May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Junior Youmbi
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
DEER CREEK (ED)
Deer Creek
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
Replay
F 2-0 0:46
B. Thompson
JENKS
OSSAA Boys State Championships
Champ Round 1 (10 Man)
6A-175
02/17
W
DEC 5-3
R. Gooch
PUTNAM CITY NORTH
OSSAA 6A West Regional
5th Place
175
02/17
L
DEC 7-2
A. Wilson
YUKON
OSSAA 6A West Regional
Consi Semi
175
02/17
W
F 6-2 3:14
K. Kinney
MOORE
OSSAA 6A West Regional
Consi Qtr
175
02/17
W
DEC 9-8
L. Cole
NORMAN
OSSAA 6A West Regional
Consols Round 2 (16 Man)
175
02/16
L
TF 17-1 4:31
J. Trotter
SAND SPRINGS
OSSAA 6A West Regional
Round 1 (16 Man)
175
02/09
L
Replay
TF 17-1 4:19
J. Randall
EDMOND NORTH
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
175
01/31
W
F 7-3 5:21
C. Cuthbertson
EDMOND MEMORIAL
DEER CREEK (ED) @ EDMOND MEMORIAL
Round 1
175
01/27
L
DEC 5-2
C. Olguin
WESTMOORE
Big 4+4 Tournament
Round 5 (10 Man)
175
01/27
L
MD 16-4
G. Tahdooahnippah
ELGIN
Big 4+4 Tournament
Round 4 (10 Man)
175
01/27
L
DEC 7-5
B. Heilmann
COWETA
Big 4+4 Tournament
Round 2 (10 Man)
175
01/27
L
DEC 6-2
L. Lusk
BLACKWELL
DEER CREEK (ED) @ BLACKWELL
Round 1
175
01/25
W
DEC 6-4
C. olguin
WESTMOORE
DEER CREEK (ED) @ WESTMOORE
Round 1
175
01/25
W
F 2-0 0:36
H. Graves
LAWTON
LAWTON vs. DEER CREEK (ED)
Round 1
175
01/25
W
F 4-0 2:53
K. Hered
PUTNAM CITY WEST
PUTNAM CITY WEST @ DEER CREEK (ED)
Round 1
175
01/24
W
DEC 4-0
I. Mitchell
PIEDMONT
PIEDMONT @ DEER CREEK (ED)
Round 1
175
01/19
W
F 2-0 1:05
J. Glass
SALINA
The Ram Duals
Round 3 (8 Team)
175
01/19
L
MD 11-1
J. Petree
STILLWATER
The Ram Duals
Round 5 (8 Team)
175
01/19
W
F 2-2 1:10
C. Longstreet
Carl Albert
The Ram Duals
Round 7 (8 Team)
175
01/17
W
DEC 4-3
N. Pritz
MUSTANG
MUSTANG @ DEER CREEK (ED)
Round 1
175
01/13
L
DEC 7-6
L. Cole
Norman High
COAC Tournament
Placement Matches (32 Man)
175
01/13
W
F 3-2 3:05
D. Clarke
Norman North
COAC Tournament
6th Wrestleback (32 Man)
175
01/12
L
DEC 10-5
C. Olguin
Westmoore
COAC Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
175
01/12
W
F 16-2 5:23
J. Pryor
Edmond North JV
COAC Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
175
01/12
W
F 2-0 1:05
A. Eagle
Moore
COAC Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
01/12
W
F 16-7 3:27
H. Scheihing
EDMOND SANTA FE
DEER CREEK (ED) @ EDMOND SANTA FE
Round 1
175
01/06
L
F 4-0 2:50
T. Stewart
Carl Junction
Larry Wilkey Invitational
Round 8
175
01/06
W
F 4-0 1:44
B. Pense
Bishop Kelley
Larry Wilkey Invitational
Round 7 (16 man 1st conso and 32 man 3rd conso)
175
01/05
W
F 4-0 2:26
N. Soriano
Bentonville West
Larry Wilkey Invitational
Round 5 (32 Man 2nd conso)
175
01/05
L
MD 10-2
J. Trotter
Sandsprings
Larry Wilkey Invitational
Round 1 (32 Man)
175
12/09
W
DEC 5-3
S. Elk
Lawton MacArthur
Perry Tournament of Champions 2023
5th Place Matches (16 and 32 Man)
175
12/09
L
DEC 7-0
C. Small
Chanute
Perry Tournament of Champions 2023
Consolation Semifinals (16 and 32 Man)
175
12/09
W
MD 15-2
H. Graham
Perry
Perry Tournament of Champions 2023
Consolation Quarterfinals (16 and 32 Man)
175
12/09
W
F 4-1 1:38
H. Fields
Oklahoma Christian School
Perry Tournament of Champions 2023
4th Rd Conso (32 Man) & 2nd Rd Conso (16 man)
175
12/08
L
DEC 16-12
A. Wilson
Yukon
Perry Tournament of Champions 2023
Championship Quarterfinals (16 and 32 Man)
175
12/08
W
F 4-2 2:47
T. Beach
Edmond Memorial
Perry Tournament of Champions 2023
Championship 2nd Rd (32 Man), 1st Rd Champ (16 man
175
12/08
W
MD 10-1
T. Acosta
CHOCTAW
Choctaw @ DEER CREEK (ED)
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 17-1 4:43
P. Brown
Stillwater
OSSAA Boys State Championships
Champ Round 1 (10 Man)
6A-175
02/18
W
F 8-6 4:43
D. Dennis
Midwest City
OSSAA 6A West Regional
5th Place
175
02/18
L
MD 12-0
J. Blackburn
Piedmont
OSSAA 6A West Regional
4th Wrestleback (16 Man)
175
02/18
W
FOR 5-0
A. Neufer
Putnam City North
OSSAA 6A West Regional
3rd WB
175
02/18
W
F 0-2 0:40
T. Florence
U S Grant H S
OSSAA 6A West Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
175
02/17
L
F 16-4 5:43
H. Martin
Westmoore
OSSAA 6A West Regional
Round 1 (16 Man)
175
02/01
L
F 2-0 1:05
B. Roberts
Piedmont
Deer Creek @ Piedmont
Round 1
175
01/28
W
TF 20-4 5:46
T. Colen
Perry
Big 4 + 4 Tournament
Placement Matches (8 Man)
165
01/28
W
F 3-2 4:26
Z. McDonald
Blackwell
Big 4 + 4 Tournament
Cross Bracket (8 Man)
165
01/28
L
DEC 9-4
G. Tahdooahnippah
Elgin Public Schools
Big 4 + 4 Tournament
Round 3 (8 Man)
165
01/28
L
F 3-5 1:38
E. Day
Westmoore
Big 4 + 4 Tournament
Round 2 (8 Man)
165
01/28
L
F 12-6 4:50
R. Ridley
Choctaw
Big 4 + 4 Tournament
Round 1 (8 Man)
165
01/24
L
F 6-1 4:22
H. Martin
Westmoore
Westmoore @ Deer Creek
Round 1
175
01/20
W
F 2-2 1:17
Z. Rhea
Mystery Team
The Ram Duals
Round 7 (8 Team)
165
01/20
W
F 4-2 3:53
S. Towry
Claremore
The Ram Duals
Round 6 (8 Team)
175
01/20
L
F 4-1 2:25
C. Kaiser
Bixby
The Ram Duals
Round 5 (8 Team)
165
01/20
L
F 2-0 1:53
B. Quayle
Springdale
The Ram Duals
Round 3 (8 Team)
165
01/20
L
TF 20-3 3:30
B. Bacon
Owasso Rams
The Ram Duals
Round 2 (8 Team)
175
01/20
L
DEC 5-0
R. Sherman
Carl Albert
The Ram Duals
Round 1 (8 Team)
175
01/18
W
DEC 9-6
T. Jarvis
Union
Deer Creek @ Union
Round 1
175
01/18
W
F 2-0 1:25
J. Goddard
Ponca City Senior
Ponca City Senior vs. Deer Creek
Round 1
175
01/17
W
F 9-7 7:46
P. Callis
Charles Page
Deer Creek vs. Charles Page
Round 1
165
01/14
L
DEC 6-0
K. Futrell
Edmond North JV
COAC Tournament
Placement Matches (32 Man)
165
01/14
L
F 2-0 1:02
E. Johnson
Norman High
COAC Tournament
6th Wrestleback (32 Man)
165
01/14
W
F 2-0 2:53
B. Diaz
Edmond Santa Fe
COAC Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
165
01/14
W
F 5-4 4:00
D. Stephens
Moore
COAC Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
165
01/13
W
F 5-3 2:24
X. Monreal
Westmoore
COAC Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
165
01/13
L
MD 10-0
B. Lucas
Edmond North
COAC Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
165
01/13
W
F 0-0 0:41
S. Sanford
Edmond Santa Fe
Edmond Santa Fe @ Deer Creek
Round 1
175
01/11
L
F 8-12 6:14
Z. Warren
Mustang
Deer Creek @ Mustang
Round 1
175
12/18
W
F 2-2 1:08
G. Wilsey
Deer Creek
Westmoore Junior Varsity Tournament
Round 5 (6 Man)
175
12/17
L
MD 8-0
G. Roettger
---
Westmoore Junior Varsity Tournament
Round 3 (6 Man)
175
12/17
W
TF 20-2 3:42
K. Thompson
Westmoore
Westmoore Junior Varsity Tournament
Round 2 (6 Man)
175
12/17
L
MD 15-4
N. Perkins
Stillwater
Westmoore Junior Varsity Tournament
Round 1 (6 Man)
175
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
DEC 5-2
E. Norton
---
OSSAA 6A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/18
W
MD 20-7
J. Fralick
Jenks
OSSAA 6A East Regional
1st WB
152
02/18
L
TF 17-1 4:43
M. Foster
---
OSSAA 6A East Regional
Round 1 (16 Man)
152
01/21
L
DEC 6-5
E. Vieyra
Goddard
Owasso Ram Duals Varsity
Round 2 (4 Team)
138
01/21
L
F 9-1 3:14
G. Gober
Carl Albert
Owasso Ram Duals Varsity
Quarterfinals (8 Team)
138
01/21
L
F 4-3 4:44
D. Olivier
North Desoto
Owasso Ram Duals Varsity
Placement Matches (8 Team)
138
01/15
L
TF 17-2
B. Ballard
Southmoore
COAC Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/15
L
F 0-0 2:28
T. Brakebill
Mustang
COAC Tournament
Round 1 (16 Man)
145
12/10
L
TF 19-4
K. Routledge
---
Deer Creek @ Edmond North
Round 1
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
F 2-2 1:33
A. Collier
Cushing
Perry Junior High Tournament
Medal Matches
119
01/16
W
DEC 9-7 SV
L. Barnes
Sand Springs
Perry Junior High Tournament
Cons. Semis (16 Man)
119
01/15
L
F 2-0 1:01
K. Ruup
Broken Arrow
Perry Junior High Tournament
Semifinals
119
01/15
W
DEC 7-5
J. Moore
Bristow
Perry Junior High Tournament
Quarters & WB (16 Man)
119
01/15
L
DEC 11-4
C. Wright
Edmond Memorial
Perry Junior High Tournament
Round 3 (16 Man)
119
01/15
W
F 2-0 0:37
S. Ross
Collinsville
Perry Junior High Tournament
Round 2 (16 Man)
119
01/15
W
F 2-0 0:33
H. Moxely
---
Perry Junior High Tournament
Round 1 (16 Man)
119
11/25
L
DEC 8-7
T. Morgan
Deer Creek
Tuttle Pre-Turkey All Girls and JH Boys
1st & 3rd (16 Man)
122
11/25
W
F 2-0 1:05
S. Karcher
---
Tuttle Pre-Turkey All Girls and JH Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
122
11/25
W
F 2-2 1:22
T. Hagler
Husky Wrestling Club
Tuttle Pre-Turkey All Girls and JH Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
122
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020