Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Payton Irish
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
North Thurston
North Thurston Girls
OLYMPIA
Olympia
Olympia Girls
Olympia HS
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 0-0 1:53
S. Kuhn
Ilwaco Girls
Mat Classic XXXII
Quarters & 1st WB
Girls 190
02/21
L
F 10-0 5:13
E. Fleury
Burlington-Edison Girls
Mat Classic XXXII
Round 1
Girls 190
02/15
W
DEC 2-1
A. Cox
---
WIAA Region 2 Girls
3rd Place
190
02/15
W
DEC 8-5
A. Medsker
Tahoma
WIAA Region 2 Girls
2nd Wrestleback (8 Man)
190
02/15
W
MD 10-0
J. Paxton
Yelm
WIAA Region 2 Girls
Semis & 1st WB (8 Man)
190
02/15
L
DEC 3-0
A. Moden
Olympic
WIAA Region 2 Girls
Quarterfinals (8 Man)
190
02/08
L
TF 19-1 2:26
O. Tuifua
Kent Meridian
North Olympic 1B, NPSL 4A Girls Subs
1st Place
190
02/08
W
F 2-0 3:03
M. Takai
Federal Way
North Olympic 1B, NPSL 4A Girls Subs
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
02/08
W
F 2-0 0:33
B. Wehmeyer
Federal Way
North Olympic 1B, NPSL 4A Girls Subs
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/25
W
F 3-0 2:54
M. Lampinen
Lakewood
Lady Knights Invitational
Round 4 Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/25
L
F 2-0 0:31
A. White
---
Lady Knights Invitational
Round 2 (8 & 16)
190
01/25
W
F 2-0 1:44
E. Pena
Snohomish
Lady Knights Invitational
Round 1 (16 Man)
190
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 2-0
N. Calzadillas
Kiona Benton Girls
Mat Classic XXXI
2nd Wrestleback (Place 8)
Girls 190
02/16
W
DEC 5-1
M. Wayman
Arlington Girls
Mat Classic XXXI
Round 2 Champ & WB (Place 8)
Girls 190
02/15
L
DEC 5-3
K. Gakin
Aberdeen Girls
Mat Classic XXXI
Round 1 (Place 8)
Girls 190
02/02
L
F 4-0 3:21
M. Auelua
Curtis
SPSL 4A Girls Championships
Placement Matches (8 Man)
190
01/12
W
F 3-2 2:11
J. Warren
Shelton Girls
Napavine Tiger Classic
3rd Place (16 and 8 man)
190
01/12
W
F 6-0 2:42
A. McCann
W. F. West Girls
Napavine Tiger Classic
Semis & 3rd WB (16 Man) (All rest)
190
01/12
L
MD 10-1
M. Auelua
Curtis Girls
Napavine Tiger Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
190
01/12
W
F 4-1 5:34
J. Valenzuela
Aberdeen Girls
Napavine Tiger Classic
Round 1 (All)
190
01/05
L
DEC 2-0
N. Calzadillas
KIONA BENTON
Kelso Girls Tournament 2019
SAT Cons 6th WB (64&32)
190lbs
01/05
W
F 0-1 1:19
K. Gakin
ABERDEEN
Kelso Girls Tournament 2019
SAT Quarter and WB (64&32)
190lbs
01/05
W
F 7-0 4:21
G. Andrade
---
Kelso Girls Tournament 2019
FRI Round 5 (64cons only)
190lbs
01/05
L
DEC 9-5
A. Siva
DECATUR
Kelso Girls Tournament 2019
FRI Round 4 (64&32)
190lbs
01/04
W
F 3-0 2:10
M. Diaz
WHITE RIVER
Kelso Girls Tournament 2019
FRI Round 2 (64&32)
190lbs
12/02
W
F 9-5 4:48
M. Farfan
Centralia
Yelm girls - Jump on in
Round 5
190
12/01
L
DEC 6-3
M. Marshall
Snohomish
Yelm girls - Jump on in
Round 4
190
12/01
W
F 8-0 3:12
A. Smith
Spanaway Lake
Yelm girls - Jump on in
Round 2
190
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024