Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Jansen
Results
High School Results
High School
High School
Other
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 5-2 4:37
A. Bartosz
Waukesha South
WIAA D1 Reg.1 @ Waukesha South
2nd & 4th (8 Man)
195
02/15
L
MD 13-4
J. Schultz
Waukesha North
WIAA D1 Reg.1 @ Waukesha South
1st, 3rd, 5th (8 Man)
195
02/15
L
F 6-0 5:33
J. Pfannerstill
Arrowhead
WIAA D1 Reg.1 @ Waukesha South
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
195
02/15
W
F 4-2 5:05
J. Liepski
Waukesha West
WIAA D1 Reg.1 @ Waukesha South
Quarterfinals (8 Man)
195
02/01
L
F 0-0 1:57
G. Black
Waukesha West
Waukesha West @ Muskego
Round 1
220
01/25
W
F 4-0 1:06
D. Loppnow
Oconomowoc
Highlander Varsity Invitational
Placement Matches - All brackets
195
01/25
W
F 2-0 1:55
K. McGuire
Racine Case
Highlander Varsity Invitational
Round 5 - All brackets
195
01/25
L
DEC 6-4
J. Freimark
Cudahy
Highlander Varsity Invitational
Round 4 - All brackets
195
01/25
L
DEC 8-4
A. Ovsepyan
Grafton
Highlander Varsity Invitational
Round 3 - All brackets
195
01/24
L
F 0-0 3:26
R. Krimplebein
---
Muskego @ Mukwonago
Round 1
195
01/15
W
F 0-0
R. Sheel
Waukesha North
Waukesha North @ Muskego
Round 1
195
01/10
L
F 0-0 2:57
M. Diel
---
Arrowhead @ Muskego
Round 1
195
01/04
W
DEC 4-3
J. Smith
Milwaukee King
Bauer Brawl
1st Place
195
01/04
W
DEC 8-3
J. Diaz-Griffin
Nathan Hale
Bauer Brawl
Semis & 2nd WB (12 Man)
195
01/04
W
MD 14-5
B. Luna
Racine Case
Bauer Brawl
Quarterfinals (12 Man)
195
12/28
L
DEC 5-3
S. Steines
Portage
Bi-State Classic
Round 4 (Session #2A)
195
12/27
W
F 11-2 3:00
N. King
Ithaca/Weston
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
195
12/27
L
MD 16-3
R. Smart
Stratford
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
195
12/18
W
F 0-0 3:13
C. Voigt
Oconomowoc
Muskego @ Oconomowoc
Round 1
195
12/14
W
DEF 13-4 4:12
R. Phillips
Southern Door
Battle on the Bay 2019
Placement (32 Man)
195
12/14
W
F 7-0 4:37
D. Champagne
West Bend East
Battle on the Bay 2019
Semis & 3rd WB (32 Man)
195
12/14
L
DEC 3-1
C. Downey
---
Battle on the Bay 2019
Champ Round 1 (32 Man)
195
12/13
W
F 10-0 4:52
T. Nicholson
Kettle Moraine
Kettle Moraine @ Muskego
Round 1
195
12/07
L
DEC 4-2
A. Sutter
Wisconsin Lutheran
Gunslinger Invitational
3rd place
195
12/07
L
F 2-0 1:01
Z. Wallace
Burlington
Gunslinger Invitational
Round 5
195
12/07
W
DEC 7-5
N. Rafko
Slinger
Gunslinger Invitational
Round 4
195
12/07
W
F 2-0 1:36
J. Pfannerstill
Arrowhead
Gunslinger Invitational
Round 3
195
12/07
W
DEC 9-2
A. Rosado
Beaver Dam
Gunslinger Invitational
Round 2
195
12/06
W
F 5-0 0:47
W. Alabbadi
Waukesha South
Muskego @ Waukesha South
Round 1
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024