picture of Hayden Schmit

High School Results

2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 2-0
R. Jr.
Battle Creek
Placements
120
02/10
W
F 2-0 0:58
Doniphan-Trumbull
Semis and WB3
120
02/10
W
F 2-0 0:22
Falls City
Quarters and WB1
120
02/03
W
M FOR 0-0
Norfolk Catholic
Finals Medal Round
120
02/02
W
F 2-0 1:10
Omaha Westside
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/02
W
F 6-2 1:48
Omaha Burke
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/02
W
F 8-3 1:15
J. Anderson
Bellevue West
Round 1 (16 Man)
120
01/27
W
MD 11-0
Wilber-Clatonia
Round 5 - Metal Round
120
01/27
W
F 2-0 0:44
Milford
Round 3 Semifinals / 1st Round WB
120
01/25
W
F 4-1 0:51
M. Armstrong
Boys Town
Round 1
120
01/24
W
F 7-0 2:27
Aquinas Catholic
Round 1
120
01/24
W
F 4-1 0:53
East Butler
Round 1
120
01/21
W
F 2-0 1:29
K. Mueller
Seward
Round 1
120
01/19
L
MD 12-2
Millard West
Medal Matches
120
01/19
W
F 4-4 2:57
Hershey
Round 5
120
01/19
W
F 2-0 0:59
Tekamah-Herman
Round 4
120
01/19
W
F 5-0 1:26
Ashland-Greenwood
Round 3
120
01/19
W
F 2-0 0:40
C. Buelt
Millard West
Round 2
120
01/17
W
F 14-3 2:19
A. Maple
Wahoo
Round 1
120
01/06
W
DEC 5-4
R. Jr.
Battle Creek
Finals
120
01/06
W
F 4-0 3:06
Columbus
Semis
120
01/06
W
F 8-0 2:47
Valentine
Quarters
120
01/05
W
F 2-0 0:51
Tekamah-Herman
Round 5
120
01/05
W
F 6-0 4:35
Lincoln East
Round 3
120
01/05
W
F 7-0 2:44
Syracuse
Round 1
120
12/22
W
F 5-0 0:34
Milford
Round 1
120
12/22
W
F 4-1 0:37
Syracuse
Round 1
120
12/08
W
F 2-0 1:06
D. Watkins
Raymond Central
Round 1
120
12/03
W
MD 13-0
Battle Creek High School
Medals
120
12/02
W
F 2-0 0:56
Valentine High School
Round 4
120
12/02
W
F 6-2 3:14
T. Duffy
Crofton-Bloomfield
Round 2
120
11/04
L
Juic3 Academy
2nd Place
120 lbs
11/04
W
Midwest Destroyers
3rd Place
120 lbs
11/04
W
Brighton WC
Consi-Semis
120 lbs
11/04
L
Pueblo East
Semi-Finals
120 lbs
11/04
W
Central HS
Quarter-Finals
120 lbs
11/04
W
Natrona County HS
Round of 16
120 lbs
11/04
W
Bear Cave WC
Round of 32
120 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
W
F 2-3 0:15
B. Lindley
Skutt
Round 7 (8 Man)
Bracket 15
06/29
W
F 6-1 1:10
H. Brunkhorst
Scotus
Round 6 (8 Man)
Bracket 15
06/29
W
F 5-0 4:48
C. Barton
Malcolm
Round 5 (8 Man)
Bracket 15
06/29
W
F 7-0 0:41
Sabetha Kids Wrestling Club
Round 4 (8 Man)
Bracket 15
06/29
W
F 2-0 0:30
K. Hartford
David City
Round 3 (8 Man)
Bracket 15
06/29
W
F 2-0 0:33
C. Sinn
Thayer Central
Round 2 (8 Man)
Bracket 15
06/29
W
F 5-0 0:35
Norton
Round 1 (8 Man)
Bracket 15
06/21
W
C. Pearson
Brevard FCA-Alpha Dogz
Round 3 (6 Team)
113
06/21
L
J. Sawyer-May
Indiana Prospects
Round 3 (16 Team)
113
06/21
W
C. Hunt
Carolina Extreme
Round 5 (6 Team)
113
06/21
L
SD Renegades
Round 2 (16 Team)
113
06/21
L
MAWA Red
Round 1 (6 Team)
113
06/21
L
Elite Athletic Club
Round 4 (16 Team)
113
06/21
W
MXW Black
Placement Matches (16 Team)
113
06/21
L
Spec Ops
Round 1 (16 Team)
113
06/21
L
Elite Athletic Club
Round 2 (6 Team)
113
06/21
W
A. Wood
Diamond Fish Pink
Round 4 (6 Team)
113
04/01
W
DEC 2-0
South Dakota Lightning
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 3 (6 Team)
113
04/01
W
DEC 2-0
Dakota Hillbillies
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Finals (8 Team)
113
04/01
L
F 7-2 2:26
Indiana Outlaws Black
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
113
04/01
W
DEC 4-2
Iowa Gold
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 5 (6 Team)
113
04/01
W
DEC 5-2
L. RHYME
Wyoming Gold
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 4 (6 Team)
113
04/01
W
F 2-0 0:43
Montana Silver
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 1 (6 Team)
113
04/01
W
MD 12-2
Iowa Blue
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 2 (6 Team)
113
04/01
W
F 9-4 3:00
South Dakota Storm
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Quarterfinals (8 Team)
113
03/12
W
F 2-0 3:00
Kearney
Placement Matches (16 Man)
113
03/12
W
DEC 6-0
League of Heroes
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
03/11
W
F 2-0 0:39
Duncan Wrestling Club
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
03/11
W
F 2-0 1:08
R. Nichols
Millard South
Round 1 (16 Man)
113
02/18
L
Wilber-Clatonia
Boys Championship Finals
C106
02/18
W
Battle Creek
Friday Night Semis
C106
02/17
W
Wood River
Thu Ses 1&2 Round 2 (16 Man)
C106
02/16
W
St. Paul
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
C106
02/11
L
DEC 6-0
Z. Ornelas
Wilber-Clatonia
Placements
106
02/11
W
F 4-0 2:40
Raymond Central
Semis and WB3
106
02/10
W
F 2-0 0:37
Johnson County Central
Quarters and WB1
106
01/20
W
DEC 6-2
Millard West
Medal Matches
106
01/20
W
MD 12-2
Shelby-Rising City
Round 5
106
01/20
W
F 5-0 1:41
East Butler
Round 4
106
01/20
W
F 2-0 0:34
Centennial
Round 3
106
01/20
W
F 6-2 0:51
Ashland-Greenwood
Round 2
106
01/18
W
F 4-1 0:53
Wahoo
Round 1
106
01/14
L
TF 16-1 5:37
Wilber-Clatonia
Finals
106
01/14
W
DEC 4-0
Cross County/Osceola
round 5
106
01/14
W
F 6-0 1:50
St Paul
Round 4
106
01/14
W
F 4-0 2:16
Central City
Round 3
106
01/13
W
DEC 11-5
Aquinas Catholic
Round 3 (3 Team)
106
01/13
W
F 8-0 1:52
East Butler
Round 2 (3 Team)
106
01/07
W
F 4-4 2:34
Battle Creek
Finals
106
01/07
W
F 2-0 0:38
Syracuse
Semi
106
01/07
W
F 2-0 0:45
Centennial
Quarters
106
01/06
L
MD 10-1
Lincoln East
Round 5
106
01/06
W
F 2-0 1:55
Columbus
Round 3
106
01/06
W
F 2-0 0:30
Kearney Catholic
Round 1
106
12/03
W
F 2-0 0:12
David City
Medals
106
12/03
W
F 4-1 0:29
Norfolk Catholic
Round 5
106
12/03
L
F 8-0 2:40
Wilber-Clatonia
Round 4
106
11/05
L
Bear Cave WC
Finals
109 lbs
11/05
W
DEC 2-0 SV
Pirates
Semi-Finals
109 lbs
11/05
W
DEC 2-0
Westlake
Quarter-Finals
109 lbs