Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Scott Kohlman
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Dundee Varsity
Dundee WC
JH Dundee
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEC 4-0
N. Wade
Eaton Rapids Varsity
Eaton Rapids MS Tournament
Placement Matches (16 Man)
115
02/03
W
DEC 4-1
L. Moore
Charlotte Varsity
Eaton Rapids MS Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
02/03
W
F 9-0 4:06
D. Enriquez
Williamston Varsity
Eaton Rapids MS Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
Replay
DEC 6-2
N. Wade
Eaton Rapids Youth WC
2023 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
105
03/25
L
Replay
MD 11-3
E. Stachewicz
U.P. Elite Wrestling
2023 MYWAY State Championships
6th Wrestleback (32 Man)
105
03/25
L
Replay
DEC 5-2
W. Millen
Lapeer Lightning WC
2023 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
105
03/25
W
Replay
DEC 12-5
A. Hammond
Ares WC
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
105
03/24
W
Replay
F 2-0 1:04
S. Hofstetter
Mid Mitten WC
2023 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
105
01/28
L
DEC 5-4
B. Mason
JH Dundee
Holt Invite Girls,JV Boys,JH Girls/Boys
Round 5 (6 Man)
98-103
01/28
L
DEC 8-2
C. Eberly
JH Brighton (Scranton MS)
Holt Invite Girls,JV Boys,JH Girls/Boys
Round 4 (6 Man)
98-103
01/28
W
F 5-0 0:34
A. Estrada
JH Mason
Holt Invite Girls,JV Boys,JH Girls/Boys
Round 3 (6 Man)
98-103
01/28
W
DEC 10-3
V. Abdo
JH Grand Ledge Junior hi
Holt Invite Girls,JV Boys,JH Girls/Boys
Round 2 (6 Man)
98-103
01/28
W
F 9-0 1:46
T. Axon
JH Parma West
Holt Invite Girls,JV Boys,JH Girls/Boys
Round 1 (6 Man)
98-103
01/22
W
DEC 7-4
J. Davis
Pontiac Jr Huskies Wrestling
MI Revolution Open & Novice
Placement Matches (8 Man)
105/112
01/22
W
MD 17-5
D. Wright
Peer Pressure Elite Wrestling
MI Revolution Open & Novice
Semis & WB (8 Man)
105/112
01/22
W
DEC 4-2
J. LaMay
Michigan Revolution
MI Revolution Open & Novice
Quarterfinals (8 Man)
105/112
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024