Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brock Rowley
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Delta
Delta Little League
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
MD 11-0
J. Chatwin
Union
2024 UHSAA Boys 3A State Championships
3A Cons Round 2
B165
02/16
L
Replay
F 6-2 1:24
B. Smith
South Summit
2024 UHSAA Boys 3A State Championships
3A Quarters
B165
02/16
W
Replay
DEC 11-5
C. Allen
Morgan
2024 UHSAA Boys 3A State Championships
3A Champ Round 1
B165
02/03
L
DEC 8-6
J. Chatwin
Union
2024 UHSAA 3A Boys Division A
3rd Place
165
02/03
W
F 2-0 1:19
J. Allred
Grantsville
2024 UHSAA 3A Boys Division A
4th Wrestleback (16 Man)
165
02/03
W
DEC 12-7
K. Nowell
Canyon View
2024 UHSAA 3A Boys Division A
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
02/02
L
DEC 8-6
J. Chatwin
Union
2024 UHSAA 3A Boys Division A
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
02/02
W
F 7-0 1:40
J. Erwin
Providence Hall
2024 UHSAA 3A Boys Division A
Round 1 (16 Man)
165
01/25
L
DEC 15-8
J. Jewkes
Carbon
Delta @ Carbon
Round 1
165
01/24
W
F 4-1 1:25
D. ANDERSON
North Sevier
Delta @ North Sevier
Round 1
165
01/19
W
DEC 9-5
K. Curtis
North Sanpete
North Sanpete @ Delta
Round 1
165
01/18
W
F 2-0 1:56
D. Thomson
Manti
Delta @ Manti
Round 1
165
01/11
W
F 2-0 0:57
A. Richardson
Tooele
Tooele @ Delta
Round 1
165
01/06
W
DEC 7-5
J. Wandell
cedar valley
Utah Winter Classic
3rd place
165
01/06
W
DEC 7-5
D. Alldredge
Dixie High
Utah Winter Classic
Conso Semis
165
01/06
L
F 2-0 0:55
L. Valeti
springville
Utah Winter Classic
Semis
165
01/06
W
F 15-4 5:30
K. Curtis
north sanpete
Utah Winter Classic
Quarters
165
01/05
W
F 2-0 1:45
R. Fox
cedar valley
Utah Winter Classic
Round 3
165
01/04
L
F 17-3 3:49
M. Tingey
Millard
Delta @ Millard
Round 1
165
12/16
L
F 4-2 1:26
L. Shumway
Mountain View
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Quarters Conso
175
12/15
W
F 9-3 3:27
T. Rich
Morgan
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Round 4 Conso
175
12/15
W
F 3-2 1:51
M. Palmer
American Fork
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Round 3 (Champ & Conso)
175
12/15
L
F 2-2 0:36
E. Dehart
Bountiful
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Round 2 (Champ & Conso for 64)
175
12/15
W
F 4-0 1:08
J. Moran
Park City
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Round 1 (64 Man)
175
12/15
L
F 8-6 4:17
C. Duncan
Union
Union @ Delta
Round 1
175
12/08
L
F 17-5 5:14
Q. BECK
Payson
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 1
175
12/08
L
F 2-0 2:58
L. Visser
Mountain Ridge
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 9
175
12/08
W
F 4-4 2:17
C. Duncan
Union
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 3
175
12/08
L
DEC 14-7
K. Reid
Davis
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 4
175
12/08
W
F 3-1 3:51
B. Anderson
Kemmerer
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 2
175
12/08
L
F 10-1 4:58
B. Thalman
Mountain Crest
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 7
175
12/08
L
F 6-0 3:04
M. Kartchner
Farmington
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 8
175
12/01
W
F 13-3 2:48
K. Crane
South Sevier
2023 Millard Ironman
Round 1 (6 Team)
175
12/01
W
F 2-0 1:24
C. Muldoon
Renegade
2023 Millard Ironman
Round 3 (6 Team)
175
12/01
W
F 2-0 0:46
J. Nuttall
North Sanpete
2023 Millard Ironman
Round 4 (6 Team)
175
12/01
L
DEC 6-2
J. Closson
Pleasant Grove
2023 Millard Ironman
Round 3 (6 Team)
175
12/01
W
DEC 12-9
T. Rich
Morgan
2023 Millard Ironman
Round 5 (6 Team)
175
12/01
L
F 2-0 0:44
H. Hanssen
Wasatch
2023 Millard Ironman
Round 2 (6 Team)
175
12/01
W
F 2-0 0:45
K. Nowell
Canyon View
2023 Millard Ironman
Round 1 (6 Team)
175
12/01
L
F 2-2 0:49
L. Shumway
Mountain View
2023 Millard Ironman
Round 4 (6 Team)
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
W
TF 10-0 1:24
S. Jensen
Champions Wrestling Club
Delta Freestyle Tournament
Round 3 (4 Man)
175-191
03/25
W
TF 12-2 2:17
K. Curtis
Delta wrestling club
Delta Freestyle Tournament
Round 2 (4 Man)
175-191
03/25
L
DEC 13-11
C. Warnick
Delta wrestling club
Delta Freestyle Tournament
Round 1 (4 Man)
175-191
03/25
W
TF 12-3 2:48
J. Marshall
---
Delta Greco Tournament
Round 3 (4 Man)
161-175
03/25
L
F 4-3 2:22
L. Birch
Champions Wrestling Club
Delta Greco Tournament
Round 2 (4 Man)
161-175
03/25
W
F 4-0 0:38
C. Stewart
Team Prestige Wrestling
Delta Greco Tournament
Round 1 (4 Man)
161-175
01/14
L
MD 14-5
H. Pulica
Canyon View
North Sevier HS Boys Invitational 2023
Placement Matches (32 Man)
165
01/14
W
F 5-1 3:33
E. Hatch
Crimson Cliffs
North Sevier HS Boys Invitational 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
165
01/14
W
MD 9-1
H. Dutson
Delta
North Sevier HS Boys Invitational 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
165
01/13
W
F 2-0 1:55
K. Hansen
Richfield
North Sevier HS Boys Invitational 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
165
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
F 2-0 0:59
J. Allred
Grantsville
2022 UHSAA 3A Boys Division A
Placement
165
02/05
W
F 2-0 1:20
G. Bitsinnie
Richfield
2022 UHSAA 3A Boys Division A
3rd Wrestleback
165
02/05
L
F 2-0 1:44
C. White
Juab
2022 UHSAA 3A Boys Division A
2nd Wrestleback
165
02/04
L
F 16-2 3:55
R. Boger
---
2022 UHSAA 3A Boys Division A
Quarters
165
02/04
W
F 4-1 1:27
J. Allred
Grantsville
2022 UHSAA 3A Boys Division A
Round 1
165
01/22
L
DEC 9-7 SV
B. Gardner
Enterprise High School
Enterprise High School Tournament
5th placement, 7th placement
165
01/22
L
F 6-0 2:52
S. Bryan
---
Enterprise High School Tournament
3rd WB
165
01/22
W
DEC 8-5
S. Johnson
---
Enterprise High School Tournament
2nd WB
165
01/22
L
F 8-5 2:35
R. Jones
Snow Canyon High School
Enterprise High School Tournament
Quarters and 1st WB
165
01/21
W
F 2-3 2:13
T. Stewart
Kanab High School
Enterprise High School Tournament
Round 1 Championships
165
01/15
W
DEC 8-7
L. Degraffenried
---
North Sevier Invitational
Placement Matches (32 Man)
165
01/15
L
F 2-0 0:29
B. Mullins
---
North Sevier Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
165
01/15
W
F 7-0 2:00
H. Chappell
South Sevier
North Sevier Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
165
01/15
W
DEC 13-6
B. Anderson
North Sevier
North Sevier Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
165
01/14
L
F 2-0 0:46
T. Teeples
Millard
North Sevier Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
165
01/14
W
DEC 11-5
J. Anderson
---
North Sevier Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
165
12/18
W
MD 12-4
A. Liechty
Evanston
Viewmont Invitational JV 2021
1st
175
12/18
W
DEC 6-4
O. Cottle
Payson
Viewmont Invitational JV 2021
Round 8
175
12/18
W
F 2-0 0:57
C. Simmons
Box Elder
Viewmont Invitational JV 2021
Round 6
175
12/17
W
DEC 7-5
M. Burden
Corner Canyon
Viewmont Invitational JV 2021
Round 4
175
12/17
W
F 4-6 3:14
P. Wohlforth
---
Delta @ Juab
Round 1
190
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 2-0 1:51
T. Stilson
Emery
2021 UHSAA Boys 3A State Championships
Round 3 - 2nd Wrestleback (16 Man)
3A 160
02/19
W
F 2-0 3:45
C. Harding
Union
2021 UHSAA Boys 3A State Championships
Round 2 - 1st WB
3A 160
02/19
L
DEC 3-2 TB1
P. Howa
Carbon
2021 UHSAA Boys 3A State Championships
Round 1 (16 Man)
3A 160
02/06
L
F 7-0 3:08
T. Stilson
Emery
UHSAA 3A Division B
Placement (16 Man)
160
02/06
L
F 10-5 3:56
G. Rounds
---
UHSAA 3A Division B
4th Wrestleback (16 Man)
160
02/06
W
MD 13-4
G. Suwyn
Emery
UHSAA 3A Division B
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
02/06
W
TF 15-0 4:59
T. Adams
Richfield
UHSAA 3A Division B
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/05
L
F 15-2 2:45
J. Torgerson
South Sevier
UHSAA 3A Division B
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/29
W
MD 13-1
S. Butts
Juab
Delta @ Juab
Round 1
160
01/29
L
F 7-1 3:47
R. Blackett
Juab
Delta @ Juab
Round 1
160
01/23
W
F 2-0 0:15
B. Rolfe
Canyon View
Enterprise High School JV Tournament
Round 4 (5 Man)
159-161
01/23
W
F 2-0 1:02
J. Ellis
Cedar City
Enterprise High School JV Tournament
Round 3 (5 Man)
159-161
01/22
W
F 2-0 1:23
S. Keel
Maeser Prep Academy
Enterprise High School JV Tournament
Round 1 (5 Man)
159-161
01/16
L
F 2-0 1:53
I. Simpson
Highland
North Sevier HS JV Invitational
Round 5 (6 Man)
165-171
01/16
W
TF 19-2 5:29
C. Larrosa
---
North Sevier HS JV Invitational
Round 4 (6 Man)
165-171
01/16
W
F 11-1 2:41
C. Obray
SOUTH SEVIER
North Sevier HS JV Invitational
Round 3 (6 Man)
165-171
01/16
W
F 2-0 1:19
B. Shorts
WESTLAKE
North Sevier HS JV Invitational
Round 2 (6 Man)
165-171
01/16
L
F 2-1 3:54
L. Arteaga
Canyon View
North Sevier HS JV Invitational
Round 1 (6 Man)
165-171
01/14
L
F 8-2 3:12
J. Gates
---
Millard @ Delta
Round 1
170
01/14
L
MD 17-7
E. Jackson
Millard
Millard @ Delta
Round 1
170
12/30
L
F 5-4 2:50
M. Christman
---
3A Duels 2020
Round 5 (6 Team)
170
12/30
W
F 5-0 1:50
L. Dixon
Summit Academy
3A Duels 2020
Round 4 (6 Team)
170
12/22
L
F 8-0 2:54
T. Stilson
Emery
Delta @ Emery
Round 1
170
12/19
L
F 0-0 1:27
B. Finch
Payson
Viewmont Invitational JV 2020
5th
170
12/19
W
F 0-0 2:21
M. Benson
Murray
Viewmont Invitational JV 2020
cons
170
12/19
W
F 8-0 2:50
J. Williams
South Summit
Viewmont Invitational JV 2020
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/19
L
MD 17-4
X. Montoya
Timpanogos
Viewmont Invitational JV 2020
Round 2
170
12/19
W
F 2-0 0:34
J. Sanderson
Corner Canyon
Viewmont Invitational JV 2020
Round 1 (16 Man)
170
12/18
L
F 2-0 1:02
T. Stilson
Emery
2020 Millard Ironman
Round 1 (6 Team)
170
12/18
W
F 6-2 3:47
B. Finch
Payson
2020 Millard Ironman
Finals (4 Team)
170
12/18
L
F 7-3 3:28
S. Johnson
Mountain View
2020 Millard Ironman
Round 3 (6 Team)
170
12/18
L
F 2-0 1:29
E. Richards
South Sevier
2020 Millard Ironman
Semifinals (4 Team)
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/16
W
F 2-0 0:53
L. Dansie
JWC
North Sevier JR High/LL Tourn
Round 3 (4 Man)
143-151
11/16
W
F 2-0 1:24
M. Tinoco
---
North Sevier JR High/LL Tourn
Round 2 (4 Man)
143-151
11/16
L
F 12-5 1:28
E. Jackson
Millard Wrestling
North Sevier JR High/LL Tourn
Round 1 (4 Man)
143-151
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
DEC 4-1
B. Salas
Carbon
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
3rd/5th place
132
01/26
L
MD 10-2
T. Newton
Juab
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
6th Wrestleback (32 Man)
132
01/26
W
F 5-2 1:19
T. Kinross
North Sanpete
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Semis & 5th WB (32 Man)
132
01/26
W
F 2-0 1:27
J. Roundy
Desert Hills
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
4th Wrestleback (32 Man)
132
01/26
L
F 13-3 2:43
D. Rees
Millard Wrestling
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/25
W
MD 11-0
M. Miller
North Sevier Wolf Pack Wrestling
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020