Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ed Pastoor
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
MD 10-0
A. Mings
---
IHSAA 3A - District IV
3rd Place
138
02/15
L
F 2-0 1:44
T. Gillette
---
IHSAA 3A - District IV
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/24
L
F 7-0 2:40
R. Nelson
---
Filer @ Raft River
Round 1
138
01/19
L
F 0-0
C. Williams
---
Tiger Brawl Pod Tournament
Round 5 (5 Man)
138A
01/19
W
F 0-0
E. Moss
Bear Lake High School
Tiger Brawl Pod Tournament
Round 4 (5 Man)
138A
01/19
L
F 0-0
P. Lopez
Malad High School
Tiger Brawl Pod Tournament
Round 2 (5 Man)
138A
01/18
L
F 0-0
A. Garcia
North Fremont High School
Tiger Brawl Pod Tournament
Round 1 (5 Man)
138A
01/12
L
F 2-5 0:52
M. Tubbs
Malad
Magic Valley Classic
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/12
L
F 2-0 0:23
C. Williams
---
Magic Valley Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/11
W
F 2-4 2:57
T. Bredehoft
Soda Springs
Magic Valley Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/09
L
F 4-2 4:22
C. Durfee
---
Filer @ Declo
Round 1
138
01/09
W
F 2-0 1:10
B. Dodds
Canyon Ridge
Filer @ Canyon Ridge
Round 1
138
01/05
L
F 6-2 3:52
M. Ayon
South Fremont
45th Annual Buhl Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/04
W
F 2-0 0:46
M. Tubbs
Malad
45th Annual Buhl Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/04
L
F 9-0 3:47
S. Cook
Snake River
45th Annual Buhl Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/13
W
F 2-0 0:30
B. Searby
Kimberly
Kimberly @ Filer
Round 1
138
12/12
L
F 2-0 1:14
A. Mings
Buhl
Buhl @ Filer
Round 1
138
12/05
L
F 2-0 0:45
A. Mings
Buhl
Filer @ Buhl
Round 1
138
12/04
L
F 10-1 4:24
T. Gillette
---
Filer @ Gooding
Round 1
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 6-2 1:18
J. Bacon
Kimberly
2018 Idaho HS State Championships
Consolation Round 2
3A 120
02/23
W
F 2-0 0:27
L. McDonough
Timberlake
2018 Idaho HS State Championships
Champ Rnd 2 Quarters and Cons Rnd 1
3A 120
02/23
L
F 5-0 0:44
D. Stacey
Shelley
2018 Idaho HS State Championships
Championship Round 1
3A 120
02/14
W
F 2-1 1:27
Y. Benkahla
Gooding
IHSAA 3A - District IV
3rd Place
120
02/14
L
F 2-2 0:24
J. Bacon
Kimberly
IHSAA 3A - District IV
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/27
L
F 2-2 0:45
D. Glider
Sugar Salem High School
2018 John Berry Classic
4th Wrestleback (32 Man)
120
01/26
W
F 2-0 0:18
C. Nielson
West Side High School
2018 John Berry Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/26
L
F 2-0 0:24
K. Lincoln
---
2018 John Berry Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/20
L
F 0-0
F. ROSEALES
Aberdeen High School
Tiger Brawl Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
120
01/20
W
F 0-0
L. Bradford
Preston
Tiger Brawl Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/20
L
F 0-0
T. Redrick
Challis
Tiger Brawl Tournament
Quarterfinals (8 Man)
120
01/20
W
F 0-0
P. Lopez
Malad High School
Tiger Brawl Pod Tournament
Round 3 (4 Man)
120B
01/19
L
F 0-0
C. Crider
Declo High School
Tiger Brawl Pod Tournament
Round 2 (4 Man)
120B
01/19
W
FOR 0-0
J. Lemus
West Jefferson
Tiger Brawl Pod Tournament
Round 1 (4 Man)
120B
01/13
L
F 4-10 2:43
F. ROSEALES
Aberdeen
Magic Valley Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/13
W
F 2-2 2:30
Z. Helm
Melba
Magic Valley Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
120
01/12
L
F 0-0 1:10
W. Shaw
---
Magic Valley Classic
Round 1 (32 Man)
120
01/06
L
F 7-0 2:03
C. Crider
Declo
44th Annual Buhl Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/05
W
F 2-1 1:29
S. Nakamura
Elko
44th Annual Buhl Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
120
01/05
L
F 2-0 0:32
H. Hill
Teton
44th Annual Buhl Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/05
W
F 2-0 1:57
I. Fregoso
Canyon Ridge
44th Annual Buhl Invitational
Round 1 (32 Man)
120
12/09
L
F 7-0 1:27
G. Burgess
Rocky Mountain High School
Tim Matthews Invitational
3rd WB
126
12/08
L
F 2-0 1:21
V. Shockey
---
Tim Matthews Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024