Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Maxwell Golden
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bay Co
Bay County Road Runners
Bay County Roadrunners
Bay County Roadrunners Wrestling Club
Bay county
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
F 2-0 0:32
C. Potts
Rocket Trained
NUWAY Nationals Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
64
04/06
W
DEC 8-4
M. Rotsaert
Team Honey Badger
NUWAY Nationals Individual
Round 1 (16 Man)
64
03/23
L
DEC 4-0
W. Gruppen
Ares WC
2024 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
63
03/23
L
F 2-0 2:14
S. Scott
Reed City
2024 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
63
03/22
W
F 2-2 2:03
C. Cooley
Gobles Tigers
2024 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
63
03/09
L
MD 14-4
J. Staton
Pack Elite
MYWAY Northeast Regional
Finals (2 Man)
63
02/17
W
F 2-0 1:11
K. Sly
Clio Youth Wrestling
MMWA Birch Run Open and Girls
Placement Matches (8 Man)
63
02/17
W
TF 18-2 1:44
C. Moore
St. Charles Bulldogs Wrestling
MMWA Birch Run Open and Girls
Semis & WB (8 Man)
63
02/17
W
DEC 7-1
J. Stevens
Lake Orion Wrestling Club
MMWA Birch Run Open and Girls
Quarterfinals (8 Man)
63
02/11
W
TF 17-2 3:11
K. Sly
Clio Youth Wrestling
MMWA New Lothrop Open and Girls
Round 3 (3 Man)
63
02/11
W
TF 17-2 4:30
K. Briggs
Ramchargers Montrose Youth Wrestling
MMWA New Lothrop Open and Girls
Round 1 (3 Man)
63
02/04
L
DEC 7-0
J. Staton
Pack Elite Wrestling Club
MMWA Hartland - Open and Girls
Placement Matches (8 Man)
63A
02/04
W
DEC 2-0 SV
B. Goss
Howell Hurricanes Wrestling Club
MMWA Hartland - Open and Girls
Semis & WB (8 Man)
63A
02/04
L
MD 10-1
B. Beardsley
SWAT - Savage Wrestling Athletic Team
MMWA Hartland - Open and Girls
Quarterfinals (8 Man)
63A
02/03
W
DEC 13-6
G. Emmons
Mayville Wrestling
MMWA Caro Growlers - Open and Girls
2nd Place Match (8 Man)
63
02/03
L
F 8-2 4:29
J. Staton
Pack Elite Wrestling Club
MMWA Caro Growlers - Open and Girls
Placement Matches (8 Man)
63
02/03
W
F 9-0 2:09
C. Wegner
Caro Growlers Wrestling Club
MMWA Caro Growlers - Open and Girls
Semis & WB (8 Man)
63
01/27
L
MD 9-0
B. Poupard
SWAT - Savage Wrestling Athletic Team
MMWA Waterford Open & Girls
2nd Place Match (8 Man)
63
01/27
L
F 2-0 0:32
C. Urioste
Team Donahoe Wrestling Club
MMWA Waterford Open & Girls
Placement Matches (8 Man)
63
01/27
W
F 4-0 1:07
B. Lange
Waterford Wrestling Club
MMWA Waterford Open & Girls
Semis & WB (8 Man)
63
01/27
W
DEC 11-7
J. Stevens
Lake Orion Wrestling Club
MMWA Waterford Open & Girls
Quarterfinals (8 Man)
63
01/21
W
F 8-6 2:40
K. Sly
Clio Youth Wrestling
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
Round 5 (5 Man)
63A
01/21
W
TF 15-0 2:46
M. Walsh
Corunna Youth Wrestling
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
Round 4 (5 Man)
63A
01/21
L
DEC 5-1
N. Johnson
SWAT - Savage Wrestling Athletic Team
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
Round 3 (5 Man)
63A
01/21
W
F 8-0 2:48
O. Chapin
North Branch Youth WC
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
Round 1 (5 Man)
63A
01/06
W
MD 11-0
C. Hude
Meridian
NEMWA Week 1 Ogemaw (AC)
1st & 3rd (16 Man)
63
01/06
W
F 2-2 5:29
W. Nicewarner
TC Central
NEMWA Week 1 Ogemaw (AC)
4th Wrestleback (16 Man)
63
01/06
L
MD 15-1
N. Johnson
SWAT
NEMWA Week 1 Ogemaw (AC)
Semis & 3rd WB (16 Man)
63
01/06
W
F 18-6 3:54
K. Briggs
Montrose
NEMWA Week 1 Ogemaw (AC)
Quarters & 1st WB (16 Man)
63
01/06
W
F 7-2 4:05
B. Curtis
Roscommon
NEMWA Week 1 Ogemaw (AC)
Round 1 (16 Man)
63
12/29
L
DEC 6-2
J. Iii
Jerry Ross Elementary School
Christmas Sparty Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
60
12/29
W
F 4-3 1:52
C. Nogueras
Sycamore
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
60
12/29
L
DEC 4-0
B. Poupard
Dundee Elementary School
Christmas Sparty Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
60
12/29
W
F 7-0 1:44
V. Holt
A.c. Edgerton Elementary School
Christmas Sparty Individual
Round 1 (16 Man)
60
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
W
Replay
DEC 7-2
J. Szatkowski
Plainwell WC
2023 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
54
03/25
W
Replay
DEC 5-4
K. Leask
Dundee WC
2023 MYWAY State Championships
6th Wrestleback (32 Man)
54
03/25
L
Replay
MD 10-0
B. Jacobs
Michigan West WC
2023 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
54
03/24
W
Replay
DEC 6-0
C. Harris
Holt WC
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
54
03/24
W
Replay
F 11-0 4:23
K. Andrews
Pennfield Panthers WC
2023 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
54
02/12
W
MD 15-5
K. Fairchild
Coleman Youth Wrestling
Bay County Open & Novice
Round 5 (5 Man)
54/57
02/12
L
DEC 6-0
N. Johnson
Summit Wrestling
Bay County Open & Novice
Round 4 (5 Man)
54/57
02/12
L
DEC 5-3
N. Bergmooser
Brighton WC
Bay County Open & Novice
Round 3 (5 Man)
54/57
02/12
L
F 2-0 1:36
G. Solomon
Davison Youth WC
Bay County Open & Novice
Round 1 (5 Man)
54/57
01/29
W
F 2-2 0:55
A. Coppola
Beaverton Youth Wrestling Club
Freeland Open & Novice
Round 2 (Best of 3)
54
01/29
W
DEC 7-6
A. Coppola
Beaverton Youth Wrestling Club
Freeland Open & Novice
Round 1 (Best of 3)
54
01/22
W
F 2-0 1:15
M. Goldie
Atlanta Youth WC
Mio Open & Novice
Round 3 (4 Man)
54
01/22
W
F 7-1 1:16
C. Kimball
Alcona Matcats
Mio Open & Novice
Round 2 (4 Man)
54
01/22
W
TF 18-1 2:47
J. Stenz
Alpena WC
Mio Open & Novice
Round 1 (4 Man)
54
01/15
L
F 6-0 3:46
G. Solomon
Team Donahoe
Brighton Open & Novice
Round 3 (4 Man)
54
01/15
W
DEC 7-0
N. Smith
Brighton WC
Brighton Open & Novice
Round 2 (4 Man)
54
01/15
W
DEC 6-0
P. Didyk
Michigan Matcats
Brighton Open & Novice
Round 1 (4 Man)
54
01/08
W
TF 17-2 4:30
A. Oseguera
Gobles Tigers WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
2nd Place Match (8 Man)
54
01/08
W
DEC 4-2
Q. Mathewson
Black Knights Youth WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Placement Matches (8 Man)
54
01/08
W
F 9-0 4:00
C. Harris
Holt WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Cons. Semis (8 Man)
54
01/08
L
F 2-0 0:51
B. Jacobs
Michigan West WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Semis & WB (8 Man)
54
01/08
W
DEC 4-2
Q. Mathewson
Black Knights Youth WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Quarterfinals (8 Man)
54
12/29
L
Replay
F 10-0 1:50
B. Bellavia
Donahue Wrestling Academy
Christmas Sparty Individual
4th Wrestleback (16 Man)
53
12/29
W
MD 13-0
K. Leask
Dundee MI
Christmas Sparty Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
53
12/29
W
Replay
F 14-0 2:38
N. Kelly
Indiana Outlaws
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
53
12/29
L
Replay
F 2-0 0:37
K. Winters
Brawler Elite
Christmas Sparty Individual
Round 1 (16 Man)
53
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024