Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Noah Vernon
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Team Wakulla
Team Wakulla Wrestling
Wakulla
Wakulla B
Wakulla Hs
Wicked Clover
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
L
F 2-0 1:04
L. Slater
Suwannee Wrestling Club
2024 Gator Cup II - Suwannee
Round 6
202-227
04/20
W
F 8-4 4:16
N. Smith
Suwannee Wrestling Club
2024 Gator Cup II - Suwannee
Round 3
202-227
04/06
W
F 2-0 1:06
J. Charron
Suwannee Wrestling Club
2024 Gator Cup I - Lincoln
Round 5
198-215
04/06
W
F 4-0 0:40
J. Burns
Patriots Wrestling Club-Dothan
2024 Gator Cup I - Lincoln
Round 6
198-215
04/06
W
F 4-0 2:39
J. Charron
Suwannee Wrestling Club
2024 Gator Cup I - Lincoln
Round 3
198-236
04/06
L
F 2-0 0:33
N. Smith
Suwannee Wrestling Club
2024 Gator Cup I - Lincoln
Round 2
198-215
01/13
W
F 0-0 2:34
J. Davis
Episcopal Of Jacksonville
2024 Gator Brawl
Placement
190
01/13
L
F 7-0 4:25
L. Hutto
Tate
2024 Gator Brawl
Round 9 & Semi`s
190
01/13
L
DEC 6-5
B. Culver
Ridgeview
2024 Gator Brawl
Round 8
190
01/13
W
M FOR 0-0
B. Floyd
Piedmont Academy
2024 Gator Brawl
Round 7
190
01/13
W
F 2-0 1:31
B. Casey
Freeport
2024 Gator Brawl
Round 6
190
01/13
W
F 7-0 1:08
A. Riddle
Milton
2024 Gator Brawl
Round 5
190
01/13
W
F 2-2 3:05
C. Erlewine
Arnold
2024 Gator Brawl
Round 4
190
01/12
L
F 2-0 0:19
i. waters
Pace
2024 Gator Brawl
Round 3
190
01/12
L
F 2-0 0:18
C. McKinney
Choctawhatchee
2024 Gator Brawl
Round 1
190
01/05
L
MD 9-0
J. Haigler
Florida
Panhandle Championships
Round 2 (20 Team)
190
01/05
W
F 2-0 0:18
A. Riddle
Milton
Panhandle Championships
Round 4 (20 Team)
190
01/05
W
F 0-4 4:31
R. Merk
Gulf Breeze
Panhandle Championships
Placement Matches (20 Team)
190
12/09
L
F 2-0 0:56
D. Recla
Land O`Lakes
42nd Annual Kiwanis Invitational
4th Wrestleback (64 Man) and 3rd WB (32 Man)
190
12/09
W
DEC 6-5
B. Blankenship
Crystal River
42nd Annual Kiwanis Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
190
12/09
W
F 3-0 2:12
M. Delvalle
East Bay
42nd Annual Kiwanis Invitational
1st round WB (32 Man)
190
12/08
L
F 2-2 1:15
E. Lawson
Forest (Ocala)
42nd Annual Kiwanis Invitational
Round 1 (32 Man)
190
12/02
W
F 2-0 1:26
J. Carswell
Baldwin
Bobcat Round Robin Day 2
Round 3 (16 Man)
190
12/02
L
F 5-0 1:05
P. Loveland
Middleburg
Bobcat Round Robin Day 2
Round 2 (16 Man)
190
12/02
L
F 7-0 3:33
K. Chancey
Baker County
Bobcat Round Robin Day 2
Round 1 (16 Man)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
L
Replay
F 6-1 2:40
J. Pierce
Richmond High
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
195
06/21
L
Replay
DEC 6-1
L. Ludrowsky
Oregon Clay Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
195
06/21
L
Replay
F 5-0 1:21
C. Hernandez
Eagle Empire Black
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (16 Team)
195
06/21
L
Replay
F 2-0 0:39
N. Ellis
Dynamic Black
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
195
06/21
L
Replay
F 2-0 0:37
C. Turner
Social Circle Black
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
195
06/21
L
Replay
F 6-1 4:33
H. Hades
Terre Haute Red
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
195
06/21
L
Replay
F 2-2 1:08
J. Carver
Yuligan
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
195
06/21
L
Replay
F 0-0 0:41
R. Lopez
Somerset Academy
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
195
06/17
W
F 4-0 1:33
T. Eikeland
Liberty County
2023 Gator Cup V - Liberty
Round 4 (5 Man)
195-220
06/17
W
F 6-2 2:28
J. Hamilton
Coastline Wrestling Academy
2023 Gator Cup V - Liberty
Round 3 (5 Man)
195-220
06/17
L
F 9-1 1:52
P. Laxton
Coastline Wrestling Academy
2023 Gator Cup V - Liberty
Round 2 (5 Man)
195-220
06/17
L
F 4-0 0:38
G. Pelt
Coastline Wrestling Academy
2023 Gator Cup V - Liberty
Round 1 (5 Man)
195-220
06/03
L
F 5-1 1:43
J. Donate
Florida High (FSUS)
2023 Gator Cup IV - Arnold
Placement
195-220
06/03
L
DEC 6-2
N. Blanca
Goon Squad
2023 Gator Cup IV - Arnold
Round 3 (10 Man)
195-220
06/03
W
MD 13-4
G. Pelt
Coastline Wrestling Academy
2023 Gator Cup IV - Arnold
Round 2 (10 Man)
195-220
05/06
L
F 15-5 1:00
P. Loveland
Bronco Elite WC
2023 Gator Cup II - Lincoln
Round 3 (4 Man)
182-195
05/06
L
F 10-1 3:44
J. Craig
Beachside High School
2023 Gator Cup II - Lincoln
Round 2 (4 Man)
182-195
05/06
W
F 7-0 2:57
A. Gonzalez
Beachside High School
2023 Gator Cup II - Lincoln
Round 1 (4 Man)
182-195
04/29
L
DEC 4-3
B. Barodte
Team Wakulla
2023 Gator Cup I - Wakulla
Round 3 (4 Man)
182-195
04/29
L
F 5-0 1:06
T. Johns
Suwannee Bulldogs
2023 Gator Cup I - Wakulla
Round 2 (4 Man)
182-195
02/25
L
F 5-2 5:41
T. Davenport
Baldwin
FHSAA 1A R1
Round 3 (16 man)
195
02/24
L
F 2-0 0:14
A. Smith
Yulee
FHSAA 1A R1
Round 2 (quarters and WB)
195
02/24
W
F 4-2 3:23
T. Hall
Rutherford
FHSAA 1A R1
Round 1 (16 Man)
195
02/11
L
MD 10-2
M. Smith-Morgan
Deland
2023 Florida JV State Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
184
02/11
L
F 2-0 1:01
B. Lyda
Clay
2023 Florida JV State Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
184
02/11
W
F 2-2 1:05
A. O`FARRIL
Cypress Creek H S
2023 Florida JV State Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
184
02/10
W
F 2-0 2:42
C. Williams
Hagerty
2023 Florida JV State Invitational
Round 1 (32 Man)
184
02/10
L
F 0-0
I. Bridenstine
Cypress Creek (Wesley Chapel)
Hudson Duals
Round 1
195
01/28
W
F 2-5 1:44
B. Potter
Chiles JV
Wakulla FCA Invitational
Round 3
182JV
01/28
W
FOR 0-0
B. Harper
North Bay Haven
Wakulla FCA Invitational
Round 2
182JV
01/28
W
F 7-1 4:33
J. Thomas
Episcopal Of Jacksonville
Wakulla FCA Invitational
Round 1
182JV
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024