Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Damarcus Bell
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Cowan
Cowan WC
Muncie Central
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
DEC 9-2
E. Potosky
Bulldog Premier WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 8
182
03/10
W
DEC 2-0
J. Morgan
Elwood Elite WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 7
182
03/10
L
DEC 9-3
N. Willham
Greenwood WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 6
182
03/10
W
F 6-2 2:24
B. Rosman
Terrazas Wrestling Academy
ISWA Folkstyle State Finals
Round 4
182
03/10
W
DEC 7-1
I. Hurt
Whiteland WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 2
182
12/16
W
F 6-0 1:09
K. Caldwell
Monroe Central
Wapahani Raider Rumble
Champ. Round 1
170
12/11
W
DEC 7-5 SV
J. Hargan
Attica
Clinton Central Invitational
1st Place Match
170
11/18
W
F 5-0 0:48
P. Hacker
South Putnam
2017 John Hurrle Memorial Invitational
Placement
170
11/18
W
FOR 0-0
K. Carter
Pike
2017 John Hurrle Memorial Invitational
Round 5
170
11/18
L
F 5-0 1:09
A. Taylor
Warren Central
2017 John Hurrle Memorial Invitational
Round 4
170
11/18
W
F 2-0 0:41
R. Sandhu
Hamilton Southeastern
2017 John Hurrle Memorial Invitational
Round 3
170
11/18
W
F 2-0 0:40
R. Robledo
Arsenal Tech
2017 John Hurrle Memorial Invitational
Round 1
170
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/23
W
DEC 4-2
J. Eshbaugh
Greenville
East Central Indiana Classic (ECIC)
Placement Matches (16 Man)
152
12/23
L
DEC 8-2
D. Torbush
Wes-Del
East Central Indiana Classic (ECIC)
Round 4 (16 Man)
152
12/23
W
F 2-2 3:19
S. Obringer
Coldwater
East Central Indiana Classic (ECIC)
Round 2 (16 Man)
152
12/23
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Monroe Central
East Central Indiana Classic (ECIC)
Round 1 (16 Man)
152
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
MD 9-1
G. Gutierrez
Bellmont
IHSAA Regional @ Jay County
Quarters (8 Man)
145
01/30
L
F 6-2 3:14
V. Prescott
---
IHSAA Sectional @ Delta
Placement Matches
145
01/30
W
F 2-5 2:08
R. Ramirez
Daleville
IHSAA Sectional @ Delta
Consi Semis
145
01/30
L
F 4-1 1:02
B. Laughlin
---
IHSAA Sectional @ Delta
Semis and WB
145
01/30
W
F 13-2 3:20
Z. Cooper
---
IHSAA Sectional @ Delta
Quarters
145
01/23
L
F 2-0 0:39
A. Morgan
McCutcheon
North Central Conference
Placement Matches
145
01/23
W
DEC 6-1
E. Ruiz
---
North Central Conference
Consi Semis
145
01/23
L
F 2-0 0:45
C. Jones
---
North Central Conference
Semis and WB
145
01/23
W
F 10-3 5:04
P. Thomas
Logansport
North Central Conference
Quarters
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024