Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Julio Farinas
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 5-0 1:28
D. Davenport
Plant City
Bobcat Classic IBT
Quarters & WB1
160
02/06
L
TF 21-4 2:08
V. Donatelle
North Port
Bobcat Classic IBT
Round 1
160
01/30
L
F 3-2 2:10
G. Patton
Palmetto Ridge H.S.
Live Greco 2021
Consis 2 & 3
160
01/30
L
F 2-0 0:19
M. Cuttita
Palm Harbor University
Live Greco 2021
Quarters (16 Man)
160
01/30
W
MD 14-3
E. Cayer
Freedom (Tampa)
Live Greco 2021
Round 1 (16 Man)
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
F 0-0 0:44
S. Lake
Liberty
FHSAA 2A R2
Round 2 (quarters and WB)
152
02/28
L
F 0-0 0:28
K. Johnston
Pasco
FHSAA 2A R2
Round 1 (16 Man)
152
02/22
L
DEC 7-3
J. Coss
Gaither
FHSAA 2A D7
Placement Matches
152
02/22
W
F 0-0 3:37
T. Richardson
Jefferson
FHSAA 2A D7
Round 5 (consi semis)
152
02/22
L
F 0-0 1:18
S. Desiante
Jesuit
FHSAA 2A D7
Round 4 (semis and WB)
152
02/15
L
DEC 3-2
J. Batista
Leto Comprehensive
2020 American Division Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/14
W
F 0-0 0:48
B. Granda
Alonso
2020 American Division Championship
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/14
L
F 0-0 1:36
T. Noble
George M. Steinbrenner
2020 American Division Championship
Round 1 (16 Man)
152
02/08
L
F 0-0 1:55
L. Crawford
Mariner
2020 Tony Ippolito Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/07
L
F 0-0 0:41
J. Alamo
Gulf
2020 Tony Ippolito Memorial
Round 1 (16 Man)
152
02/01
L
DEC 10-4
A. Crouch
Berkeley Prep School
Live Greco
Placement Matches (16 Man)
152
02/01
W
MD 11-1
M. Zuniga
Freedom (Tampa)
Live Greco
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
152
02/01
W
FOR 0-0
D. Collison
Tampa Preparatory School
Live Greco
Quarters & 1st Cons (16 Man)
152
02/01
L
F 0-0 1:00
K. Houvardas
Berkeley Prep School
Live Greco
Round 1 (16 Man)
152
01/18
L
F 0-0 4:15
S. Pikulski
Durant
2020 Jerry Mita
2nd Wrestleback (32 Man)
152
01/17
L
F 0-0 1:48
P. Rice
Camp Hill Hs
2020 Jerry Mita
Round 1 (32 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024