Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter Heflin
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Arlington
TN
Team 901
Tennessee
Wave WC
Wave Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
DEC 2-1 SV
Z. Bosken
Cleveland
TSSAA Division I and Girls State Championships
1st Place
AA 126
02/24
W
Replay
DEC 5-0
C. Creque
Siegel
TSSAA Division I and Girls State Championships
Semis
AA 126
02/23
W
Replay
F 15-4 5:47
M. Rincon
Bradley Central
TSSAA Division I and Girls State Championships
Quarters
AA 126
02/23
W
Replay
F 7-1 1:53
H. Hunt
Green Hill
TSSAA Division I and Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
AA 126
02/17
W
F 16-1 3:08
D. Corbin
Collierville
TSSAA Section 4 Class AA
1st Place Matches
126
02/17
W
F 12-2 1:11
D. Guerrero
Houston
TSSAA Section 4 Class AA
Semifinals
126
02/17
W
F 11-2 1:30
K. Dittman
Northwest
TSSAA Section 4 Class AA
Quarterfinals
126
02/10
W
F 9-2 2:35
D. Corbin
Collierville
TSSAA Region 8 Class AA
1st Place Match (8 Man)
126
02/09
W
F 6-2 0:42
C. Clay
Bartlett
TSSAA Region 8 Class AA
Semifinals (8 Man)
126
02/03
W
Replay
F 2-0 0:11
G. Stanley
Brentwood
TSSAA Dual Meet Championships
Quarterfinals (8 Team)
126
02/03
W
Replay
F 4-1 0:57
J. Bourdon
Summit
TSSAA Dual Meet Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
126
01/29
W
F 0-0
L. Gottlick
Clarksville
Arlington @ Clarksville
Round 1
132
01/25
W
F 6-2 1:29
W. Woody
Bartlett
TSSAA Region 8 AAA Duals
Round 1
138
01/25
W
F 9-1 2:58
M. Commons
Houston
TSSAA Region 8 AAA Duals
Round 1
132
01/13
L
DEC 3-1
I. Schaefer
Evansville Mater Dei
2024 GP West Bruin Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
01/13
W
F 14-1 3:35
M. Rincon
Bradley Central
2024 GP West Bruin Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/13
W
F 8-2 0:57
H. Mugnier
Fairview
2024 GP West Bruin Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/13
W
F 9-2 0:56
J. Dick
Centennial
2024 GP West Bruin Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/06
W
Replay
F 3-0 2:54
L. Brown
Caldwell County
Johnny Drennan 85 Memorial
Placement
126
01/06
W
Replay
F 4-1 0:51
C. Baltz
Houston
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi. Semi`s
126
01/06
L
Replay
DEC 3-1
B. Gobbell
Father Ryan
Johnny Drennan 85 Memorial
Semi`s and Consi. 5/7
126
01/06
W
Replay
F 8-2 1:06
D. Woolsey
Downers Grove South
Johnny Drennan 85 Memorial
Quarters
126
01/05
W
Replay
F 4-1 2:00
D. Burton
Friendship Christian
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 16 Main
126
01/05
W
Replay
F 11-2 1:17
J. Monzon
Fenton
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 32 and Consi 1 (64)
126
01/05
W
F 8-2
L. Agnell
Tullahoma
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 64
126
12/09
W
DEC 5-1
K. Stiffler
Enterprise HS
2023 Swede Umbach Invite
1st
132
12/09
W
TF 19-1 5:35
G. Tate
Prattville
2023 Swede Umbach Invite
Rd 5 Champ Semis
132
12/09
W
F 6-2 1:21
J. Posey
Pike Road School
2023 Swede Umbach Invite
Rd 3 Champ 1/4s
132
12/09
W
F 11-2 0:44
K. Fairless
Spain Park Hs
2023 Swede Umbach Invite
Round 2 Champ
132
12/08
W
F 6-2 0:57
C. Black
LaGrange
2023 Swede Umbach Invite
Rd 1
132
12/03
W
DEC 7-3
C. Lavine
Sam Houston
Stewart Schay Black Horse Invitational
1st Place Matches (32 Man)
138
12/02
W
F 2-2 4:51
T. Rubio
Blackman
Stewart Schay Black Horse Invitational
Semifinals (32 Man)
138
12/02
W
Replay
F 8-2 2:46
M. Golczyrski
Montgomery Bell Academy
Stewart Schay Black Horse Invitational
Quarterfinals (32 Man)
138
12/01
W
Replay
F 16-2 2:32
C. O`Neal
Page
Stewart Schay Black Horse Invitational
Round 2 (32 Man)
138
12/01
W
Replay
F 5-0 0:59
T. Morris
Cabot
Stewart Schay Black Horse Invitational
Round 1 (32 Man)
138
11/29
W
F 9-1 2:54
M. Golczyrski
Montgomery Bell Academy
Ryan Duals
Round 1
138
11/29
W
F 2-0 1:17
P.
Fairview
Ryan Duals
Round 1
144
11/26
L
DEC 9-3
C. Roark
Father Ryan
Ryan Duals
Round 1
138
11/22
W
MD 14-2
D. Chapman
Millington Central
Turkey Duals
Round 1
138
11/22
W
F 12-2 1:23
C. Rodriguez
Cordova
Turkey Duals
Round 1
138
11/18
W
DEC 8-1
W. Jamison
Christian Brothers
Tiger Tussle
Round 3 (4 Man)
132-137
11/18
W
F 8-0 1:24
M. Commons
Houston
Tiger Tussle
Round 2 (4 Man)
132-137
11/18
W
F 7-0 1:56
W. Neutz
Collierville
Tiger Tussle
Round 1 (4 Man)
132-137
10/28
L
Replay
DEC 2-1
J. King
Sebolt Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
132
10/28
W
Replay
TF 16-1 2:48
A. Gonzalez
Jflo Trained
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
132
10/28
W
Replay
F 2-0 0:50
D. Clark
Iowa
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
132
10/27
L
Replay
F 2-0 1:41
S. Jr.
Nebraska Wrestling Training Center
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
132
10/27
W
Replay
TF 17-0 4:37
T. Hanson
Ironhawk Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
132
10/27
W
Replay
F 4-0 3:18
C. Menehan
Sarbacker Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R1
132
10/01
L
Replay
DEC 7-0
Z. Bergman
Anthony Wayne
2023 Grappler Fall Classic
cons semi
135
10/01
W
Replay
F 2-0 1:49
L. Fitzpatrick
Rockford
2023 Grappler Fall Classic
semi
135
10/01
W
F 2-0 0:33
C. Varela
Whitehall Vikings
2023 Grappler Fall Classic
wb c
135
10/01
W
DEC 1-0
R. Crum
Wellington
2023 Grappler Fall Classic
quarters
135
10/01
W
DEC 5-0
J. Vega
Beat the Streets
2023 Grappler Fall Classic
wb b
135
10/01
W
Replay
F 4-0 1:05
I. Elsayed
Perrysburg WC
2023 Grappler Fall Classic
2nd Wrestleback (64 Man)
135
10/01
L
Replay
DEC 4-2
Z. Bergman
Anthony Wayne
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
135
09/30
L
Replay
DEC 7-1
Z. Bergman
Anthony Wayne
2023 Grappler Fall Classic
wb b
135
09/30
L
Replay
TF 21-5 4:35
E. Solis
Gladiator Wrestling
2023 Grappler Fall Classic
champ round
135
09/30
W
Replay
F 1-8 2:57
J. Foote
Bloomfield Hills
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
135
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/28
W
Replay
F 5-0 1:13
K. Wheeler
Florida Pitbulls
Deep South Summer Duals - High School
Round 1 (16 Team)
138
07/28
L
Replay
DEC 6-1
C. Brickley
Level Up
Deep South Summer Duals - High School
Placement Matches (16 Team)
132
07/28
W
TF 16-0 2:27
J. Zito
Alabama Elite Gold
Deep South Summer Duals - High School
2nd Wrestleback (16 Team)
132
07/28
W
Replay
DEC 6-5
K. Stiffler
Assassins Pink
Deep South Summer Duals - High School
Round 3 (6 Team)
132
07/28
L
DEC 6-0
R. Brewer
Storm Center
Deep South Summer Duals - High School
Quarters & 1st WB (16 Team)
138
07/28
L
Replay
DEC 5-2
P. Pennington
Short Time WC
Deep South Summer Duals - High School
Round 5 (6 Team)
132
07/28
L
Replay
DEC 2-0
R. Duck
Guerilla WC
Deep South Summer Duals - High School
Round 1 (6 Team)
138
07/28
W
F 2-0 0:47
J. Mowad
BRAWL Silver
Deep South Summer Duals - High School
Round 2 (6 Team)
132
07/28
W
F 2-0 1:39
Q. McDermott
Next Level WC
Deep South Summer Duals - High School
Round 4 (6 Team)
138
07/28
W
F 2-0 1:13
T. Thaxton
Gulf Coast Grappling Academy
Deep South Summer Duals - High School
Cons. Semis (16 Team)
138
07/28
W
Replay
F 2-0 0:48
G. Selmeister
Well Trained
Deep South Summer Duals - High School
Semis & 3rd WB (16 Team)
132
07/21
L
Replay
VSU 8-0 4:23
W. Anderson
Alabama
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
132 lbs
07/21
W
Replay
VFA 2:23 6-0
K. Eberhard
Michigan
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
132 lbs
07/21
L
Replay
VSU1 12-3 4:26
L. Anderson
Minnesota
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
132 lbs
07/17
L
Replay
VSU 10-0 1:29
L. Macias
California
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #1
132 lbs
07/17
L
VSU 11-0 3:34
C. Exferd
Idaho
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
132 lbs
06/13
L
TF 8-0 0:25
K. McCormack
Georgia Blue
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 1 (8 Team)
126
06/13
L
TF 9-0 2:43
C. Mills
Minnesota Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 3 (8 Team)
126
06/13
L
DEC 12-5
T. Lee
Washington
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
126
06/13
L
TF 11-3 3:38
H. McGivern
Kansas Blue
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 2 (8 Team)
126
06/13
W
DEC 4-1
W. Blue
Alabama
2023 Junior National Duals - Greco Roman
2nd Wrestleback (8 Team)
126
06/13
L
DEC 3-0
R. Graff
Iowa
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
05/27
L
DEC 2-0
C. Belford
OK
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Placements
126
05/27
W
MD 9-0
V. Vidacovich
LA
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Semis & WB
126
05/27
W
DEF 0-0
G. Tedesco
FL
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Quarters & WB
126
02/25
W
Replay
F 3-0 2:49
T. Rubio
Blackman
TSSAA Division I and Girls State Championships
3rd/5th Place (16 Man)
AA 126
02/25
L
Replay
DEC 4-2
T. Norman
Dobyns Bennett
TSSAA Division I and Girls State Championships
Conso Semi (16 Man)
AA 126
02/24
W
Replay
DEC 6-1
T. Hix
Cookeville
TSSAA Division I and Girls State Championships
3rd WB (16 Man)
AA 126
02/24
W
Replay
F 10-0 4:20
A. Dy
Hendersonville
TSSAA Division I and Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
AA 126
02/24
L
Replay
DEC 7-0
B. Ellison
Cleveland
TSSAA Division I and Girls State Championships
Quarters
AA 126
02/23
W
Replay
TF 16-0 2:29
J. Laws
Hardin Valley Academy
TSSAA Division I and Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
AA 126
02/18
L
MD 15-5
J. Little
Summit
TSSAA Section 4 Class AA
Placement Matches (8 Man)
126
02/18
W
F 9-0 1:40
A. Hardoin
Nolensville
TSSAA Section 4 Class AA
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/18
W
F 9-1 2:32
J. Lind
Centennial
TSSAA Section 4 Class AA
Quarterfinals (8 Man)
126
01/20
W
F 9-1 2:29
W. Jamison
Christian Brothers
Christian Brothers @ Arlington
Round 1
126
01/18
W
F 0-0 1:00
A. Lockhart
Collierville
Arlington @ Collierville
Round 1
126
01/14
L
DEC 5-3
E. Seng
Evansville Mater Dei
2023 GP West Bruin Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
01/14
W
F 4-0 3:29
T. Rubio
Blackman
2023 GP West Bruin Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/14
W
F 6-2 1:07
C. Hilty
Northeast
2023 GP West Bruin Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/13
W
F 11-3 1:29
M. Bowien
Bartlett
Bartlett @ Arlington
Round 1
132
01/07
L
Replay
DEC 3-2
S. Reep
Lakeway Christian Aca
Johnny Drennan 85 Memorial
Placement
126
01/07
W
Replay
F 4-0 0:51
T. Rubio
Blackman
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi. Semi`s
126
01/07
W
Replay
DEC 8-2
P. Schrader
Eastside
Johnny Drennan 85 Memorial
Semi`s and Consi. 5/7
126
01/07
W
Replay
F 4-0 1:50
J. Unger
Athens
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi 4/6 (blood)
126
01/07
L
Replay
DEC 3-1
S. Reep
Lakeway Christian Aca
Johnny Drennan 85 Memorial
Quarters
126
01/07
W
Replay
DEC 7-1
L. Turner
Harpeth
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 16 Main
126
01/06
W
Replay
F 8-3 1:05
D. Oleson
Northwest
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 32 and Consi 1 (64)
126
01/06
W
Replay
F 2-0 1:01
H. Schneider
Christian County
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 64
126
12/12
W
F 7-1 3:57
E. Benfield
Centennial
Slamfest
Round 1
132
12/12
W
F 9-2 1:42
C. Dunn
Brentwood Academy
Slamfest
Round 1
132
12/10
W
TF 21-5 2:29
Z. Murillo
Mt. Juliet
Slamfest
Round 1
132
12/10
W
F 9-2 0:55
J. Seeber
Clarksville
Slamfest
Round 1
132
11/19
L
DEC 3-0
A. Ropski
Christian Brothers
Tiger Tussle
Round 3 (4 Man)
131-134
11/19
W
F 11-2 1:49
R. Yarbrough
Millington
Tiger Tussle
Round 2 (4 Man)
131-134
11/19
W
DEC 9-2
J. Geiser
Houston
Tiger Tussle
Round 1 (4 Man)
131-134
10/29
L
Replay
F 2-0 0:56
M. Wilson
MI
Boys National HS Recruiting Showcase
Round 3
132
10/28
L
Replay
F 15-2 1:44
V. Robinson
IL
Boys National HS Recruiting Showcase
Round 2
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
Replay
DEC 1-0
J. Little
Summit
TSSAA Division I and Girls State Championships
Finals
AA 120
02/25
W
Replay
DEC 6-4
N. Mercante
Wilson Central
TSSAA Division I and Girls State Championships
16 Man Semi Finals
AA 120
02/25
W
Replay
F 0-0 5:09
G. Armstrong
Dobyns Bennett
TSSAA Division I and Girls State Championships
16 Man Quarterfinals
AA 120
02/24
W
Replay
F 2-0 0:38
B. Bouma
Oakland
TSSAA Division I and Girls State Championships
16 Man Round of 16
AA 120
01/15
W
DEC 2-1
n. mercante
Wilson Central High School
2022 GP West Bruin Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
01/15
W
F 3-1 3:21
D. LEWIS
Soddy Daisy
2022 GP West Bruin Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/15
L
DEC 12-10
W. James
Bradley Central
2022 GP West Bruin Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/15
W
F 2-0 0:49
Z. Lewis
Eagleville
2022 GP West Bruin Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/14
W
F 2-0 1:02
B. Bouma
Oakland
2022 GP West Bruin Invitational
Round 1 (16 Man)
120
12/04
W
F 0-6 3:41
C. Begnaud
Teurlings Catholic
Stewart Schay Black Horse Invitational
3rd Place Matches (32 Man)
126
12/04
W
DEC 7-3
M. Butler
Christian Brothers
Stewart Schay Black Horse Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
126
12/04
L
TF 15-0 4:26
J. Bradford
Blackman
Stewart Schay Black Horse Invitational
Semifinals (32 Man)
126
12/03
W
F 1-2 4:00
H. Chabert
Brother Martin
Stewart Schay Black Horse Invitational
Quarterfinals (32 Man)
126
12/03
W
TF 16-1 4:21
P. Cazayoux
Teurlings Catholic
Stewart Schay Black Horse Invitational
Round 2 (32 Man)
126
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/05
L
F 2-0 1:09
W. Bronson
Christian Brothers
Stewart Schay Black Horse Tournament
Placement Matches (8 Man)
120
12/05
W
DEC 4-3
I. Levey
Christian Brothers
Stewart Schay Black Horse Tournament
Cross Bracket (8 Man)
120
12/05
L
DEC 5-1
M. Meyer
Brother Martin
Stewart Schay Black Horse Tournament
Round 3 (8 Man)
120
12/05
W
F 2-2 3:04
C. Jones
Memphis University School
Stewart Schay Black Horse Tournament
Round 2 (8 Man)
120
12/05
W
MD 13-2
A. Lockhart
Collierville
Stewart Schay Black Horse Tournament
Round 1 (8 Man)
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020