Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kyle Nielsen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Nolensville WC (TN)
Spring Hill
Springhill
TN
Team Tennessee
Williamson County Wrestling Club
Young Guns Nashville
Young Guns Nashville Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
MD 11-3
D. Dorsey
South Dakota Lightning
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Round 1 (6 Team)
126
04/06
W
F 8-2 2:37
H. Welton
Iowa Blue
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Round 2 (4 Team)
126
04/06
W
F 5-4 3:29
K. Beatty
9-10 All Stars
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Round 1 (4 Team)
126
04/06
L
F 2-0 0:43
H. Schmit
Nebraska Widow Makers
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Round 3 (6 Team)
126
03/16
L
Replay
DEC 10-4
M. Sanchez
Nebraska
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 6
126
03/16
L
Replay
TF 18-1 5:37
D. Lopez
La Gente Wrestling Club
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 4
126
02/24
W
Replay
DEC 5-2
C. Baltz
Houston
TSSAA Division I and Girls State Championships
3rd/5th Place (16 Man)
AA 120
02/24
W
Replay
MD 11-1
C. Maughon
Cleveland
TSSAA Division I and Girls State Championships
Conso Semi (16 Man)
AA 120
02/24
W
Replay
DEC 4-2
L. Carpenter
East Hamilton
TSSAA Division I and Girls State Championships
3rd WB (16 Man)
AA 120
02/24
W
Replay
DEC 10-4
M. Eskew
Ravenwood
TSSAA Division I and Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
AA 120
02/23
L
Replay
DEC 4-3
C. Smalling
Science Hill
TSSAA Division I and Girls State Championships
Quarters
AA 120
02/23
W
Replay
TF 16-0 4:00
A. Barker
Arlington
TSSAA Division I and Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
AA 120
02/17
W
DEC 4-2
M. Eskew
Ravenwood
TSSAA Section 3 Class AA
Placement
120
02/17
W
DEC 6-2
M. Johnson
Mt. Juliet
TSSAA Section 3 Class AA
SemiFinals
120
02/17
W
TF 20-4 3:36
J. Muniz
Green Hill
TSSAA Section 3 Class AA
1st Round
120
02/10
W
DEC 10-3
M. Eskew
Ravenwood
TSSAA Region 6 Class AA
Placement (16 Man)
120
02/10
W
F 2-0 1:32
D. Shields
John Overton
TSSAA Region 6 Class AA
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/10
W
F 11-0 2:31
N. Criado
Independence
TSSAA Region 6 Class AA
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/26
W
MD 16-3
B. Dominguez
Brentwood Academy
BA Quad Senior Night
Round 1
120
01/25
W
TF 18-3 2:32
B. Smith
Nolensville
Spring Hill @ Nolensville
Round 1
120
01/13
W
F 5-0 1:08
K. Young
Christian county
Commando Crush
1st Place
122
01/13
W
TF 16-1 2:31
C. Morris
White House
Commando Crush
Round 4
122
01/13
W
DEC 10-4
J. Hammond
Beech
Commando Crush
Round 2
122
01/13
W
F 5-0 1:05
C. Loftis
Livingston academy
Commando Crush
Round 1
122
01/12
W
F 14-1 2:21
A. hall
Independence
Spring Hill @ Independence
Round 1
120
01/05
W
F 2-0 1:26
N. Hajek
Summit
Columbia Central & Spring Hill @ Summit
Round 1
120
01/02
W
TF 17-2 2:31
V. Martin
Ravenwood
WI@10am @Ravenwood with Spring Hill, Beech, Collierville, Northwest and Cane Ridge
Round 1
120
01/02
L
DEC 7-3
D. Corbin
Collierville
WI@10am @Ravenwood with Spring Hill, Beech, Collierville, Northwest and Cane Ridge
Round 1
120
01/02
W
F 2-0 1:52
K. Puryear
Northwest
WI@10am @Ravenwood with Spring Hill, Beech, Collierville, Northwest and Cane Ridge
Round 1
120
01/02
W
DEC 8-3
M. Eskew
Ravenwood
WI@10am @Ravenwood with Spring Hill, Beech, Collierville, Northwest and Cane Ridge
Round 1
120
12/15
W
F 10-1 1:54
M. Wald
Fairview
Fairview Tri Spring Hill/ MLK
Round 1
126
12/06
W
F 0-0
W. Downer
Creek Wood
Creekwood vs Harpeth & Springhill
Round 1
126
12/05
L
DEC 3-0
L. Turner
Harpeth
Creekwood vs Harpeth & Springhill
Round 1
126
12/05
W
F 14-3 1:32
T. Liles
Marshall Co.
Spring Hill
Round 1
126
10/28
L
Replay
DEC 9-4
K. Akerson
Nebraska
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
126
10/27
L
Replay
TF 16-1 3:37
M. Lopez
Black Fox Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
126
10/27
W
Replay
DEC 8-1
U. Heady
Union County Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
126
10/01
L
F 2-0 1:23
A. Russo
Grant
2023 Grappler Fall Classic
wb b
125
10/01
W
Replay
F 5-0 1:57
O. Llaguno
Eagle Empire
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
125
09/30
W
DEC 10-4
M. Bonfante
Wellington
2023 Grappler Fall Classic
champ round
125
09/30
L
Replay
F 4-1 0:41
E. Uhorchuk
Minion TC
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
125
09/30
W
F 2-0 3:53
T. Beck
Oakdale
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
125
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/20
W
DEC 5-1
N. REYES
Wright Way Wrestling 1 (IN)
2023 Outway National Duals - HS - CANCELLED
Round 2 (4 Team)
120
08/20
L
F 7-2 2:09
G. Dennis
Death Squad 4 (IN)
2023 Outway National Duals - HS - CANCELLED
Quarterfinals (8 Team)
120
08/20
W
F 3-2 2:02
J. Rising
The Fort (IN)
2023 Outway National Duals - HS - CANCELLED
Round 1 (4 Team)
120
08/20
W
F 8-0 2:21
J. Cline
Death Squad 2 (IN)
2023 Outway National Duals - HS - CANCELLED
Round 3 (4 Team)
120
05/27
W
DEC 10-9
J. Britt
LA
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Placements
120
05/27
W
MD 12-0
B. Ferguson
NC
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Consi Semi
120
05/27
L
DEC 7-3
O. Phillips
TN
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Semis & WB
120
05/27
W
F 2-0
J. Johnson
NC
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Quarters & WB
120
05/27
W
DEC 7-0
J. Williams
GA
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
R2
120
04/15
W
Replay
F 2-0 1:09
N. Simpson
Spartan Wrestling Club
Tennessee Iron Man - Folkstyle
Placement Matches (8 Man)
126
04/15
W
Replay
F 10-1 4:44
E. Vera
Spartan Wrestling Club
Tennessee Iron Man - Folkstyle
Semis & 1st WB (8 Man)
126
04/14
W
Replay
F 10-0 3:48
C. Yannes
Stewarts Creek Wrestling Club
Tennessee Iron Man - Folkstyle
Quarterfinals (8 Man)
126
03/25
W
F 2-0 0:56
S. Relford
Stewarts Creek
Spring Stampede
Round 5 (5 Man)
120
03/25
W
F 2-0 0:32
J. Perry
Fort Campbell
Spring Stampede
Round 4 (5 Man)
120
03/25
W
TF 16-0 3:41
B. Monroe
Sycamore
Spring Stampede
Round 2 (5 Man)
120
03/25
W
TF 16-0 4:00
H. Fry
Harpeth
Spring Stampede
Round 1 (5 Man)
120
02/25
W
Replay
DEC 8-2
E. Finstad
Gibbs
TSSAA Division I and Girls State Championships
3rd/5th Place (16 Man)
A 113
02/25
W
Replay
MD 10-0
L. Carpenter
East Hamilton
TSSAA Division I and Girls State Championships
Conso Semi (16 Man)
A 113
02/24
L
Replay
F 7-0 1:55
J. Uhorchuk
Signal Mountain
TSSAA Division I and Girls State Championships
Semis
A 113
02/24
W
Replay
DEC 6-4 SV
E. Finstad
Gibbs
TSSAA Division I and Girls State Championships
Quarters
A 113
02/23
W
Replay
F 7-5 5:08
R. Lester
Stone Memorial
TSSAA Division I and Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
A 113
01/24
W
F 0-0 0:27
J. Kennedy
Rockvale
Dawg Pound Duals
Round 1
120
01/21
W
F 3-2 1:43
G. Stanley
Brentwood
MTWOA Grand Championships 2023
1st & 3rd (16 Man)
F120A
01/21
W
F 8-0 1:43
J. Chaiping
Shelbyville Central
MTWOA Grand Championships 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
F120A
01/21
W
F 5-2 1:35
S. Relford
Stewarts Creek
MTWOA Grand Championships 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
F120A
01/21
W
F 5-0 2:24
L. Woodard
Northeast
MTWOA Grand Championships 2023
Round 1 (16 Man)
F120A
01/21
L
DEC 8-6
B. Bouma
Oakland
Dawg Pound Duals
Round 1
120
01/21
W
F 10-0 2:49
L. Roderick
Watertown
Dawg Pound Duals
Round 1
120
01/21
W
F 2-0 0:27
J. Kennedy
Rockvale
Dawg Pound Duals
Round 1
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024