Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabriel Parker
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/14
W
DEC 9-2
B. Walker
Locust Grove
Miami Wardog Invitational
Placement Matches (8 Man)
132
12/14
L
DEC 3-1
D. Hatfield
Staley
Miami Wardog Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
132
12/14
L
DEC 8-2
J. Windsor
Staley
Miami Wardog Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
132
12/09
W
DEC 2-0
G. Ditzer
Reeds Spring
CJ Classic 2018
3rd Place
132
12/08
L
F 2-0 1:51
H. Hughes
Carl Junction
CJ Classic 2018
Round 5
132
12/08
W
F 5-0 1:13
J. Smith
McDonald County
CJ Classic 2018
Round 4
132
12/08
W
TF 15-0
J. Defraties
---
CJ Classic 2018
Round 3
132
12/08
W
F 2-0 1:23
J. Lamarre
Parkview
CJ Classic 2018
Round 2
132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 6-0
C. Holtzen
---
2018 KSHSAA 4A Championships
3rd WB (16 Man)
113
02/24
W
DEC 6-1
G. Conde
---
2018 KSHSAA 4A Championships
Round 3
113
02/23
L
F 2-0 1:19
K. Pappan
Arkansas City
2018 KSHSAA 4A Championships
Round 2
113
02/23
W
DEC 4-0
W. Schreiner
Eudora
2018 KSHSAA 4A Championships
Round 1 (16 Man)
113
02/17
W
DEC 1-0
A. Miller
---
KSHSAA 4A Regional Burlington
3rd Place
113
02/17
W
DEC 2-0
C. Seely
---
KSHSAA 4A Regional Burlington
ConsSemis (16 and 8 Man)
113
02/16
L
F 2-0 1:03
P. Martin
---
KSHSAA 4A Regional Burlington
ChampSemis (16 and 8 Man)
113
02/16
W
F 2-0 1:05
R. Blevins
---
KSHSAA 4A Regional Burlington
Champ QtrFinals (16 and 8 Man)
113
01/31
W
DEC 6-1
B. Marquardt
---
Columbus @ Nevada
Round 1
113
01/27
W
F 2-0 0:51
R. Blevins
---
SEK Invitational 2018
Placement Matches (16 Man)
113
01/27
W
DEC 4-2
C. Seely
---
SEK Invitational 2018
3rd Wrestleback (16 Man)
113
01/27
W
F 4-0 1:18
J. Laing
---
SEK Invitational 2018
Semis & 2nd WB (16 Man)
113
01/27
L
F 5-1 2:58
K. Pappan
Ark City
SEK Invitational 2018
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/19
L
DEC 5-0
L. Gulley
Eudora
Paola Invitational
Cons Placements
113
01/19
W
DEC 6-2
B. Page
ACCHS
Paola Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
113
01/19
L
F 9-0 3:07
P. Martin
---
Paola Invitational
Champ Semi
113
01/19
W
F 2-0 0:47
J. Osorio
Topeka Highland Park
Paola Invitational
Quarters & 1st WB (8/16 Man)
113
01/13
L
F 2-0 2:14
T. Bieber
Lansing
Bobcat Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/12
W
F 2-0 0:58
C. Shelden
Fort Scott
Bobcat Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
113
01/12
L
DEC 6-2
L. Hurla
Rossville
Bobcat Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
01/06
W
F 0-0 1:03
D. VanFosson
---
50th Annual Augusta Invitational
Placement
113
01/06
W
TF 16-0
J. Laing
---
50th Annual Augusta Invitational
Round 5 (10 Man)
113
01/06
W
F 0-0 1:25
B. Saksit
Garden Plain High School
50th Annual Augusta Invitational
Round 4 (10 Man)
113
01/06
L
DEC 1-0
C. Pauda
---
50th Annual Augusta Invitational
Round 3 (10 Man)
113
01/06
L
DEC 6-0
K. Sackett
Rose Hill
50th Annual Augusta Invitational
Round 2 (10 Man)
113
12/16
W
F 0-0 2:33
B. Dick
Vinita
Miami Wardog Invitational
Placement (16 Man)
113
12/16
L
DEC 4-1
I. Ponce
Springdale
Miami Wardog Invitational
Cons. Semis (16 Man)
113
12/16
W
FOR 0-0
B. Evans
Joplin
Miami Wardog Invitational
Semis & WB (16 Man)
113
12/16
L
F 0-0 1:21
Z. Ireland
---
Miami Wardog Invitational
Quarters & WB (16 Man)
113
12/16
L
MD 14-0
A. Prince
Vinita
Miami Wardog Invitational
Round 3 (16 Man)
113
12/09
W
F 2-0 1:21
S. Thompson
Reeds Spring
CJ Classic Wrestling Tournament 2017
3rd Place
113
12/09
L
F 6-0 3:49
J. Semerad
---
CJ Classic Wrestling Tournament 2017
Round 5
113
12/09
W
F 10-0 3:00
C. Whitehead
Seneca
CJ Classic Wrestling Tournament 2017
Round 3
113
12/09
W
F 2-0 1:11
C. Pinkley
Buffalo
CJ Classic Wrestling Tournament 2017
Round 2
113
12/09
W
F 2-0 0:41
B. Marquardt
Nevada
CJ Classic Wrestling Tournament 2017
Round 1
113
12/02
W
F 2-0 0:30
D. Brooks
Joplin
Frontenac JV Tournament 2017
Round 4 (6 Man)
113
12/02
W
F 2-0 0:52
T. Nading
---
Frontenac JV Tournament 2017
Round 3 (6 Man)
113
12/02
W
F 2-0 1:00
D. Moua
Monett High School
Frontenac JV Tournament 2017
Round 2 (6 Man)
113
12/02
W
DEC 3-0
C. Davidson
McDonald County High School
Frontenac JV Tournament 2017
Round 1 (6 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024