Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaiden Cue
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
MCLOUD
McCloud
McLoud
Mcloud
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
Replay
DEC 8-5
J. Johnson
FT. GIBSON
OSSAA Boys State Championships
3rd Place
4A-144
02/24
W
Replay
DEC 8-4
J. Egbert
POTEAU
OSSAA Boys State Championships
Cons. Semis (10 Man)
4A-144
02/23
L
Replay
F 13-0 3:11
B. Hickman
TUTTLE
OSSAA Boys State Championships
Semis
4A-144
02/22
W
Replay
DEC 6-1
S. Charles
CATOOSA
OSSAA Boys State Championships
Quarters (10 Man)
4A-144
02/17
W
DEC 8-4
J. Egbert
POTEAU
OSSAA 4A West Regional
3rd Place
144
02/17
W
DEC 3-1
C. Stapleton
CUSHING
OSSAA 4A West Regional
Consol Semis (32 & 16)
144
02/16
L
DEC 13-7
J. Johnson
FT. GIBSON
OSSAA 4A West Regional
Semis
144
02/16
W
DEC 8-4
J. Egbert
POTEAU
OSSAA 4A West Regional
Quarters
144
02/16
W
F 8-0 1:31
E. Shelton
ELK CITY
OSSAA 4A West Regional
Round 1 (16 Man)
144
01/28
W
F 2-0 0:41
L. McDoulett
Harrah HS Boys
2024 Midwestern Conference HS/JH Tourn
HS 1st Place
144
01/27
W
DEC 6-3
X. Kommer
Tecumseh
2024 Midwestern Conference HS/JH Tourn
HS Semis
144
01/27
W
TF 20-5 5:32
W. Harris
Pauls Valley
2024 Midwestern Conference HS/JH Tourn
HS Quarters
144
01/26
W
F 11-0 2:38
Z. Anderson
Bethel
2024 Midwestern Conference HS/JH Tourn
HS Round 2 (32 and 16 Man)
144
01/14
L
F 15-2 2:42
B. Hickman
TUTTLE
Greg Henning Invitational Boys
Placement Matches (16 Man)
144
01/13
W
F 8-1 3:25
L. Mcdoulett
HARRAH
Greg Henning Invitational Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
01/12
W
MD 15-4
M. Witt
TUTTLE
Greg Henning Invitational Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
01/12
W
F 12-0 2:07
S. Sang
Lawton Eishenhower
Greg Henning Invitational Boys
Round 1 (16 Man)
144
01/06
L
DEC 3-2
G. Rowe
BLACKWELL
Cushing Tiger Invitational 2024
1st Place
144
01/06
W
DEC 5-1
C. Longanacre
Chickasha
Cushing Tiger Invitational 2024
Semis
144
01/05
W
F 2-0 1:58
L. Mcdoulett
Harrah
Cushing Tiger Invitational 2024
QTRS
144
01/05
W
F 14-3 4:38
T. Treblik
BLANCHARD
Cushing Tiger Invitational 2024
Round 2 Champ
144
12/29
W
F 10-3 3:49
D. Tolliver
Rockwall Heath
JJP Holiday Duals- Stickler Memorial
Round 2 (8 Team)
144
12/29
W
F 2-0 1:52
E. Ivey
Richardson Pearce
JJP Holiday Duals- Stickler Memorial
Round 5 (8 Team)
144
12/29
W
F 6-2 1:27
J. Massey
Plano East
JJP Holiday Duals- Stickler Memorial
Round 7 (8 Team)
144
12/29
W
F 10-1 2:45
B. Gonzalez
Azle
JJP Holiday Duals- Stickler Memorial
Round 6 (8 Team)
144
12/29
W
F 2-0 0:46
D. Lindley
Plano
JJP Holiday Duals- Stickler Memorial
Round 1 (8 Team)
144
12/29
W
F 6-2 1:32
M. Benitez
Plano West
JJP Holiday Duals- Stickler Memorial
Round 3 (8 Team)
144
12/29
W
TF 22-7 4:39
K. Caballero
McKinney
JJP Holiday Duals- Stickler Memorial
Round 4 (8 Team)
144
12/09
L
F 7-1 3:10
C. Sessions
Norman North
89er City Showdown
Placement (16 Man)
144
12/09
W
DEC 11-5
A. Shelton
Norman North B
89er City Showdown
Semis & WB (16 Man)
144
12/09
W
FOR 0-0
G. O`Neil
Broken Bow
89er City Showdown
Quarters & WB (16 Man)
144
12/08
W
F 12-2 4:34
H. Malone
Keller
89er City Showdown
Boys round 4
144
12/08
W
F 2-0 0:55
t. clark
Lexington
89er City Showdown
Boys round 3
144
11/18
L
FOR 0-0
T. Garrett
Moore JH
Southmoore Greg George Preseason Classic
6th Wrestleback (32 Man)
144
11/18
W
F 7-0 2:26
E. Willis
Marlow wrestling
Southmoore Greg George Preseason Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
144
11/18
W
DEC 5-1
J. Mitchell
Newcastle High school
Southmoore Greg George Preseason Classic
4th Wrestleback (32 Man)
144
11/18
W
F 7-0 1:24
J. Gordon
Duncan Demons
Southmoore Greg George Preseason Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
11/18
W
TF 18-2 2:24
Z. Kommer
Tecumseh
Southmoore Greg George Preseason Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
144
11/18
L
DEC 7-5
T. Garrett
Moore JH
Southmoore Greg George Preseason Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
11/18
W
F 2-0 0:19
K. Nguyen
Ardmore High School
Southmoore Greg George Preseason Classic
Round 1 (32 Man)
144
11/12
L
DEC 10-6
L. Mcdoulett
Harrah
30th Annual Mark Peck Westmoore Open
4th Wrestleback (16 Man)
144A
11/11
L
F 2-2 1:51
C. Beier
Chickasha
30th Annual Mark Peck Westmoore Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
144A
11/11
W
DEC 4-2 SV
P. Scott
El Reno
30th Annual Mark Peck Westmoore Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
144A
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
Replay
DEC 1-0
C. Shafer
Cache
OSSAA Boys State Championships
3rd Place
4A-138
02/25
W
Replay
DEC 2-0
C. Beier
Chickasha
OSSAA Boys State Championships
Cons. Semis (10 Man)
4A-138
02/25
L
Replay
TF 18-2 5:26
B. Hickman
Tuttle
OSSAA Boys State Championships
Semis
4A-138
02/24
W
Replay
DEC 4-3
M. Blendowski
Catoosa
OSSAA Boys State Championships
Quarters (10 Man)
4A-138
02/18
W
DEC 4-0
C. Beier
Chickasha
OSSAA 4A West Regional
3rd and 1st
138
02/18
W
DEC 5-4
N. White
Tecumseh
OSSAA 4A West Regional
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/17
L
F 11-0 2:52
B. Hickman
Tuttle
OSSAA 4A West Regional
Semis
138
02/17
W
MD 9-1
C. Shafer
---
OSSAA 4A West Regional
Quarters
138
01/28
W
F 10-5 3:47
R. Waitman
Durant
2023 Midwestern Conference HS/JH Tourn
HS 1st Place
132
01/28
W
F 4-0 2:19
B. Gibbs
Plainview
2023 Midwestern Conference HS/JH Tourn
HS Semis
132
01/27
W
F 2-0 2:00
T. Green
Pauls Valley
2023 Midwestern Conference HS/JH Tourn
HS Quarters
132
01/27
W
F 2-0 1:53
S. Love
Madill
2023 Midwestern Conference HS/JH Tourn
HS Round 1 (32 man)
132
01/27
W
F 2-0 0:20
M. Woods
Little Axe
2023 Midwestern Conference HS/JH Tourn
HS Round 2 (32 and 16 Man)
132
01/15
L
F 4-18 4:48
L. Yates
Comanche
Greg Henning Invitational Boys
Placement (20 Man)
132
01/14
L
DEC 5-4
J. Head
Tuttle
Greg Henning Invitational Boys
Semis & WB (20 Man)
132
01/14
W
F 6-2 3:40
J. Patton
Bentonville West
Greg Henning Invitational Boys
Quarterfinals (20 Man)
132
01/14
W
F 5-0 3:19
W. Collyar
Newkirk
Greg Henning Invitational Boys
Champ. Round 1 (20 Man)
132
01/14
W
DEC 9-4
J. Fredrickson
Poteu
Greg Henning Invitational Boys
Round 3 (20 Man)
132
01/13
W
F 2-0 0:47
L. Yates
Comanche
Greg Henning Invitational Boys
Round 1 (20 Man)
132
01/07
L
DEC 10-7
M. Duke
SALLISAW
Cushing Tiger Invitational 2022
4th Wrestleback (32 Man)
132
01/06
L
F 4-2 3:08
E. Gates
GROVE
Cushing Tiger Invitational 2022
QTRS
132
01/06
W
DEC 8-8 SV
B. Wilson
BLANCHARD
Cushing Tiger Invitational 2022
Round 2 Champ
132
12/10
L
F 2-0 0:52
K. Hinson
Norman North
89er City Showdown
Boys Championship
138
12/10
W
MD 19-6
T. Buchanan
---
89er City Showdown
Boys Round 6
138
12/10
W
F 0-0
B. Knox
Noble
89er City Showdown
Boys Round 5
138
12/09
W
F 7-0 1:34
E. HOBBS
---
89er City Showdown
Boys Round 3
138
12/09
W
F 16-3 2:15
S. Hartsock
Community Christian
89er City Showdown
Boys Round 2
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
Replay
F 10-5 5:29
J. Head
Tuttle
OSSAA State Championships
Cons. Semis (10 Man)
4A-126
02/26
W
Replay
F 8-6 4:30
A. Foster
Sallisaw
OSSAA State Championships
1st WB
4A-126
02/26
L
Replay
TF 15-0 3:55
C. Zugelder
Catoosa
OSSAA State Championships
Quarters (10 Man)
4A-126
02/19
L
DEC 7-3
J. Head
---
OSSAA 4A West Regional
3rd and 1st
126
02/19
W
MD 15-4
J. Pina
Clinton
OSSAA 4A West Regional
Semis
126
02/18
W
DEC 8-2
C. Beier
Chickasha
OSSAA 4A West Regional
Quarters
126
01/08
W
DEC 5-1
R. Owens
Owasso
Inola Tournament
Medal
126
01/08
L
MD 12-3
G. Mittasch
Pawnee
Inola Tournament
Cons Semi
126
01/08
W
F 9-0 3:48
C. Bray
Rogers Heritage
Inola Tournament
Semi & Blood Round
126
01/08
W
DEC 8-1
K. McGuire
Checotah
Inola Tournament
4th/6th WB
126
01/08
W
F 8-1 3:53
C. McCarthy
Grove
Inola Tournament
Quarters & 3rd/5th WB
126
01/08
W
F 6-0 4:04
J. Rogers
Sequoyah Tahlequah
Inola Tournament
2nd/4th WB
126
01/08
L
DEC 10-4
B. Hilton
Mannford
Inola Tournament
Round 4 Champ & WB (64 Man)
126
01/07
W
MD 11-2
C. Henderson
Inola
Inola Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
126
12/04
L
F 2-0 1:07
E. Kirk
---
Blanchard High School Tournament 2021
Championship
126
12/04
W
DEC 7-5
N. Vidic
Elgin Public Schools
Blanchard High School Tournament 2021
Semis & WB (16 Man)
126
12/04
W
DEC 12-9
G. Bluefen
Altus
Blanchard High School Tournament 2021
Quarters & WB (16 Man)
126
12/03
W
DEC 7-0
C. Cosby
---
Blanchard High School Tournament 2021
Round 3 (16 Man)
126
12/03
W
DEC 4-3 TB1
B. Webb
---
Blanchard High School Tournament 2021
Round 2 (16 Man)
126
12/03
W
F 6-1 3:22
J. Williams
---
Blanchard High School Tournament 2021
Round 1 (16 Man)
126
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
DEC 5-2
D. Duran
Jay
OSSAA State Championships
1st WB
3A-120
02/27
L
F 2-0 3:12
C. O`Dell
Blackwell
OSSAA State Championships
Quarters (10 Man)
3A-120
02/27
W
MD 10-1
T. Richardson
Pawhuska
OSSAA State Championships
Champ Round 1 (10 Man)
3A-120
02/21
L
F 3-3 8:26
H. Tadych
Vinita
OSSAA 3A West Regional
3rd and 1st
120
02/20
W
DEC 7-0
B. Bowman
---
OSSAA 3A West Regional
4th Wrestleback (16 Man)
120
02/20
L
DEC 14-9
H. Fitzpatrick
Salina
OSSAA 3A West Regional
Semis
120
02/20
W
DEC 6-0
W. Patterson
Crossings Christian School
OSSAA 3A West Regional
Quarters
120
02/20
W
TF 17-2 4:57
B. BEAR
Anadarko
OSSAA 3A West Regional
Round 1 (16 Man)
120
02/03
W
F 0-0
B. Sharp
Noble
McLoud @ Noble
Round 1
120
01/29
W
DEC 1-0
H. Tadych
Vinita
OSSAA Will Rogers Conference 20-21
Placement Matches (16 Man)
120
01/29
W
DEC 8-6 SV
P. Brown
Cleveland
OSSAA Will Rogers Conference 20-21
Round 4 (16 Man)
120
01/29
W
F 4-0 1:28
T. JIM
Pawnee
OSSAA Will Rogers Conference 20-21
Round 3 (16 Man)
120
01/12
W
F 0-0
B. Bear
Anadarko
Anadarko @ McLoud
Round 1
120
01/09
W
DEC 5-0
I. Dees
North Desoto
Inola Tournament
Placement Matches
120
01/09
W
DEC 4-1
N. Hutchinson
---
Inola Tournament
Semis & Last WB
120
01/09
W
F 7-0 2:17
K. Slone
Barnsdall
Inola Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/08
W
F 7-0 2:47
L. Horton
Charles Page
Inola Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/08
W
F 15-3 3:28
C. Nadeau
Tecumseh
Tecumseh @ McLoud
Round 1
120
01/02
W
F 0-0
L. Ayers
Bethel
Battle at BA
Round 5 (5 Man)
120
01/02
W
F 0-0
B. Howell
Noble
Battle at BA
Round 3 (5 Man)
120
01/02
W
F 0-0
B. Stump
Chandler
Battle at BA
Round 2 (5 Man)
120
01/02
W
TF 16-0
L. Norton
Sulphur
Battle at BA
Round 1 (5 Man)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/23
L
DEC 11-4
L. Russell
Harrah
Community Hospital Southmoore Classic
1st & 3rd (16 Man)
106
11/23
W
DEC 8-1
C. Davis
---
Community Hospital Southmoore Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
11/23
W
F 2-0 0:39
S. Hartsock
CCS Royals Wrestling Club
Community Hospital Southmoore Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
11/23
W
F 4-0 0:29
M. Hernandez
Westmoore Junior High
Community Hospital Southmoore Classic
Round 1 (16 Man)
106
11/17
W
DEC 3-2
K. Holmes
---
26th Annual Mark Peck Westmoore Open
1st & 3rd (16 Man)
106B
11/17
W
DEC 2-0
J. Adamson
---
26th Annual Mark Peck Westmoore Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
106B
11/16
W
F 2-0 0:59
C. Barrett
Piedmont
26th Annual Mark Peck Westmoore Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
106B
11/16
W
DEC 2-0
M. Smiddy
Duncan
26th Annual Mark Peck Westmoore Open
Round 1 (16 Man)
106B
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023