Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Osvaldo Bonilla
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Keller Timber Creek
Keller Timbercreek
Keller Timbercreel
Keller- Timber Creek
Timber Creek JV
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/07
L
DEC 14-12 SV
A. Skrodzki
Keller
UIL Region 1 District 2 6A JV District
4th Wrestleback (16 Man)
145
04/07
W
F 2-0 1:48
E. Chen
Northwest Nelson
UIL Region 1 District 2 6A JV District
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
04/07
W
MD 12-0
A. Lugisse
Frenship
UIL Region 1 District 2 6A JV District
2nd Wrestleback (16 Man)
145
04/07
W
F 8-1 2:58
I. Moore
Weatherford
UIL Region 1 District 2 6A JV District
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
04/07
L
F 4-4 3:29
J. Bookout
Northwest Eaton
UIL Region 1 District 2 6A JV District
Round 1 (16 Man)
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
DEC 9-6
G. Bonilla
Keller Timber Creek
District 2-6A boys JV tournament
1st & 3rd (16 Man)
145
02/01
W
DEC 5-4
R. Barsanti
Keller Timber Creek
District 2-6A boys JV tournament
4th Wrestleback (16 Man)
145
02/01
W
F 4-2 1:54
R. Facundo
Keller Fossil Ridge
District 2-6A boys JV tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/01
W
F 2-0 0:25
A. Hess
Northwest Eaton
District 2-6A boys JV tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/01
L
F 2-7 3:33
N. Landon
Northwest Byron Nelson
District 2-6A boys JV tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/25
L
DEC 9-8
M. English
Haltom City
4th Annual Bowie Invitational-JV
Finals
138
01/25
W
F 9-8 3:26
A. Moore
FW-Wyatt
4th Annual Bowie Invitational-JV
2nd Wrestleback (8 Man)
138
01/25
L
DEC 8-6 SV
C. Yancovich
Rockwall- Heath
4th Annual Bowie Invitational-JV
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/25
W
DEC 8-2
R. Wolter
Grapevine
4th Annual Bowie Invitational-JV
Quarterfinals (8 Man)
138
12/06
W
F 11-2 3:39
a. Perez
---
Colleyville Heritage JV Invitational
Placement Matches (8 Man)
134-136
12/06
W
F 2-0 3:00
C. Wilson
---
Colleyville Heritage JV Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
134-136
12/06
L
DEC 13-7
N. Harman
Saginaw
Colleyville Heritage JV Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
134-136
12/06
W
F 5-0 0:54
B. Frank
Frisco Reedy
Colleyville Heritage JV Invitational
Quarterfinals (8 Man)
134-136
11/16
L
MD 8-0
J. Snider
Keller JV
Timber Creek JV Classic
Placement Matches (8 Man)
119-132
11/16
W
TF 19-4 4:00
B. Morovitz
Keller JV
Timber Creek JV Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
119-132
11/16
W
F 5-3 3:26
D. Fernandez
Grapevine JV
Timber Creek JV Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
119-132
11/16
L
F 6-1 3:18
J. Snider
Keller JV
Timber Creek JV Classic
Quarterfinals (8 Man)
119-132
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/18
L
F 2-0 0:42
D. Aghayere
Keller Timber Creek
Texan Tap Out
Placement Matches (16 Man)
132
01/18
W
F 12-4 3:21
G. Bonilla
Keller Timber Creek
Texan Tap Out
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/18
W
F 2-2 1:49
J. O`Brien
---
Texan Tap Out
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/12
W
F 2-0 0:56
J. O`Brien
---
2019 Trojan Classic - JV
Finals
129-133 B
01/12
W
F 8-6 1:41
J. Densmore
Chisholm Trail
2019 Trojan Classic - JV
Round 3
129-133 B
01/12
L
F 2-0 1:02
C. Patterson
Argyle
2019 Trojan Classic - JV
Round 2
129-133 B
01/12
W
F 10-6 3:35
D. Rohrback
Princeton
2019 Trojan Classic - JV
Quarterfinals (8 Man)
129-133 B
11/30
L
DEC 7-6
N. Harman
Saginaw HS
Colleyville Heritage JV Invite
Round 2 Semis & 1st WB 4 man
124-132
11/30
L
F 2-5 2:00
C. Weaver
Prosper
Colleyville Heritage JV Invite
Round 1 8 and 4 man
124-132
11/17
L
DEC 2-0
T. Holland
Timber Creek JV
Timber Creek JV Classic
Round 3 (4 Man)
130-141
11/17
W
F 6-3 1:56
G. Vargas
Dallas Sunset
Timber Creek JV Classic
Round 2 (4 Man)
130-141
11/17
W
TF 22-7 3:00
C. Albert
Keller JV
Timber Creek JV Classic
Round 1 (4 Man)
130-141
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
MD 11-2
T. Zachary
Liberty
2018 Trojan Classic - Boys JV
Finals (8 Man)
132-139
01/13
L
TF 19-4 4:00
G. Alejandro
Reedy
2018 Trojan Classic - Boys JV
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132-139
01/13
W
DEC 11-8
C. Weaver
Prosper
2018 Trojan Classic - Boys JV
Quarterfinals (8 Man)
132-139
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024