Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rafael Arita Larios
Results
High School Results
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
John Lewis
John R. Lewis
Robert E. Lee (Springfield)
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
MD 11-1
J. Myers
Washington-Liberty (Arlington)
VHSL Class 6 State Championships
Second Round Conso 5-6:30pm
145
02/18
W
Replay
F 7-0 3:47
Z. Osburn
---
VHSL Class 6 State Championships
1st WB 1-2:30pm
145
02/18
L
Replay
F 5-1 3:07
J. Campos
Ocean Lakes
VHSL Class 6 State Championships
First Round 10am-1pm
145
02/12
W
DEC 2-0
D. Margand
Thomas Edison
2022 VHSL Class 6 Region C
Cons Finals (16 Man)
145
02/12
W
DEC 7-1
A. Murata
James W. Robinson
2022 VHSL Class 6 Region C
4th Wrestleback (16 Man)
145
02/12
W
F 7-0 1:41
L. Matheny
Lake Braddock
2022 VHSL Class 6 Region C
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/12
W
F 4-0 0:40
L. Tubbaji
Justice
2022 VHSL Class 6 Region C
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/11
L
DEC 4-0
D. Margand
Thomas Edison
2022 VHSL Class 6 Region C
Quarters (16 Man)
145
02/11
W
F 2-0 1:06
J. Ralis
Alexandria City
2022 VHSL Class 6 Region C
Round 1 (16 Man)
145
02/06
L
MD 14-5
C. Johnson-Hunte
Hayfield
VHSL National District Tournament 2022
Placement Matches (8 Man)
145
02/05
W
F 2-0 1:36
M. Vetter
Thomas Jefferson
VHSL National District Tournament 2022
Semis & 1st WB (8 Man)
145
02/05
W
F 2-0 0:29
S. Jaldin
Annandale
VHSL National District Tournament 2022
Quarterfinals (8 Man)
145
01/22
W
F 5-0 1:05
P. Zhou
Urbana
Heritage Duals
Finals (2 Team)
145
01/22
W
DEC 8-1
J. Korte
---
Heritage Duals
Finals (2 Team)
145
01/22
W
F 1-0 5:16
E. Lopez
John Handley
Heritage Duals
Finals (2 Team)
145
01/22
W
F 5-0 0:34
J. Jeffers
Loudoun Valley
Heritage Duals
Finals (2 Team)
145
01/22
W
F 12-0 2:56
C. Donovan
Riverside
Heritage Duals
Finals (2 Team)
145
12/20
W
F 0-0 2:35
A. Koch
St. Stephens/St. Agnes
44th Annual Holiday Classic
Medal
145
12/20
W
TF 15-0
M. Worsham
St. Stephens/St. Agnes
44th Annual Holiday Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
145
12/20
W
F 0-0 1:27
J. Goodson
Bishop OConnell
44th Annual Holiday Classic
Quarterfinals (8 Man)
145
12/11
L
DEC 3-1 SV
L. Matheny
Lake Braddock
2021 NOVA Classic
5th Place Match
145
12/11
L
F 4-4 5:47
C. Johnson-Hunte
Hayfield
2021 NOVA Classic
Sixth Round Consolation
145
12/11
L
DEC 8-6
T. Brooks
Stone Bridge
2021 NOVA Classic
Semi Finals
145
12/11
W
DEC 10-6
L. Matheny
Lake Braddock
2021 NOVA Classic
Quarter Finals
145
12/10
W
TF 17-0 2:35
A. Hopkins
James Madison
2021 NOVA Classic
Second Round Championship
145
12/10
W
F 11-0 2:00
N. Alleman
Yorktown
2021 NOVA Classic
First Round Championship
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 3-8 3:59
R. Payne
Rock Ridge
2021 VHSL Class 5 Region C
Placement Matches (8 Man)
160
02/10
W
DEC 8-4
J. Torre
---
2021 VHSL Class 5 Region C
2nd Wrestleback (8 Man)
160
02/10
L
F 9-4 4:28
A. Diaz
Stone Bridge
2021 VHSL Class 5 Region C
Semis & 1st WB (8 Man)
160
02/10
W
MD 8-0
B. Brotman
Freedom (South Riding)
2021 VHSL Class 5 Region C
Quarterfinals (8 Man)
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 6-1 2:38
M. Haagsma
Briar Woods
2020 VHSL Class 5 Region C Championships
Placement (12 Man)
170
02/15
L
F 5-0 2:02
J. Strother
Freedom (South Riding)
2020 VHSL Class 5 Region C Championships
Cons. Semis (12 Man)
170
02/15
W
DEC 9-5
R. Revelle
Potomac Falls
2020 VHSL Class 5 Region C Championships
Semis & WB (12 Man)
170
02/15
L
F 4-1 2:26
A. Potter
Woodgrove
2020 VHSL Class 5 Region C Championships
Quarters (12 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024