Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caleb Ockinga
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
Team Name
High Plains Thunder
Wheatland
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
TF 12-2 1:26
K. Anderson
Eastside United
WAWA Jr State FS
Consi Semis
145
03/04
L
F 4-0 0:51
L. Eldridge
CWC Thunder
WAWA Jr State FS
Quarterfinals
145
02/25
L
F 0-0 4:46
M. Vega
Worland
2017 WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
3A-145
02/24
L
F 0-0 0:59
T. Clark
Star Valley
2017 WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
3A-145
02/24
W
F 0-0 2:43
C. Britton
---
2017 WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A-145
02/18
L
F 8-3 2:47
b. hines
---
WHSAA 3A East Regional
Semis and WB3
145
02/18
W
F 4-0 1:53
C. Fitzwater
Torrington
WHSAA 3A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/17
L
F 6-0 3:21
J. Waterson
Buffalo
WHSAA 3A East Regional
Round 1 (16 Man)
145
02/03
L
F 7-6 4:52
K. Dewitt
Shoshoni
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
138
02/03
W
F 4-3 4:28
A. Isonock
Kelly Walsh
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 2 Champ WB Rd 1 32-man, WB Rd 2 64-man
138
02/03
L
F 7-2 2:50
B. Clem
---
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1/2 (64 Man)
138
01/22
W
F 8-0 1:48
S. Bindl
Mountain View
2017 Lander Valley Second Chance
Round 1
138D
01/20
L
F 7-1 3:36
J. Thoman
Wind River
2017 Lander Valley HS Invite
Rd 2 WB 32-man, Prelim Rd 2 16-man
138
01/20
L
F 10-4 1:45
D. Plummer
Cody
2017 Lander Valley HS Invite
Champ Rd 2 & WB Rd 1 32-man, Rd 1 16-man
138
01/20
W
DEC 13-12
G. Gardiner
Mountain View
2017 Lander Valley HS Invite
Rd 1 32-man Prelim Rd 1 16-man
138
01/17
W
F 13-4 3:55
H. Martinez
Douglas
WHS/DHS/THS/LUSK QUAD
Round 1 (4 Team)
145
01/17
L
F 2-0 0:47
M. Garcia
---
WHS/DHS/THS/LUSK QUAD
Round 3 (4 Team)
145
01/17
L
F 7-2 3:08
D. Molzahn
Niobrara County
WHS/DHS/THS/LUSK QUAD
Round 2 (4 Team)
145
01/14
L
F 2-0 1:46
N. Merrill
Laramie
Blazer Duals
Round 2 (8 Team)
145
01/14
L
F 6-0 1:13
J. Langlois
Burns
Blazer Duals
Round 3 (8 Team)
145
01/14
W
F 11-2 3:23
M. Miller
---
Blazer Duals
Placement Matches (8 Team)
145
01/14
L
F 14-8 4:54
Z. Schuessler
Newcastle
Blazer Duals
Cross Bracket (8 Team)
145
01/14
L
F 11-0 5:21
Z. Moore
Glenrock
Blazer Duals
Round 1 (8 Team)
145
01/07
W
F 4-6 1:49
B. Posten
Torrington
2017 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 5
136-140
01/07
W
F 6-2 1:27
P. Boyce
Cheyenne East
2017 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 4
136-140
01/07
W
F 9-1 2:46
C. Blair
Douglas
2017 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 3
136-140
01/06
W
TF 23-8 5:51
Z. Gilliam
Campbell County
2017 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2
136-140
01/06
W
F 6-0 3:34
K. Ferguson
Torrington
2017 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 1
136-140
01/04
L
F 3-2 1:35
N. Merrill
Laramie
Wheatland @ Laramie
Round 1
145
12/30
L
DEC 9-4
S. Pitt
Rock Springs
Bison Bonanza
Round 2 (10 Team)
138
12/30
W
F 4-0 2:41
B. Sorenson
Shoshoni
Bison Bonanza
Placement
138
12/30
L
F 4-1 3:19
K. Hardee
Central
Bison Bonanza
Round 4 (10 Team)
138
12/30
L
F 8-9 3:39
J. Richardson
South
Bison Bonanza
Round 5 (10 Team)
138
12/30
L
F 4-0 3:55
H. Walmsley
Douglas
Bison Bonanza
Round 3 (10 Team)
138
12/10
W
F 9-1 1:00
T. McCart
Torrington
Charlie Lake - JV
Round 5
139-140
12/10
W
F 9-3 2:13
T. Pafford
Cheyenne Central
Charlie Lake - JV
Round 3&4
139-140
12/10
L
F 5-1 3:00
J. Richardson
Cheyenne South
Charlie Lake - JV
Round 2&3
139-140
12/10
W
F 4-3 1:38
G. Ferguson
Kelly Walsh
Charlie Lake - JV
Round 2&3
139-140
12/09
L
F 10-4 2:43
A. Canales
Gering
Charlie Lake Dual Tournament
Round 2 (3 Team)
145
12/09
L
F 13-2 2:16
T. Stager
Niwot
Charlie Lake Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
145
12/09
L
F 4-0 2:28
B. Reiker
Kelly Walsh
Charlie Lake Dual Tournament
Round 1 (4 Team)
145
12/09
L
F 2-0 1:59
J. Lopez
Cheyenne East HS
Charlie Lake Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
145
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/16
L
MD 15-2
J. Polkowske
Torrington WC
WAWA Folkstyle State
Round 4
126
04/16
L
F 2-0 2:18
S. Smith
CWC Thunder
WAWA Folkstyle State
Round 3
126
04/16
W
F 2-0 2:10
T. Oxford
Bridger Valley Bruins
WAWA Folkstyle State
Round 2
126
04/16
L
F 12-0 3:33
T. Bennett
Unattached
WAWA Folkstyle State
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024