Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kash Connelly
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
Replay
DEC 10-9
Z. Zeiler
Mitchell Wrestling Club
NEUSA State 2024
Round 4
65
03/16
W
Replay
F 2-6 1:30
G. Gamino
Scottsbluff Wrestling Club
NEUSA State 2024
Round 3
65
03/09
L
F 2-0 0:26
A. Kohtz
St. Paul Youth Wrestling
24 CENTRAL CITY JR. WRESTLING TOURNAMENT
Round 2 (4 Man)
57-63
03/09
L
MD 11-1
K. Trujillo
GI Grapplers
24 CENTRAL CITY JR. WRESTLING TOURNAMENT
Round 1 (4 Man)
57-63
02/25
L
F 2-0 0:15
L. Edwards
Boone Central
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 4
59-65
02/25
W
F 2-0 0:18
C. Hohman
Seward wrestling club
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 3
59-65
02/25
L
F 9-2 1:55
L. Rawhouser
Duncan Wrestling Club
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 2
59-65
02/24
W
F 2-0 1:00
L. Mozer
Elkhorn Valley Wrestling Club
Newman Grove-St. Ed. Dale Buhl Memorial Tournament
Round 3
61-63
02/24
W
MD 11-0
R. Beller
NGSE
Newman Grove-St. Ed. Dale Buhl Memorial Tournament
Round 2
61-63
02/24
W
F 2-0 1:00
C. Salwei
Boone Central
Newman Grove-St. Ed. Dale Buhl Memorial Tournament
Round 1
61-63
02/11
W
F 2-0 0:28
L. Schwartz
Elkhorn Valley Wrestling Club
Boone Central Trophy Tournament 2024
Round 3 (4 Man)
62-64
02/11
L
F 2-0 1:00
L. Edwards
Boone Central
Boone Central Trophy Tournament 2024
Round 2 (4 Man)
62-64
02/11
W
F 2-0 0:41
B. Luchsinger
Lakeview
Boone Central Trophy Tournament 2024
Round 1 (4 Man)
62-64
02/04
W
F 10-0 2:39
B. Briggs
Seward Wrestling Club
York Wrestling Club Tournament
Round 4
B18
02/04
W
F 2-0 1:00
R. Eynetich
Northwest Jr Vikings
York Wrestling Club Tournament
Round 3
B18
02/04
L
F 5-2 1:17
L. Edwards
Boone Central
York Wrestling Club Tournament
Round 2
B18
01/27
W
F 2-0
K. Becker
Double Dog Wrestling
Double Dog Tournament-Shelby, NE
Round 3 (3 Man)
62-68
01/27
W
F 2-0 1:00
J. Grigsby
2TG
Double Dog Tournament-Shelby, NE
Round 1 (3 Man)
62-68
01/21
W
F 2-0 0:59
K. Williams
CWO
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 3
61-62
01/21
W
F 2-0 0:31
B. Tisthammer
Boone Central
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 2
61-62
01/21
W
F 2-0 0:40
B. Wietfeld
Clarkson Leigh
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 1
61-62
01/07
W
F 2-0 0:20
H. Nelson
Boone Central
Titan Club Wrestling Trophy Tournament
Round 2 (3 Man)
63-68
01/07
W
F 5-0 0:45
C. Boelts
Central City Junior Wrestling
Titan Club Wrestling Trophy Tournament
Round 1 (3 Man)
63-68
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
F 4-4 0:59
C. Coleman
Valentine Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 5
56
03/18
W
F 5-2 2:33
B. Kenning
Milford Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 4
56
03/18
W
F 2-0 0:40
K. Ferguson
Lincoln Warriors
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 3
56
03/18
L
F 6-0 1:34
X. Engel
Hawks Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 2
56
03/18
W
F 7-3 1:52
A. Hubbell
Alliance wrestling club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 1 (32 Man)
56
03/11
W
F 2-0 0:58
O. Helmer
St.Paul Youth Wrestling
CENTRAL CITY JUNIOR WRESTLING TOURNAMENT
Round 3 (4 Man)
54-58
03/11
W
F 2-0 0:33
B. Arendt
Aurora Club Wrestling
CENTRAL CITY JUNIOR WRESTLING TOURNAMENT
Round 2 (4 Man)
54-58
03/11
W
F 4-0 2:32
C. Boelts
Central City Junior Wrestling
CENTRAL CITY JUNIOR WRESTLING TOURNAMENT
Round 1 (4 Man)
54-58
03/04
W
F 5-4 1:40
B. Banks
Boone Central
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Placement Matches
56
03/04
W
F 2-0 0:37
O. Helmer
St.Paul Youth Wrestling
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 7
56
03/04
W
F 2-0 0:11
B. West
Battle Creek Brave Elite
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 6
56
03/04
W
MD 14-1
R. Heine
League of Heroes
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 5
56
03/04
L
F 2-0 0:39
B. Banks
Boone Central
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 4
56
03/04
W
F 5-0 0:58
L. Eaton
CWO
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 3
56
02/26
L
DEC 6-2
B. Bayer
Howells-Dodge
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 4
55-58
02/26
W
F 2-0 0:43
L. Eaton
CWO
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 3
55-58
02/26
W
F 9-0 2:38
O. Rojo
Lakeview
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 2
55-58
02/12
L
F 2-0 0:16
L. Edwards
Boone Central
Boone Central Trophy Tournament 2023
Round 3 (4 Man)
52-56
02/12
L
F 10-9 2:49
B. Wintz
Battle Creek Brave Elite
Boone Central Trophy Tournament 2023
Round 2 (4 Man)
52-56
02/12
L
F 6-0 1:38
K. Johansen
St. Paul Youth Wrestling
Boone Central Trophy Tournament 2023
Round 1 (4 Man)
52-56
01/29
L
F 2-0 1:00
L. Edwards
Boone Central
Titan Club Wrestling Trophy Tournament
Round 3 (4 Man)
54-57
01/29
W
MD 11-2
C. Boelts
Central City Youth wrestling
Titan Club Wrestling Trophy Tournament
Round 2 (4 Man)
54-57
01/29
W
F 4-0 1:27
G. Schindler
Elgin Wolfpack
Titan Club Wrestling Trophy Tournament
Round 1 (4 Man)
54-57
01/28
W
F 2-0 0:49
C. Tejkl
Double Dog Wrestling
Double Dog Tournament
Round 5 (5 Man)
54-56
01/28
W
F 4-0 0:21
G. Hoadley
Double Dog Wrestling
Double Dog Tournament
Round 4 (5 Man)
54-56
01/28
L
F 8-2 2:43
K. Johansen
St. Paul Youth Wrestling
Double Dog Tournament
Round 3 (5 Man)
54-56
01/28
W
F 2-0 0:37
M. Smith
DC Outlaws Wrestling
Double Dog Tournament
Round 2 (5 Man)
54-56
01/22
W
F 2-0 0:30
D. Olmer
Humphrey St. Francis
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 3
54-56 A
01/22
W
F 8-0 1:41
H. Cheyney
Boone Central
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 2
54-56 A
01/22
W
F 2-0 0:33
C. Fehringer
Clarkson Leigh
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 1
54-56 A
01/15
W
F 2-0 0:43
H. Rohde
Battle Creek Brave Elite
Battle Creek Brave Elite Classic
Placement Matches (8 Man)
51-55
01/15
W
F 2-0 0:23
B. Wintz
Battle Creek Brave Elite
Battle Creek Brave Elite Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
51-55
01/15
W
F 2-0 0:35
M. Guthard
Boone Central
Battle Creek Brave Elite Classic
Quarterfinals (8 Man)
51-55
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023