Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Baysingar
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 3-2
R. Fleck
Aurora (Marmion Academy)
2019 IHSA State Dual Tournament
Quarterfinals (8 Team)
138
02/19
W
DEC 5-1
J. Miranda
Huntley
IHSA 3A Team Sect @ McHenry
Semifinals (4 Team)
145
02/15
L
MD 12-2
M. Caliendo
Batavia
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Man)
3A 138
02/15
W
DEC 8-1
G. Geigner
---
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
1st WB
3A 138
02/14
L
DEC 5-1
T. Early
Oak Park (O.P.-River Forest)
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
3A 138
02/09
W
DEC 7-0
J. Jakowitsch
Huntley
IHSA 3A Sectional @ Barrington
1st & 3rd (16 Man)
138
02/09
W
F 0-0 1:33
K. Lindquist
---
IHSA 3A Sectional @ Barrington
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/09
L
DEC 3-1
B. Hallin
McHenry
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/09
W
F 0-0 0:26
Z. McCain
---
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/02
W
MD 12-0
J. Quintero
---
IHSA 3A Regional @ Palatine (Fremd)
Placement Matches
138
02/02
W
F 0-0 0:14
P. Jacks
Arlington Heights (Hersey)
IHSA 3A Regional @ Palatine (Fremd)
Semis and WB3
138
02/02
W
F 0-0 1:32
A. Berryhill
Palatine (Fremd)
IHSA 3A Regional @ Palatine (Fremd)
Quarters and WB1
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
W
F 2-0 1:15
J. Jakowitsch
Huntley
IHSA 3A Team Sect @ Huntley
Semifinals (4 Team)
126
02/10
L
DEC 2-1
R. Durlacher
---
IHSA 3A Sectional @ Barrington
4th Wrestleback (16 Man)
126
02/10
W
F 0-0 0:39
J. Rydberg
---
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/10
W
F 0-0 1:15
M. Zimring
---
IHSA 3A Sectional @ Barrington
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/10
L
DEC 3-1
Z. Spencer
---
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/03
W
F 2-0 1:17
M. Zimring
---
IHSA 3A Regional @ Glenview
Placement Matches
126
02/03
W
F 2-0 0:27
F. Olvera
Wheeling
IHSA 3A Regional @ Glenview
Semis and WB3
126
12/29
L
DEC 3-1
L. Poucke
---
Don Flavin Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
12/29
W
F 2-0 0:55
P. Schroeder
---
Don Flavin Invitational
Round 3 (4 Team)
126
12/29
W
F 4-0 1:29
N. Keating
Naperville Central
Don Flavin Invitational
Round 2 (4 Team)
126
12/29
W
F 2-0 0:36
T. Salvino
Glenbard East
Don Flavin Invitational
Round 1 (4 Team)
126
12/29
W
F 2-0 0:37
N. Ernst
Lincoln-Way East
Don Flavin Invitational
Finals (8 Team)
126
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
MD 11-1
M. McAndrew
Niles (Notre Dame)
IHSA 3A Team Sect @ Larkin
Semifinals (4 Team)
106
02/19
L
DEC 7-1
D. Zaccone
Palos Hills (Stagg)
2016 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Cons. Round 1 (16 Man)
3A 106
02/18
L
MD 13-2
M. Povlick
Plainfield (North)
2016 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Champ Round 1 (16 Man)
3A 106
02/13
L
MD 8-0
C. Rivera
---
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates
1st & 3rd (16 Man)
106
02/13
W
F 2-0 0:32
L. Badger
Roselle (Lake Park)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates
4th Wrestleback (16 Man)
106
02/13
W
DEC 1-0
J. Yousef
Park Ridge (Maine East)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/13
W
FOR 0-0
B. Anaclet
Chicago (Mather)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates
2nd Wrestleback (16 Man)
106
02/13
L
TF 21-6 5:05
P. Ogunsanya
---
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/12
W
F 5-0 1:48
H. Nguyen
Geneva
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates
Round 1 (16 Man)
106
02/06
W
F 0-0 0:23
A. Luna
---
IHSA 3A Regional @ Roselle
Placement Matches
106
02/06
W
F 0-0 0:38
J. Claudio
Schaumburg (h.s.)
IHSA 3A Regional @ Roselle
Consi Semis
106
02/06
L
DEC 3-1
A. Giuliano
Hoffman Estates (Conant)
IHSA 3A Regional @ Roselle
Semis and WB2
106
02/06
W
F 0-0 0:25
J. Perez-Castillo
Hoffman Estates (h.s.)
IHSA 3A Regional @ Roselle
Round 2
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020