Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Reynoso
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
White Pine Jr. Wrestling
White Pine Junior Wrestling
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
F 0-0 2:16
B. Gillespie
Fernley
High Desert Challenge-Folkstyle
Round 5 (6 Man)
70-73
02/09
L
F 2-3 4:31
J. Hart
Spanish Springs Wrestling Club
High Desert Challenge-Folkstyle
Round 4 (6 Man)
70-73
02/09
W
DEC 7-3
E. Lange
---
High Desert Challenge-Folkstyle
Round 3 (6 Man)
70-73
02/09
W
F 5-0 0:47
B. Hammond
Greenwave Youth Wrestling Club
High Desert Challenge-Folkstyle
Round 2 (6 Man)
70-73
02/09
W
DEC 6-0
M. McDowell
Fernley
High Desert Challenge-Folkstyle
Round 1 (6 Man)
70-73
02/02
W
DEF 0-0
B. Bauman
Ruby Mountain Wrestling Club
Battle Mountain Brawl
Round 5 (5 Man)
69-77
02/02
L
F 5-1 1:12
G. Pirtle
Elko Wrestling Club
Battle Mountain Brawl
Round 4 (5 Man)
69-77
02/02
W
F 7-1 1:52
J. Renfro
Battle Mountain Wrestling Club
Battle Mountain Brawl
Round 2 (5 Man)
69-77
02/02
L
F 2-0 1:32
K. Brown
NNWA
Battle Mountain Brawl
Round 1 (5 Man)
69-77
01/26
W
DEC 6-5 SV
R. Otteson
Unattached
CHIMNEY ROCK CLASSIC
Round 5 (5 Man)
68-74
01/26
L
DEC 5-2
B. Vannoy
Ruby Mountain Wrestling Club
CHIMNEY ROCK CLASSIC
Round 3 (5 Man)
68-74
01/26
L
DEC 4-3
C. Haase
Elko Wrestling Club
CHIMNEY ROCK CLASSIC
Round 2 (5 Man)
68-74
01/26
W
DEC 5-4
C. Runnion
Wells Jr wrestling club
CHIMNEY ROCK CLASSIC
Round 1 (5 Man)
68-74
01/19
W
FOR 0-0
V. Mayner
Ruby Mountain Wrestling Club
Ruby Mountain Folkstyle Tournament
Round 4 (5 Man)
65-68
01/19
L
F 2-0 0:36
K. Brown
NNWA
Ruby Mountain Folkstyle Tournament
Round 3 (5 Man)
65-68
01/19
L
DEC 6-5
D. Spackman
Elko Wrestling Club
Ruby Mountain Folkstyle Tournament
Round 2 (5 Man)
65-68
01/19
W
DEC 6-4
K. Stewsrt
---
Ruby Mountain Folkstyle Tournament
Round 1 (5 Man)
65-68
01/12
L
F 7-3 2:35
C. Runnion
Wells Jr wrestling club
Elko Folkstyle Tournament
Round 3 (4 Man)
68-69
01/12
W
F 4-0 1:32
Q. Whiteley
Ruby Mountain Wrestling Club
Elko Folkstyle Tournament
Round 2 (4 Man)
68-69
01/12
L
DEC 6-0
K. Stewart
Battle Mountain Wrestling Club
Elko Folkstyle Tournament
Round 1 (4 Man)
68-69
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 4-1
R. Glasgow
Ruby Mountain Wrestling Club
High Desert Challenge-Folkstyle
Semis & 3rd WB (16 Man)
63
02/17
L
DEC 5-3 SV
T. Tuttle
Nevada Elite Wrestling
High Desert Challenge-Folkstyle
Quarters & 1st WB (16 Man)
63
02/17
W
F 2-0 0:20
L. Guthrie
Spanish Springs Wrestling Club
High Desert Challenge-Folkstyle
Round 1 (16 Man)
63
02/03
L
DEC 4-3
Z. Hill
Elko Wrestling Club
Elko Folkstyle Tournament
Round 3 (4 Man)
58-60
02/03
W
MD 12-2
Q. Whiteley
Ruby Mountain Wrestling Club
Elko Folkstyle Tournament
Round 2 (4 Man)
58-60
02/03
W
F 6-3 2:29
V. Gomez
Buckaroo Wrestling Club
Elko Folkstyle Tournament
Round 1 (4 Man)
58-60
01/20
W
MD 9-0
Q. Whiteley
Ruby Mountain Wrestling Club
CHIMNEY ROCK CLASSIC
Round 3 (4 Man)
58-60
01/20
W
DEC 6-2
T. Sifre
White Pine Junior Wrestling
CHIMNEY ROCK CLASSIC
Round 2 (4 Man)
58-60
01/20
W
F 13-0 0:37
R. Heit
Ruby Mountain Wrestling Club
CHIMNEY ROCK CLASSIC
Round 1 (4 Man)
58-60
01/13
W
F 8-0 1:33
R. Heit
Ruby Mountain Wrestling Club
Ruby Mountain Folkstyle tournament
Round 5 (5 Man)
58-59
01/13
L
F 4-0 2:29
T. Hernandez
White Pine Jr. Wrestling
Ruby Mountain Folkstyle tournament
Round 4 (5 Man)
58-59
01/13
W
MD 15-2
A. Ordaz
Elko Wrestling Club
Ruby Mountain Folkstyle tournament
Round 2 (5 Man)
58-59
01/13
W
DEC 8-6
T. Sifre
White Pine Jr. Wrestling
Ruby Mountain Folkstyle tournament
Round 1 (5 Man)
58-59
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
MD 9-1
K. Gomez
---
High Desert Regional Challenge
Placement Matches (8 Man)
56
02/17
L
F 2-2 0:50
T. Tullgren
Damonte Ranch Mustangs
High Desert Regional Challenge
2nd Wrestleback (8 Man)
56
02/17
L
DEC 4-0
J. Conoboy
Nevada Elite
High Desert Regional Challenge
Semis & 1st WB (8 Man)
56
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
MD 16-2
C. Bradshaw
Beaver
2017 Battle In The Eagles Nest-Millard
Round 3 (4 Man)
49-52
02/25
L
DEC 5-2
U. Anderson
Delta
2017 Battle In The Eagles Nest-Millard
Round 2 (4 Man)
49-52
02/25
W
TF 17-2 2:00
C. McArthur
Gunnison Valley Wrestling
2017 Battle In The Eagles Nest-Millard
Round 1 (4 Man)
49-52
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024