jacob Meissner (Team Shutt North), 1-0 2:35

ADJ    unsportsmanlike conduct -1 Team Shutt North