Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Naylor
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Fargo Elite Wrestling Club
Fargo North
Fargo North JV
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 4-3
T. Thiel
Wahpeton
ND Class A State Indv Tournament
1st WB
132
02/15
L
F 2-0 0:47
I. Bitz
Bismarck Century
ND Class A State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
132
02/10
L
DEC 10-4
B. Gerhardt
Devils Lake
ND Class A East Region
3rd,5th,7th
132
02/10
L
TF 15-0 3:40
E. Mielke
Valley City
ND Class A East Region
4th WB (16man)
132
02/10
W
DEC 3-0
T. Thiel
Wahpeton
ND Class A East Region
Semis & 3rd WB
132
02/10
W
DEC 8-6
A. Magnell
West Fargo
ND Class A East Region
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/10
L
MD 14-2
T. Weber
---
ND Class A East Region
Round 1 (16 Man)
132
01/19
L
MD 10-2
C. Jones
Williston
2018 Metro Duals
Round 6 - 12noon Sat
132
01/19
L
F 2-0 0:47
T. Laducer
---
2018 Metro Duals
Round 4 - 9am Sat
132
01/19
L
F 4-0 0:46
E. Fleck
---
2018 Metro Duals
Round 2 - 6pm Fri
132
01/19
L
F 2-0 0:51
I. Bitz
Bismarck Century
2018 Metro Duals
Round 1 - 4:30p Fri
132
01/13
L
F 8-0 3:30
G. Wright
Hillsboro C/V
MayPort-CG Invitational
Championships
132
01/13
W
F 11-2 2:51
G. Hermanson
Central Cass
MayPort-CG Invitational
Round 1
132
01/06
L
F 6-2 3:43
B. Hatcher
Jamestown
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Placement Matches (8 Man)
132B
01/06
W
TF 15-0 2:07
L. Allex
Fargo Davies
Bismarck Rotary JV & Second Chance
2nd Wrestleback (8 Man)
132B
01/06
L
DEC 11-4
C. Jones
Williston
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Semis & 1st WB (8 Man)
132B
01/05
L
F 11-3 4:41
K. Reid
Sidney
Bismarck Rotary
2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/05
W
F 4-0 1:34
I. Lacina
Carrington
Bismarck Rotary
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/05
W
F 9-0 2:43
J. Speakman
Grand Forks Central
Bismarck Rotary
Prelim Round 2
132
01/05
L
F 2-0 1:27
C. Jones
Williston
Bismarck Rotary
Round 1 (32 Man)
132
12/28
L
DEC 6-5
J. Hanson
Grand Forks Red River
2017 Rumble on the Red - JV
WB2
138
12/28
W
F 2-0 0:30
J. Pontrelli
White Bear Lake Area
2017 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
138
12/28
L
DEC 8-5
B. Matson
Watford City
2017 Rumble on the Red - JV
R1
138
12/28
W
MD 11-3
C. Peterson
Minot
2017 Rumble on the Red - JV
PRELIM-R1
138
12/16
L
MD 14-2
J. Honeyman
Bismarck High School
Valley City Holiday Tournament
Pigtail Round 2
132
12/16
L
F 6-0 5:46
A. Humble
Grand Forks Central
Valley City Holiday Tournament
Pigtail Round 1
132
12/09
L
DEC 9-4
R. Hamre
Fertile-Beltrami
2017 Barnesville Invitational
Finals
138
12/09
L
F 2-0 1:55
C. Graba
Bertha Hewitt Verndale-Parkers Prairie
2017 Barnesville Invitational
Cons Semis
138
12/09
L
F 8-0 3:08
H. Schwab
---
2017 Barnesville Invitational
Semis
138
12/09
W
F 5-7 5:07
F. Ndikumwenayo
Fargo Davies
2017 Barnesville Invitational
Round 2
138
12/02
L
F 5-0 1:32
E. Boll
Crookston
Wahpeton Dan Unruh 2017
Round 3 (WB1)
138
12/02
L
DEC 5-2
L. Wallace
Devils Lake
Wahpeton Dan Unruh 2017
Round 1 - 16 & RR1
138
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 4-0 2:13
C. Gunther
Devils Lake
ND Class A East Region
3rd,5th,7th
126
02/11
W
DEC 7-4
C. Chloupek
Fargo Davies
ND Class A East Region
4th WB (16man)
126
02/11
L
F 4-0 1:15
P. Larson
Valley City
ND Class A East Region
Semis & 3rd WB
126
02/11
W
F 2-0 2:48
X. Welty
---
ND Class A East Region
Quarters & 1st WB
126
01/06
L
F 10-0 2:54
A. Humble
Grand Forks Central
Bismarck Rotary
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/06
L
F 6-2 2:42
E. Spilman
Mandan
Bismarck Rotary
Round 1 (32 Man)
126
12/29
L
F 4-0 1:43
Z. Spinks
Windom-Mountain Lake
2016 Rumble on the Red - Varsity
WB2
132
12/29
L
F 7-0 0:38
T. Torgerson
Cambridge-Isanti
2016 Rumble on the Red - Varsity
R2 & WB1
132
12/10
L
F 2-3 2:31
C. Chloupek
Fargo Davies
2016 Barnesville Invitational
Finals
132
12/10
L
DEC 6-4 SV
B. Bailly
Sheyenne
2016 Barnesville Invitational
2nd WB & R4 5 Man
132
12/10
L
F 6-0 4:21
Z. Petersen
Breckenridge
2016 Barnesville Invitational
R2 Main
132
12/10
W
DEC 4-2
J. Morgan
Barnesville
2016 Barnesville Invitational
R1 Main
132
12/03
L
F 4-5 2:24
C. Hulst
Crookston
Wahpeton Dan Unruh 2016
Round 4 - 16 & RR3
132
12/03
L
F 5-0 0:57
C. Balboa
Grand Forks Central
Wahpeton Dan Unruh 2016
Round 2 - 16 & RR2
132
12/03
W
F 7-7 4:50
B. Bailly
West Fargo Sheyenne
Wahpeton Dan Unruh 2016
Round 1 - 16 & RR1
132
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
W
F 2-0 0:49
J. Peterson
Harvey SWAT
2016 ND State Folkstyle Individual
1st & 3rd (4 Man)
132
03/26
L
F 5-0 2:34
C. Spooner
---
2016 ND State Folkstyle Individual
Semifinals (4 Man)
132
03/25
L
NC 0-0
C. Spooner
---
2016 ND State Folkstyle Individual
2nd Place Match (4 Man)
132
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022