Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
jordan lewis
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-0 1:30
D. Donnell
Philomath
OSAA 4A Special District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/09
W
F 4-4 1:25
T. Vigil
Stayton
OSAA 4A Special District 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/09
L
F 2-0 1:03
D. Smith
---
OSAA 4A Special District 2
Round 1 (16 Man)
152
02/09
W
F 2-0 0:43
G. Hurst
North Marion
OSAA 4A Special District 2
Pigtail Ch
152
02/03
W
F 4-2 2:00
J. Pearce
Stayton
OWC Duals
Round 5 (6 Team)
160
02/03
L
F 2-0 0:24
K. VanDeHey
Cascade
OWC Duals
Round 2 (6 Team)
152
02/03
L
F 9-1 2:29
M. Dailey
---
OWC Duals
Round 3 (6 Team)
152
02/03
L
F 2-0 0:34
S. Tarula
North Marion
OWC Duals
Round 1 (6 Team)
152
02/03
L
F 0-2 0:45
D. Donnell
Philomath
OWC Duals
Round 4 (6 Team)
152
01/27
L
F 0-0 1:45
C. Arguello
Dayton
Dayton Invitational
---
145
01/27
L
F 0-0 1:17
S. Huff
Sheridan
Dayton Invitational
---
152
01/27
L
F 0-0 1:00
M. Dailey
---
Dayton Invitational
---
152
01/21
W
F 2-0 1:02
N. Wells
Churchill
Junction City Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
01/20
W
F 5-0 0:55
J. Rittenberg
Lakeridge
Junction City Invitational
Round 4 (16 Man)
152
01/20
L
F 8-1 3:03
T. Crane
Junction City
Junction City Invitational
Round 3 (16 Man)
152
01/20
L
F 2-0 1:06
L. Parrish
Pleasant Hill
Junction City Invitational
Round 2 (16 Man)
152
01/20
L
F 2-0 1:07
S. Sidwell
Oakridge
Junction City Invitational
Round 1 (16 Man)
152
01/13
L
F 2-0 1:03
B. Redwine
---
Bob Beisell Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/13
L
F 2-0 0:33
H. Kinney
Canby
Bob Beisell Wrestling Invitational
Round 1 (16 Man)
145
01/06
L
F 7-2 2:14
J. French
Taft
Alsea Bay Classic
Cons 2/4
152
01/06
W
F 2-0 0:45
B. Dexter
Reedsport Charter
Alsea Bay Classic
QF Cons
152
01/06
L
F 2-0 0:40
S. Sidwell
---
Alsea Bay Classic
Round 2
152
01/06
W
F 4-0 0:38
W. Bryant
---
Alsea Bay Classic
Round 1 (32 Man)
152
12/16
L
F 5-0 2:00
I. DeLeon
Jefferson
SCTC Winter Duals
Champ. Round 1
152
12/16
L
F 2-0 0:55
K. Reid
Willamina/Falls City
SCTC Winter Duals
Champ. Round 1
152
12/09
L
F 0-0 1:35
T. Bates
South Medford
NB Coast Classic JV
2nd Wrestleback (16 Man)
160B
12/08
L
DEC 10-9
O. Armstrong
Cottage Grove
NB Coast Classic JV
Quarters & 1st WB (16 Man)
160B
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024