Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kenneth Wilkinson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
JWC
Juab Wrestling Club (JWC)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 7-1 1:12
J. Lamb
Cougars Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
64
02/09
W
DEC 9-2
H. Williams
Altamont Longhorn Wrestling
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
64
02/09
L
F 2-4 1:56
M. Bunker
Sons Of Atlas Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 championship
64
12/30
L
F 2-0 1:05
M. Bunker
Sons Of Atlas Wrestling Club
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 2 (3 Man)
65-66
12/30
L
F 5-0 2:18
J. Grover
Box Elder Wrestling
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 1 (3 Man)
65-66
12/28
L
F 7-2 1:43
Z. Hoyos
Sons Of Atlas
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
65-68
12/28
L
F 15-2 2:42
H. Daybell
Payson Lion Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
65-68
12/28
L
F 7-0 2:43
B. McCurdy
Uintah wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
65-68
11/25
W
Replay
F 4-0 0:51
L. Wilson
Sanderson Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Placement Matches (16 Man)
66
11/25
L
Replay
DEC 7-0
M. Huber
Delta wrestling club
The Turkey Tussle
4th Wrestleback (16 Man)
66
11/25
W
Replay
DEC 5-0
Q. Villarreal
Sublime Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
66
11/25
W
Replay
TF 15-0 1:49
E. Olive
Cougars Wrestling Club
The Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
66
11/25
W
Replay
MD 9-1
Z. Mehrtens
Ravage Wrestling Club
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
66
11/25
L
Replay
F 3-0 2:23
M. Huber
Delta wrestling club
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
66
11/18
W
DEC 6-2
C. Painter
JWC
2023 Millard Youth Ironman
Round 5 (5 Man)
64-69 A
11/18
L
F 2-0 0:51
E. Gamber
Shootbox Wrestling Club
2023 Millard Youth Ironman
Round 4 (5 Man)
64-69 A
11/18
W
DEC 5-2
C. Laird
Southern Utah Elite Wrestling
2023 Millard Youth Ironman
Round 3 (5 Man)
64-69 A
11/18
L
DEC 6-0
M. Huber
Delta
2023 Millard Youth Ironman
Round 1 (5 Man)
64-69 A
11/04
W
F 9-6 2:18
H. Daybell
Payson Lion Wrestling Club
Rabbit Rumble
Round 3
64-70
11/04
L
DEC 8-3
M. Huber
Delta Wrestling Club
Rabbit Rumble
Round 2
64-70
11/04
W
F 8-0 0:43
S. Oppenheimer
Delta Wrestling Club
Rabbit Rumble
Round 1
64-70
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
W
DEC 7-3
C. Painter
JWC
2023 Millard Little League Tournament
Round 3 (4 Man)
56-60
03/25
L
DEC 16-12
M. Huber
Delta Wrestling Club
2023 Millard Little League Tournament
Round 2 (4 Man)
56-60
03/25
W
DEC 7-0
A. Porter
COWAN WRESTLING ACADEMY
2023 Millard Little League Tournament
Round 1 (4 Man)
56-60
03/25
W
DEC 9-5
E. Alonso
North Sevier Wolf Pack
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 3 (4 Man)
60-65
03/24
W
MD 12-1
P. Dent
South Sevier
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 2 (4 Man)
60-65
03/24
W
F 2-0 0:43
H. Lindsay
South Sevier
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 1 (4 Man)
60-65
02/10
W
Replay
MD 14-2
R. Walker
Southern Utah Elite
Utah Youth Super State
Medal Rounds
61
02/10
L
Replay
F 3-2 1:59
M. Huber
Delta Wrestling Club
Utah Youth Super State
4th Wrestleback (16 Man)
61
02/10
W
Replay
DEC 8-7
C. Painter
JWC
Utah Youth Super State
Semis & 3rd WB (16 Man)
61
02/10
L
Replay
DEC 6-4
R. Walker
Southern Utah Elite
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
61
02/10
W
Replay
F 11-0 2:41
T. Hansen
Roy Royals
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
61
01/21
W
Replay
DEC 8-3
C. Rowe
Sons Of Atlas
Rec League State
Placement Matches (32 Man)
58
01/21
W
Replay
DEC 9-5
P. Shepherd
Payson Pride
Rec League State
6th Wrestleback (32 Man)
58
01/21
L
Replay
F 7-2 1:54
E. Gamber
Shootbox
Rec League State
Semis & 5th WB (32 Man)
58
01/21
W
Replay
DEC 14-7
M. Bunker
Westlake
Rec League State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
58
01/21
W
Replay
MD 11-2
B. Rowser
Wasatch Wrestling Club
Rec League State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
58
01/14
W
F 2-0 0:33
L. Gines
Fremont Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
52-57
01/14
W
F 2-0 0:20
N. Cunningham
Bonneville Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
52-57
01/14
W
F 11-0 2:22
W. Sisneros
SYRACUSE
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
52-57
12/29
W
DEC 8-3
D. Young
Uintah wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (3 Man)
56-57
12/29
W
MD 11-3
A. Porter
Delta Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (3 Man)
56-57
12/29
W
F 2-0 0:39
A. Porter
Delta Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
55-57
12/29
W
DEC 6-0
A. Raspopi
Sons Of Atlas
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
55-57
12/29
L
F 4-4 2:00
D. Stewart
Millard wrestling club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
55-57
11/26
L
Replay
DEC 7-1
Q. Villarreal
Fort Hall Legends
Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
58
11/26
L
Replay
F 12-1 2:46
C. Hunt
Sanderson Wrestling Academy
Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024