Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eldon Piveral
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2018-2019
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
L
FOR 0-0
D. Wheeler
Versailles
Versailles Boy Wrestling
round5
132
12/11
L
F 2-0 0:52
D. Doss
Tipton
Versailles Boy Wrestling
round4
132
12/11
W
F 7-0 2:42
D. Rabold
Eldon
Versailles Boy Wrestling
round3
132
12/11
W
F 2-0 0:34
E. Hewett
Agape
Versailles Boy Wrestling
round2
132
12/11
W
F 2-0 1:07
D. Parker
Hollister
Versailles Boy Wrestling
round1
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
DEC 9-8
N. McDonald
---
MSHSAA Class 1 Sectional 2
Placement Matches (8 Man)
138
02/27
W
F 10-2 4:32
T. Giddings
Sherwood
MSHSAA Class 1 Sectional 2
2nd Wrestleback (8 Man)
138
02/27
W
F 6-0 1:38
H. Karr
---
MSHSAA Class 1 Sectional 2
Semis & 1st WB (8 Man)
138
02/27
L
F 2-0 0:51
N. McDonald
---
MSHSAA Class 1 Sectional 2
Quarterfinals (8 Man)
138
02/13
L
F 5-0 2:03
T. Giddings
Sherwood
MSHSAA Class 1 District 4
Placement Matches (8 Man)
138
02/13
W
F 7-1 3:15
R. Baker
El Dorado Springs
MSHSAA Class 1 District 4
2nd Wrestleback (8 Man)
138
02/13
L
MD 16-4
J. Leath
Lone Jack
MSHSAA Class 1 District 4
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/30
L
MD 12-1
R. Unwer
Rogers Hertiage
People`s Bank of Seneca
Placement
138
01/30
L
F 2-0 0:48
C. Whitehead
---
People`s Bank of Seneca
Round 5 (10 Man)
138
01/30
W
F 0-4 3:19
B. Palfreeman
HarBer
People`s Bank of Seneca
Round 4 (10 Man)
138
01/30
L
F 12-5 5:50
J. Zuniga
---
People`s Bank of Seneca
Round 2 (10 Man)
138
01/30
W
F 5-0 1:35
D. Duquette
Diamond
People`s Bank of Seneca
Round 1 (10 Man)
138
01/23
L
MD 14-5
S. Martin
Hallsville
Lathrop Invite
Round 4
138
01/23
L
TF 17-2
W. Walters
---
Lathrop Invite
round 3
138
01/23
W
F 0-0
J. Bunten
Albany
Lathrop Invite
Round 2
138
01/23
W
F 0-0
C. Clay
Lathrop
Lathrop Invite
Round 1
138
01/13
W
MD 12-4
E. Miller
---
Adrian @ Nevada
Round 1
138
01/09
L
F 2-0 0:52
Q. Reickard
Lafayette County
Butler Wrestling Invitational 2021
1st and 3rd
138
01/09
L
F 7-0 1:50
B. Patrick
---
Butler Wrestling Invitational 2021
Round 5
138
01/09
W
F 2-0 1:36
D. Duquette
Diamond
Butler Wrestling Invitational 2021
Round 3
138
01/09
W
F 5-0 1:00
L. Hunt
Holden
Butler Wrestling Invitational 2021
Round 2
138
01/09
W
F 2-1 1:40
M. Smith
El Dorado Springs
Butler Wrestling Invitational 2021
Round 1
138
12/05
W
F 8-3 3:08
H. Austin
El Dorado Springs
Lone Jack Kickoff Classic - 2020
Round 5 (6 Team)
145
12/05
W
F 6-2 1:56
B. Fitzpatrick
Sherwood
Lone Jack Kickoff Classic - 2020
Round 4 (6 Team)
145
12/05
L
F 2-0 0:37
J. Leath
Lone Jack
Lone Jack Kickoff Classic - 2020
Round 3 (6 Team)
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
TF 25-8 4:29
Z. Tune
Fatima
MSHSAA Class 1 District 2
Cons. Semis
113
02/09
W
F 2-2 1:56
D. Maschger
St. Michael The Archangel Catholic
MSHSAA Class 1 District 2
Semifinals
113
02/09
W
F 2-0 0:41
B. Giddings
Sherwood
MSHSAA Class 1 District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/09
L
F 4-1 0:39
K. Pollard
Seneca
MSHSAA Class 1 District 2
Quarterfinals
113
01/26
L
FOR 0-0
G. Wilson
Clinton
People`s Bank of Seneca
Placement
113
01/26
L
FOR 0-0
G. Moore
Cassville
People`s Bank of Seneca
Round 4 (12 Man)
113
01/26
L
F 8-3 1:00
L. Rand
Versailles
People`s Bank of Seneca
Round 3 (12 Man)
113
01/25
L
F 2-0 1:36
T. Evans
Springdale
People`s Bank of Seneca
Round 2 (12 Man)
113
01/25
L
F 2-0 0:24
J. Chester
---
People`s Bank of Seneca
Round 1 (12 Man)
113
01/22
L
F 4-2 3:15
L.
---
Adrian @ Nevada
Round 1
113
01/06
L
MD 14-2
A. Even
Fatima JV
Butler Invitational
Placement Matches (8 Man)
113
01/05
W
F 0-0 0:51
R. Wooten
Lone Jack
Butler Invitational
Round 3 (8 Man)
113
01/05
L
F 0-0 2:47
Q. Reickard
Lafayette County
Butler Invitational
Round 2 (8 Man)
113
01/05
L
F 0-0 3:00
Z. Tune
Fatima
Butler Invitational
Round 1 (8 Man)
113
12/15
W
F 0-0 1:57
M. Gilreath
Maysville
The Battle at the Katy Trail
Placement Matches (32 Man)
113
12/15
L
F 2-0 0:44
L. Yoder
Holden
The Battle at the Katy Trail
3rd Round WB (32 Man)
113
12/15
L
F 5-0 4:10
T. Williams
South Harrison
The Battle at the Katy Trail
2nd Wrestleback (32 Man)
113
12/15
W
F 0-0
Z. Esther
West Platte
The Battle at the Katy Trail
Quarters & 1st WB (32 Man)
113
12/15
L
DEC 13-11 SV
M. Gilreath
Maysville
The Battle at the Katy Trail
Champ Round 1 (32 Man)
113
12/15
L
F 11-2 3:38
L. Yoder
Holden
The Battle at the Katy Trail
Round 4 (32 Man)
113
12/14
W
F 5-0 1:54
J. Reiff
Nevada
The Battle at the Katy Trail
Round 2 (32 Man)
113
12/12
L
F 0-0 0:25
L. Yoder
Holden
Adrian/ Holden/ Lone Jack
Champ. Round 1
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020