Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mickie Johns
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
W
F 8-0 3:37
K. Minneman
Marysville
Chapman @ Marysville
Round 1
160
01/28
W
DEC 13-9
S. Wagonner
Riley County
Chapman @ Riley County
Round 1
160
01/28
W
MD 11-0
B. Oviatt
---
Chapman @ Wamego
Round 1
160
12/11
W
DEF 0-0
C. Heise
Osborne
Jeff Giles Memorial Tournament
Varsity 6
170
12/11
L
TF 16-0 3:29
N. Brown
---
Jeff Giles Memorial Tournament
Varsity 3
170
12/11
L
DEC 8-5
B. Murk
---
Jeff Giles Memorial Tournament
Varsity 2
170
12/10
W
F 2-0
R. Zeller
---
Lindsborg-Smoky Valley @ Chapman
Round 1
170
12/04
W
DEF 0-0
P. Cooper
Chapman
2021 Raider Classic
Metal Round
170
12/04
L
F 2-0 0:51
N. Brown
---
2021 Raider Classic
Round 5
170
12/04
W
F 5-0 3:31
B. Griffin
Cottonwood Falls-Chase County, KS
2021 Raider Classic
Round 4
170
12/04
L
TF 18-3 4:34
J. Herrmann
---
2021 Raider Classic
Round 2
170
12/04
W
DEC 3-2
J. Castro
---
2021 Raider Classic
Round 1
170
11/30
L
F 0-0
B. Loader
Clay Center Community
Chapman @ Clay Center Community
Round 1
170
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/02
L
F 4-4 1:58
A. Aguilar
---
USAWKS Freestyle State - Jr/Cadet
Placement Matches (8 Man)
160
05/02
W
TF 12-2 3:53
R. Richardson
SW Timberwolves
USAWKS Freestyle State - Jr/Cadet
2nd Wrestleback (8 Man)
160
05/02
L
F 2-0 0:26
A. Turner
---
USAWKS Freestyle State - Jr/Cadet
Semis & 1st WB (8 Man)
160
05/02
W
F 4-0 0:59
N. Zuniga
Chase County
USAWKS Freestyle State - Jr/Cadet
Quarterfinals (8 Man)
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
MD 17-4
K. Tiede
---
Park City Wrestling Classic
Placement Matches (8 Man)
125-130
12/21
W
MD 9-0
X. Hurtt
---
Park City Wrestling Classic
Cons. Semis (8 Man)
125-130
12/21
W
DEC 6-4
J. VanHorn
Halstead Wrestling Club
Park City Wrestling Classic
Semis & WB (8 Man)
125-130
12/21
L
F 4-2 0:56
I. Tatro
---
Park City Wrestling Classic
Quarterfinals (8 Man)
125-130
12/08
W
F 2-0 0:53
J. Moseley-Cannon
Council Grove
Gene White Memorial-Emporia
Round 3 (4 Man)
125-130
12/08
W
DEC 10-7
C. Janow
Herington Wrestling Club
Gene White Memorial-Emporia
Round 2 (4 Man)
125-130
12/08
W
F 2-0 1:23
K. Fitzmaurice
Chanute Wrestling Club
Gene White Memorial-Emporia
Round 1 (4 Man)
125-130
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024