Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dane Dunbar
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Hartland
Hartland A
Hartland HS
Hartland Pressure
MI Bad Boys Blue
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
MD 11-0
C. Nihranz
Macomb Dakota
MHSAA Team Wrestling Finals
Quarterfinals (8 Team)
113
02/03
W
F 4-0 2:51
J. Lindberg
Churchill HS
KLAAs 2024
placement
120- JV
02/03
W
F 2-0 1:37
J. Park
Novi HS
KLAAs 2024
Semis
120- JV
02/03
W
F 10-0 3:11
D. Conner
Northville HS
KLAAs 2024
quarters
120- JV
02/02
L
DEC 8-2
C. Roumayah
Bloomfield Hills HS
West Bloomfield Invitational
Quarterfinals
126
01/20
W
DEC 7-3
D. Jordan
Holland HS
Holt Dual Invitational
Round 2 (16 Team)
120B
01/20
W
DEC 6-0
K. Bogacz
Fraser HS
West Bloomfield Invitational
Champ. Round 2
126
01/19
W
F 0-0 4:00
C. Lang
Walled Lake Northern HS
West Bloomfield Invitational
Champ. Round 3
126
01/10
W
F 0-0
A. Dort
Lamphere HS
West Bloomfield Invitational
3rd Place Match
126
12/23
L
F 4-1 1:41
L. Sopha
Yale
2023 Lapeer Christmas Duals
Round 2 (8 Team)
120
12/16
L
DEC 8-2
C. Haslett
Lapeer HS
45th Annual Hartland Tournament
Placement Matches (16 Man)
113
12/16
W
F 6-0 1:22
G. Garcia-Estevez
Ann Arbor Pioneer HS
45th Annual Hartland Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/16
W
F 2-0 0:25
J. Wilson
Flushing HS
45th Annual Hartland Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
113
12/16
L
MD 12-2
J. Gosciniak
Lapeer HS
45th Annual Hartland Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/16
W
F 9-3 2:38
R. Turner
Grand Blanc HS
45th Annual Hartland Tournament
Round 1 (16 Man)
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/28
W
Replay
F 2-0 0:21
B. Barman
Claws Ohio Red
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
113 lbs
05/28
L
Replay
DEC 6-3
O. Carillo
Triumph White
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
113 lbs
05/27
L
Replay
F 2-0 0:56
D. Munaretto
Team Kong United
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
113 lbs
05/27
L
Replay
F 2-0 1:05
K. Walls
Central PA Scrappers
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
113 lbs
05/27
L
Replay
MD 14-0
T. Jessup
Fight Barn WC
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
113 lbs
02/24
L
Replay
TF 15-0 4:11
V. Cole
Bedford HS
MHSAA Team Wrestling Finals
Quarterfinals (8 Team)
106
02/24
W
Replay
F 7-7 5:01
J. Aguilar-Ochoa
Rockford HS
MHSAA Team Wrestling Finals
Semifinals (8 Team)
106
02/24
L
Replay
F 8-0 1:31
W. Lees
Detroit Catholic Central HS
MHSAA Team Wrestling Finals
Finals (8 Team)
106
02/10
W
F 0-0
J. Rogers
Lakeland HS
Team District
Round 1
106
02/10
W
F 0-0
A. Stokes
Milford HS
Team District
Round 1
106
02/03
W
F 0-0
J. Gregory
Belleville HS
KLAA Crossover @ Hartland
Round 1
106
01/27
L
DEC 6-0
E. Smith
Brighton HS
Brighton HS @ Hartland HS
Round 1
106
01/21
L
TF 15-0 3:43
B. Holt
Romeo HS
Holt Dual Invitational
Placement
106
01/21
L
TF 17-2 4:21
V. Cole
Bedford HS
Holt Dual Invitational
Round 5 (10 Team)
106
01/21
W
F 10-0 3:09
K. Sahr
Grand Haven HS
Holt Dual Invitational
Round 1 (10 Team)
106
01/21
W
F 0-0
G. Polteraitis
Novi HS
KLAA Quad @ Hartland
Round 1
106
01/14
W
F 2-0 1:21
J. Pena
Decatur
Haughn/Sonnemann aka Ballroom Brawl
Round 2 (10 Team)
106
01/14
W
F 2-0 1:04
N. Arntz
Clinton
Haughn/Sonnemann aka Ballroom Brawl
Placement
106
01/14
W
F 7-0 5:01
L. O`connors
John Glenn
Haughn/Sonnemann aka Ballroom Brawl
Round 4 (10 Team)
106
01/14
L
MD 14-0
B. King
Lowell B
Haughn/Sonnemann aka Ballroom Brawl
Round 5 (10 Team)
106
01/14
W
F 5-6 5:49
D. Orozco
Adrian
Haughn/Sonnemann aka Ballroom Brawl
Round 1 (10 Team)
106
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
L
Replay
TF 16-0
R. Polcha
PECO Boys
2022 AAU Scholastic Duals
Round 3 (8 Team)
106
06/17
W
Replay
F 2-0 0:51
K. Seneca
Greenwave Grapplers
2022 AAU Scholastic Duals
Round 7 (8 Team)
106
06/17
W
Replay
F 6-7 3:06
J. Harris
Yuligan
2022 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
106
06/17
L
Replay
TF 16-0 1:47
B. Mitchell
Social Circle
2022 AAU Scholastic Duals
Champ - Round 1 (16 Team)
106
06/17
L
Replay
F 2-0 3:12
C. Brown
Team Wakulla
2022 AAU Scholastic Duals
Round 2 (8 Team)
106
06/17
L
Replay
F 7-0 3:28
K. Larson
Montana Williston
2022 AAU Scholastic Duals
Round 5 (8 Team)
106
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023