Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aaron Hahn
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2012-2013
2007-2008
Team Name
Stockon
Stockton
Stockton High School
Stockton Wrestling Club
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/10
L
DEC 2-0
H. Vogan
Minneapolis
Jeff Giles Memorial Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
106
12/10
L
MD 13-3
K. Beitz
Eureka
Jeff Giles Memorial Invitational
Quarterfinals (8 Man)
106
12/09
W
F 4-0 1:44
A. Irwin
Council Grove
Railer Round Robin
Round 2 (Best of 3)
106
12/09
W
F 5-0 1:19
A. Irwin
Council Grove
Railer Round Robin
Round 1 (Best of 3)
106
12/03
L
F 2-0 0:42
P. Young
Lyons
Osborne Invitational - 2016
Finals
106
12/03
L
MD 15-5
A. Segarra
Hill City
Osborne Invitational - 2016
Round 4 ALL
106
12/03
L
F 2-0 2:33
A. Lenker
Phillipsburg
Osborne Invitational - 2016
Round 3 No 2,3,4
106
12/03
L
F 5-0 1:35
C. Shoemaker
Smith Center
Osborne Invitational - 2016
Round 2 ALL WEIGHTS
106
12/03
L
DEC 5-3
S. Baldwin
Russell
Osborne Invitational - 2016
Round 1B All but 2,3,4 man brackets
106
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
DEC 4-1
A. Niblock
Phillipsburg
KSHSAA 3-2-1A - Beloit - Regional
Consolation Quarterfinals (All Brackets)
106
02/20
W
F 0-0 2:09
S. Plummer
Minneapolis
KSHSAA 3-2-1A - Beloit - Regional
Consolation Crossbracketing (16M & 32M)
106
02/19
L
DEC 2-0
S. Huehl
---
KSHSAA 3-2-1A - Beloit - Regional
Championship Quarterfinals (All Brackets)
106
02/06
W
DEC 5-3 SV
S. Huehl
---
Panther Classic 2016
Finals
106
02/06
L
F 8-3 1:52
T. McGivney
---
Panther Classic 2016
Round 6
106
02/06
L
DEC 10-7
J. Snellings
Marysville
Panther Classic 2016
Round 4
106
02/06
W
DEC 3-0
A. Niblock
Phillipsburg
Panther Classic 2016
Round 1
106
01/30
L
F 2-0 4:47
B. Rohr
Plainville High School
Western Kansas Tournament of Champions
Finals
106
01/30
W
F 4-0 1:33
D. Goss
Norton
Western Kansas Tournament of Champions
Round 5
106
01/30
L
F 2-4 2:10
R. Kroeger
---
Western Kansas Tournament of Champions
Round 2
106
01/30
W
F 4-0 3:23
A. Segarra
---
Western Kansas Tournament of Champions
Round 1
106
01/23
L
F 3-2 4:33
C. Priddy
Silver Lake
2016 Beloit Invitational
Saturday: Round 1 Wrestlebacks
106
01/22
L
F 8-3 2:47
E. Reling
Washburn Rural
2016 Beloit Invitational
Friday Round 1: (16 & 18 man)
106
01/16
W
DEC 5-1
A. Segarra
---
Oberlin Invitational
Round 5
106
01/16
W
DEC 3-1 SV
T. Felber
McCook High School
Oberlin Invitational
Round 4
106
01/16
W
F 0-0 9:40
K. Midcap
Wray High School
Oberlin Invitational
Round 1
106
12/19
W
F 2-0 0:45
D. Goss
Norton
2015 MCL Round Robin Tournament
Round 5 (6 Man)
106
12/19
W
F 2-0 5:36
R. Kreoger
Ellis
2015 MCL Round Robin Tournament
Round 4 (6 Man)
106
12/18
W
F 4-2 3:09
A. Segarra
---
2015 MCL Round Robin Tournament
Round 3 (6 Man)
106
12/18
L
DEC 3-2
B. Rohr
Plainville
2015 MCL Round Robin Tournament
Round 2 (6 Man)
106
12/06
L
DEC 4-2
B. White
Phillipsburg
Osborne Invitational
Champ. Round 1
113
12/05
L
F 3-0 4:55
T. Lovewell
Thomas More Prep-Marian
Stockton @ Thomas More Prep-Marian
Round 1
113
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
L
F 2-0 0:23
T. Casteel
Abilene Kids Wrestling Club
Kansas Middle School State Championships
Round 6
85
03/17
W
DEC 7-3
D. Zwigart
Salina Wrestling Club
Kansas Middle School State Championships
Round 3
85
03/17
L
F 2-0 0:33
B. Bober
Burlington Wrestling Club
Kansas Middle School State Championships
Round 2
85
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/15
W
DEC 5-3
J. Davis
Plainville Wrestling Club
Sub-Dist. 4 North - Goodland
Round 4
52
03/15
W
MD 17-6
C. Keller
St. Francis Wrestling Club
Sub-Dist. 4 North - Goodland
Round 3
52
03/15
L
DEC 6-4
J. Davis
Plainville Wrestling Club
Sub-Dist. 4 North - Goodland
Round 1
52
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024