Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Devin Wright
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Desert Oasis
Richmond Hill
Richmond Hill HS
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 9-6 4:44
C. Morgan
Glynn Academy
GHSA Class 6A Section B
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/05
L
F 7-5 5:44
J. Claunch
Alexander
GHSA Class 6A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/04
W
TF 21-6 5:01
A. Ramirez
North Atlanta
GHSA Class 6A Section B
Round 1 (16 Man)
132
01/29
L
DEC 12-5
C. Morgan
Glynn Academy
GHSA Class 6A Region 2
Placements
132
01/28
L
MD 14-3
P. Mckinney
---
GHSA Class 6A Region 2
Semis and WB3
132
01/28
W
F 5-3 5:47
K. Manlove
Effingham County
GHSA Class 6A Region 2
Quarters and WB1
132
01/22
L
Replay
TF 16-1 2:00
D. Panone
Lassiter H.S.
GHSA 6A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 1st WB (8 Team)
138
01/22
W
Replay
DEC 10-4
A. Hamm
Creekview
GHSA 6A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
DEC 6-3
H. Phillips
Buford HS
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
132
01/30
L
F 4-2 2:31
C. Bradley
Valdosta
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 1st WB (8 Team)
132
01/30
L
DEC 6-2
M. Norman
Brunswick
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (8 Team)
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
W
F 9-5 5:22
T. Belcher
Coffee County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
120
01/04
W
FOR 2-0
E. Pinto
Niceville
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Placement Matches (32 Man)
115
01/04
W
F 2-0 1:39
D. Reiff
Vestavia Hills
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
3rd Wrestleback (32 Man)
115
01/04
W
F 4-1 1:51
K. Tibbetts
Ridgeview
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Semis & 2nd WB (32 Man)
115
01/04
L
DEC 4-3
E. Pinto
Niceville
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Quarters & 1st WB (32 Man)
115
01/04
W
F 5-4 2:39
B. Todd
Tuscaloosa County
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Round 3 (32 Man)
115
01/03
L
MD 10-1
H. Waldrop
McAdory High School
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Round 2 (32 Man)
115
01/03
L
DEC 7-2
H. ROBERTS
Vestavia Hills
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Round 1 (32 Man)
115
12/21
L
F 8-2 3:53
J. Crawford
Richmond Hill High School
St. Nick Invitational
Finals
120
12/21
L
MD 11-0
K. Anderson
Richmond Hill High School
St. Nick Invitational
Round 5 (12 Man)
120
12/21
W
MD 15-3
C. Baca
Effingham County High School
St. Nick Invitational
Round 4 (12 Man)
120
12/21
W
MD 22-13
T. Johnson
---
St. Nick Invitational
Round 3 (12 Man)
120
12/07
W
F 10-9 3:30
B. Riedy
The Meadows School
Palo Verde JV Scramble
Round 3 (4 Man)
119-124
12/07
L
F 2-0 0:51
A. Juan
Western
Palo Verde JV Scramble
Round 2 (4 Man)
119-124
12/07
L
F 2-4 1:46
P. Meija
Centennial
Palo Verde JV Scramble
Round 1 (4 Man)
119-124
12/07
L
F 5-0 0:59
R. Treanor
Hough
Lake Norman Duals
Round 2 (6 Team)
113
12/07
L
F 2-1 1:04
J. Sanders
Independence H.S.
Lake Norman Duals
Finals (2 Team)
113
12/07
L
F 2-0 1:26
M. Freeman
---
Lake Norman Duals
Round 4 (6 Team)
113
12/07
L
MD 14-3
R. Sanchez
Floyd E. Kellam
Lake Norman Duals
Round 1 (6 Team)
113
12/07
L
DEC 8-4
Z. Coumbs
Veteran`s
Lake Norman Duals
Round 5 (6 Team)
113
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/19
W
F 2-0 1:45
A. Punzalan
Cypress Bay
2019 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
106
06/19
L
F 0-2 1:15
H. Herrington
NFWA Black
2019 AAU Scholastic Duals
Round 5 (8 Team)
106
06/19
W
F 2-0 0:24
A. Woolston
Terre Haute Red
2019 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
106
06/19
L
MD 9-1
J. Bowers
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 4 (8 Team)
106
06/19
L
F 2-0 0:20
D. Ruhlman
---
2019 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
106
06/19
L
MD 12-2
L. Mathurin
SOWA
2019 AAU Scholastic Duals
Round 1 (8 Team)
106
06/19
L
F 2-0 0:51
A. Walker
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 7 (8 Team)
106
06/19
L
F 8-3 3:46
F. Lopez
Blue Steel
2019 AAU Scholastic Duals
Round 6 (8 Team)
106
06/19
L
F 10-4 3:34
P. Wlodyga
Hartland Presure
2019 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
106
06/19
L
F 2-0 0:34
L. Miller
Brownsburg
2019 AAU Scholastic Duals
Round 3 (8 Team)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024