Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dane Hartmann
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
Replay
DEC 7-4
S. Dyal
Sandy
OSAA/OnPoint State Championships
5th/3rd
6A-175
02/24
W
Replay
DEC 7-0
I. Reynoso
Glencoe
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Semi
6A-175
02/24
W
Replay
F 6-0 4:29
J. Hernandez
South Salem
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Quarter
6A-175
02/24
W
Replay
DEC 4-3
I. Conner
Mountainside
OSAA/OnPoint State Championships
Last Friday Conso
6A-175
02/24
L
Replay
DEC 9-7
S. Dyal
Sandy
OSAA/OnPoint State Championships
Quarters
6A-175
02/23
W
Replay
MD 10-0
S. Glade
Sprague
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
6A-175
02/18
W
DEC 10-5
C. Smeller
Cleveland
OSAA 6A Portland Interscholastic League
Finals
175
02/17
W
F 4-2 3:12
G. Burks
Roosevelt
OSAA 6A Portland Interscholastic League
Semi-Finals
175
02/17
W
F 2-0 1:04
W. Sims
Ida B. Wells
OSAA 6A Portland Interscholastic League
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/12
W
F 0-0
J. Cappello
Cleveland
Roosevelt tri dual
Round 1
215
02/08
W
F 0-0
A. Amayao
Benson
Franklin, Benson @ Ida B. Wells
Round 1
190
02/08
W
F 4-1 2:55
S. Waxman
Ida B. Wells
Franklin, Benson @ Ida B. Wells
Round 1
190
02/03
L
M FOR 0-0
K. Johnson
Sprague
Bill Geister Invitational
Placement Matches (32 Man)
190
02/03
L
M FOR 0-0
C. Bailey
West Salem
Bill Geister Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
190
02/03
L
M FOR 0-0
R. Gomez
Aloha
Bill Geister Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
190
02/03
W
F 4-0 5:46
B. Baller
Willamina
Bill Geister Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
02/02
W
M FOR 0-0
L. Eckles
Sprague
Bill Geister Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
02/02
W
F 10-0 3:38
L. Liday
Scappoose
Bill Geister Invitational
Round 1 (32 Man)
190
02/01
W
F 0-0
J. Cappello
Cleveland
Roosevelt tri dual
Round 1
215
01/27
W
F 2-0 1:07
L. Adams
Beaverton
Joe Stewart Invitational (Boys)
Placement Matches (16 Man)
190
01/27
W
F 10-1 2:26
S. Waxman
Ida B. Wells
Joe Stewart Invitational (Boys)
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/27
W
F 2-0 1:14
R. Mills
Caldera
Joe Stewart Invitational (Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/22
W
F 0-0
A. Plotz
Grant
Franklin Threeway
Round 1
190
01/06
W
MD 14-5
Q. Wilson
Sunset
Don York Invitational
Placement Matches (32 Man)
190
01/06
W
DEC 7-5
J. Dubois
McNary
Don York Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
190
01/06
L
DEC 12-8
C. Smeller
Cleveland
Don York Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
190
01/06
W
F 2-0 1:19
J. Creswell
Liberty
Don York Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
01/05
W
F 15-1 5:37
L. Goodrich
Century
Don York Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
12/15
W
F 4-0
S. Sevier
Jefferson (Portland)
Tim Patrick Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
215
12/15
W
F 2-0 0:34
H. Folkerth
McDaniel
Tim Patrick Duals
Placement Matches (8 Team)
190
12/02
W
DEC 8-2
J. Sanchez
West Salem
Kirk Morey Invitational
---
190
12/02
W
F 0-0
S. Carson
Ida B Wells
Kirk Morey Invitational
---
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
Replay
F 7-5 2:58
J. Sonnichsen
Cleveland
OSAA/OnPoint State Championships
5th/3rd
6A-182
02/26
L
Replay
F 4-1 1:52
L. Sunnell
Tualatin
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Semi
6A-182
02/26
W
Replay
F 2-0 0:30
K. Johnson
Sprague
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Quarter
6A-182
02/25
W
Replay
F 4-8 1:32
C. Rotzien
Sandy
OSAA/OnPoint State Championships
Last Friday Conso
6A-182
02/25
L
Replay
F 5-0 0:59
J. Rademacher
West Linn
OSAA/OnPoint State Championships
Quarters
6A-182
02/25
W
Replay
MD 15-4
A. Hernandez
---
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
6A-182
02/25
W
Replay
DEC 11-4
R. Schmidt
South Eugene
OSAA/OnPoint State Championships
6A Championship 1 (32 Man)
6A-182
02/05
W
F 0-0
J. Munguia
McDaniel
FHS Threeway
Round 1
182
02/05
W
F 0-0
I. Anderson
Jefferson (Portland)
FHS Threeway
Round 1
182
01/28
L
F 2-0 1:14
N. Earls
Colton
Joe Stewart Invitational (Boys)
Placement (12 Man)
182
01/28
W
DEC 4-2
S. Mendez
Beaverton
Joe Stewart Invitational (Boys)
Semis & WB (12 Man)
182
01/28
L
DEC 10-5
O. Lundgren
Putnam
Joe Stewart Invitational (Boys)
Semis & WB (12 Man)
182
01/28
W
F 2-0 1:09
L. Lehne
Adrienne C. Nelson
Joe Stewart Invitational (Boys)
Quarters (12 Man)
182
01/07
W
DEC 10-6
J. Dubois
McNary
Don York Invitational
Placement Matches (32 Man)
182
01/07
L
DEC 11-6
J. Mendoza
Reynolds
Don York Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
182
01/07
W
F 2-0 2:34
O. Lundgren
Putnam
Don York Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
182
01/07
W
F 6-1 3:00
J. Sedivy
Clackamas
Don York Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
182
01/07
L
F 7-0 3:58
J. Sonnichsen
Cleveland
Don York Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
182
01/06
W
F 8-3 1:58
A. Silva
Reynolds
Don York Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
182
01/06
W
F 5-0 1:03
C. Kudna
McNary
Don York Invitational
Round 1 (32 Man)
182
12/28
L
F 4-1 1:15
A. Swanson
Sweet Home 2
Northwest Duals
---
182
12/28
W
F 5-0 3:27
C. Magill
Silverton
Northwest Duals
---
182
12/28
W
F 2-0 0:55
H. Kamel
Century
Northwest Duals
---
182
12/28
W
F 7-0 2:00
R. Ascencio
Woodburn
Northwest Duals
Round 3 (4 Team)
182
12/28
W
DEF 2-0 2:20
E. Yamada
Edmonds-Woodway
Northwest Duals
---
182
12/28
W
F 7-0 2:26
T. Turner
North Salem
Northwest Duals
Round 1 (4 Team)
182
12/03
W
F 7-8 1:54
C. Bailey
West Salem
Kirk Morey Invitational
Quarterfinals (8 Team)
195
12/03
W
F 0-0 1:46
A. Silva
Reynolds
Kirk Morey Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
195
12/03
W
F 0-0 0:46
K. Arnold
Corvallis
Kirk Morey Invitational
Finals (8 Team)
220
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
F 2-0 0:56
J. Dubois
McNary
Joe Stewart Invitational
Placement Matches (16 Man)
182
01/29
W
MD 10-1
A. Balzer
Colton
Joe Stewart Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
01/29
L
F 2-0 1:15
G. Gantner
Stevenson
Joe Stewart Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
12/29
L
F 2-0 1:00
J. Brown
Harrisburg
NW Duals
---
195
12/29
W
DEC 11-6
T. Gallardo
Newberg 2
NW Duals
---
195
12/29
W
F 2-0 1:19
J. Phillips
McMinnville
NW Duals
---
195
12/29
L
F 2-0 1:12
S. Roque
Woodburn
NW Duals
Round 1 (6 Team)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024