Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Levi Romsa
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2014-2015
2013-2014
Team Name
East
Cheyenne East
Cheyenne East HS
Cheyenne East High School
East
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
F 0-0 2:37
G. Byers
Green River
2015 WHSAA State Championships
Placement Matches (16 Man)
4A-126
02/28
W
DEC 3-1
A. Candelaria
---
2015 WHSAA State Championships
Consi Semis 4th Wrestleback (16 Man)
4A-126
02/28
L
DEC 6-3
C. Omelia
---
2015 WHSAA State Championships
Semis (16 Man)
4A-126
02/27
W
DEC 9-3
P. Debaun
Rock Springs
2015 WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
4A-126
02/27
W
F 0-0 0:45
A. Isonock
Kelly Walsh
2015 WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-126
02/21
L
DEC 3-1 SV
R. Jones
Cheyenne Central
WHSAA 4A East Regional
1st & 3rd (16 Man)
126
02/21
W
DEC 1-1 UTB
T. Jeffries
Campbell County
WHSAA 4A East Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/20
W
F 5-0 0:55
C. Standish
Sheridan
WHSAA 4A East Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/07
L
DEC 3-1
R. Jones
Cheyenne Central
Ron Thon Varsity 2015
Semis & 5th WB (32 Man)
126
02/07
W
F 0-0 0:58
B. Brenton
Natrona County HS
Ron Thon Varsity 2015
4th Wrestleback (32 Man)
126
02/06
L
DEC 1-0
J. Thompson
Star Valley
Ron Thon Varsity 2015
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
02/06
W
DEC 6-3
P. Debaun
Rock Springs
Ron Thon Varsity 2015
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/31
W
DEC 6-5
D. Miller
---
Sheridan @ East
Round 1
132
01/31
W
DEC 6-3
R. Shirley
Campbell County
Campbell County @ East
Round 1
132
01/28
W
MD 20-9
L. Brown
---
East @ South
Round 1
132
01/16
W
F 19-5 3:25
L. May
Rifle
Thoman Memorial Duals
Round 2 (4 Team)
132
01/16
L
DEC 8-1
B. Rodriguez
---
Thoman Memorial Duals
Round 3 (4 Team)
132
01/16
W
DEC 5-2
A. Toro
Uintah
Thoman Memorial Duals
Round 1 (4 Team)
132
01/16
L
DEC 7-0
C. Omelia
---
Thoman Memorial Duals
Round 2 (4 Team)
132
01/16
L
DEC 6-4
T. Leland
Evanston
Thoman Memorial Duals
Round 1 (4 Team)
132
01/16
W
F 4-0 1:50
J. Seidel
Central
Thoman Memorial Duals
Finals (2 Team)
132
01/16
W
F 2-0 0:37
H. Elliot
Worland
Thoman Memorial Duals
Round 3 (4 Team)
132
01/16
W
DEC 9-3
B. Davis
Natrona County
Natrona County @ East
Round 1
132
01/10
W
DEC 5-3
C. Mollohan
Cherokee Trail High School
2015 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/10
L
DEC 2-1
T. Henderson
Alliance
2015 Shane Shatto Memorial Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
132
01/09
L
DEC 6-4
C. Reiner
---
2015 Shane Shatto Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/03
W
F 8-3 1:07
M. Menzies
Riverton
East vs. Riverton
Round 1
132
12/19
W
F 7-0 3:17
D. Rhoads
Columbus
Flatwater Fracas
Round 2 (6 Team)
132
12/19
L
F 6-3 3:44
J. Killingsworth
---
Flatwater Fracas
Round 5 (6 Team)
132
12/19
L
F 4-4 4:50
D. Zeleny
Gretna
Flatwater Fracas
Finals (2 Team)
132
12/19
W
DEC 9-3
L. SaBell
---
Flatwater Fracas
Round 1 (6 Team)
132
12/19
W
DEC 3-1
E. Fitzler
Papillion-La Vista
Flatwater Fracas
Round 3 (3 Team)
132
12/19
W
DEC 7-0
J. Herman
Papillion-La Vista South
Flatwater Fracas
Round 3 (6 Team)
132
12/19
L
MD 9-1
M. Wallace
Manhattan
Flatwater Fracas
Round 1 (3 Team)
132
12/17
W
F 2-0 0:24
E. Saenz
Gering
Cheyenne East - Gering Dual
Champ. Round 1
132
12/16
L
DEC 5-3
A. Candelaria
---
East @ Laramie
Round 1
132
12/14
L
DEC 3-1
J. Trujillo
Highland
Charlie Lake - Varsity
1st place
132
12/13
W
DEC 3-2
R. Jones
Central
Charlie Lake - Varsity
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/13
W
MD 8-0
M. Swann
South
Charlie Lake - Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/13
W
F 2-0 1:01
R. Deckert
Erie
Charlie Lake - Varsity
Round 1 (16 Man)
132
12/12
W
TF 17-2 5:53
G. Mikesell
Burns
2014 Charlie Lake Dual Tournament
Round 4 (10 Team)
132
12/12
W
DEC 3-1
G. Schwindt
Glenrock
2014 Charlie Lake Dual Tournament
Round 2 (10 Team)
132
12/12
W
F 2-0 0:32
A. Isonock
Kelly Walsh
2014 Charlie Lake Dual Tournament
Round 5 (10 Team)
132
12/12
W
F 2-0 1:30
M. Swann
Cheyenne South
2014 Charlie Lake Dual Tournament
Placement
132
12/12
W
F 10-1 5:25
W. Dunlap
Wheatland
2014 Charlie Lake Dual Tournament
Round 1 (10 Team)
132
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
F 2-0 0:28
A. Chaparro
Centaurus High School
Cheyenne East Summer Duals
Round 8 (10 Team)
138
06/21
L
DEC 9-6
J. Siedel
Cheyenne Central High School
Cheyenne East Summer Duals
Round 1 (10 Team)
138
06/21
W
F 2-0 0:48
K. Estok
Northglenn High School
Cheyenne East Summer Duals
Round 5 (10 Team)
exhibition 3
06/21
W
F 2-0 1:25
A. Rodriguez
NORCO Extreme
Cheyenne East Summer Duals
Round 4 (10 Team)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024