Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jason Morrison
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2017-2018
2016-2017
Team Name
Centennial (Corona)
Corona Centennial
Eagle Valley
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
W
DEC 2-0
N. Bernard
---
CHSAA 4A Region 2
Placement Matches
160
03/06
W
DEC 4-1
D. Hickey
Central- Grand Junction
CHSAA 4A Region 2
Consi Semis
160
03/06
L
F 2-0 1:17
G. Zimmerer
---
CHSAA 4A Region 2
Semis & 1st WB
160
03/06
W
F 2-0 0:36
W. Harden
---
CHSAA 4A Region 2
Quarterfinals
160
03/06
W
F 2-0 0:43
J. Haynes
Pueblo County
CHSAA 4A Region 2
Round 1 (16 Man)
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
DEC 5-2
R. True
Eaton
2020 CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
152-3A
02/20
L
F 10-0 5:20
C. Lucero
---
2020 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
152-3A
02/15
L
DEC 5-3
B. May
---
CHSAA 3A Region 4
3rd and 5th Place Matches
152
02/15
W
DEC 6-5
J. Kennedy
Florence
CHSAA 3A Region 4
Consi Semis
152
02/15
W
DEC 2-0
e. garner
---
CHSAA 3A Region 4
Semis and WB3
152
02/15
W
F 2-0 1:29
G. Dudley
Pueblo Central
CHSAA 3A Region 4
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/14
L
F 4-3 5:11
B. May
---
CHSAA 3A Region 4
Quarterfinals and WB1
152
02/14
W
NC 0-0
J. Kennedy
Florence
CHSAA 3A Region 4
4th Place Matches
152
02/01
W
F 2-2 3:31
D. Medina
---
Dual State
Round 3 (4 Team)
152
02/01
L
DEC 6-0
L. Smith
Coronado
Dual State
Round 1 (3 Team)
152
02/01
W
F 3-0 3:37
E. Bottini
Fowler
Dual State
Round 2 (3 Team)
152
02/01
L
F 9-0 4:53
M. Duran
---
Dual State
Round 1 (4 Team)
152
01/31
L
MD 10-2
M. Duran
---
Eagle Valley @ Pueblo West
Round 1
152
01/25
W
DEC 6-2
Y. Trejo
Yuma
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
5th place matches
152
01/25
L
DEC 2-4 SV
T. sauer
Legend
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
3rd Wrestleback (16 Man)
152
01/25
W
DEC 6-4
G. Lovato
Roosevelt
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
Semis & 2nd WB (16 Man)
152
01/25
L
F 2-0 1:31
N. Gallegos
---
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/25
W
MD 10-0
B. Porta
Prairie View
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
Champ Round 1 (16 Man)
152
01/18
L
F 3-5 2:49
T. Barnes
---
2020 Mel Smith Husky Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/17
W
F 2-0 0:53
C. Duncan
---
2020 Mel Smith Husky Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
152
01/17
L
DEC 13-6
J. Jordan
---
2020 Mel Smith Husky Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/17
W
DEC 10-4
E. Wolfe
Manitou Springs
2020 Mel Smith Husky Invitational
Round 1 (32 Man)
152
01/11
L
MD 14-1
K. Logan
Soroco
Eagle Valley Invitational 2020
1st & 3rd (16 Man)
152
01/11
W
DEC 7-4
K. Adams
---
Eagle Valley Invitational 2020
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/11
W
MD 15-3
J. Kennedy
Florence
Eagle Valley Invitational 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/11
W
F 0-0 4:44
C. Frink
Grand Valley High School
Eagle Valley Invitational 2020
Round 1
152
12/20
L
MD 13-5
J. Hoerr
---
Warrior Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
152
12/20
L
F 5-0 0:42
K. Baker
---
Warrior Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
12/20
W
F 3-2 1:24
N. Tracy
Doherty
Warrior Classic
Round 1 (32 Man)
152
12/14
L
DEC 11-4
P. Rhyne
Moffat County
GJ Tiger Duals
Round 4 (8 Team)
160
12/14
L
F 0-0
C. Hafey
---
GJ Tiger Duals
Round 3 (8 Team)
160
12/14
L
MD 13-2
D. Luster
Fruita Monument
GJ Tiger Duals
Round 1 (8 Team)
160
12/14
L
F 0-0
L. Head
Palisade
GJ Tiger Duals
Round 5 (8 Team)
160
12/14
W
F 0-0
I. Alcazar
Montrose
GJ Tiger Duals
Round 2 (8 Team)
160
12/13
L
DEC 6-4 SV
I. Tigert
---
Eagle Valley @ Grand Valley
Round 1
160
12/07
W
F 2-0 1:01
I. Peerman
Del Norte
Buena Vista Demon Duals
Round 1 (3 Team)
160
12/07
L
DEC 9-5
C. Deluca
---
Buena Vista Demon Duals
Round 3 (3 Team)
160
12/07
L
F 7-1 2:54
M. Hertrich
---
Buena Vista Demon Duals
Round 3 (4 Team)
160
12/07
W
F 2-0 1:11
J. Shorb
Severance
Buena Vista Demon Duals
Round 1 (4 Team)
160
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 0:57
C. Nading
---
CHSAA Region 3A-Region 3
Semis and WB3
145
02/10
W
TF 17-2 3:08
C. Cardie
Faith Christian
CHSAA Region 3A-Region 3
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/09
L
F 4-0 2:45
E. Powers
Moffat County
CHSAA Region 3A-Region 3
Quarterfinals and WB1
145
02/09
W
F 3-8 3:15
S. Winkle
---
CHSAA Region 3A-Region 3
Round 1
145
02/03
L
F 1-2 1:43
D. Abeyta
---
2018 Colorado JV State Invitational
Rd 5 - Quarterfinal/Cons.
145
02/02
W
MD 15-3
R. Gholston
Regis Jesuit
2018 Colorado JV State Invitational
Rd 4
145
02/02
W
DEC 7-3
J. Vincent
Eagle Valley
2018 Colorado JV State Invitational
Rd 3
145
02/02
L
F 10-0 3:50
G. Kopp
Rocky Mountain
2018 Colorado JV State Invitational
Rd 2
145
02/02
W
F 4-0 0:36
R. Oconnor
Air Academy
2018 Colorado JV State Invitational
Rd 1 (64 Man)
145
01/27
L
TF 18-3 4:42
Z. Hall
Air Academy
34th Annual Les Mattocks Invitational
Consolation quarterfinals
145
01/27
W
DEC 5-3
Z. Emery
Overland High School
34th Annual Les Mattocks Invitational
Quarters and consolation
145
01/27
W
DEC 9-2
J. Sarrios
Battle Mountain
34th Annual Les Mattocks Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
145
01/27
L
F 5-0 1:10
J. Mclaughlin
---
34th Annual Les Mattocks Invitational
Round 1
145
01/20
L
DEC 4-0
C. Atwell
Heritage
2018 Northglenn Norse Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
145
01/20
L
MD 9-0
E. Cumley
Legend
2018 Northglenn Norse Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/20
W
F 2-0 1:15
R. Duran
Jefferson
2018 Northglenn Norse Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
145
01/12
L
DEC 8-5
A. Moreno
La Junta
Mel Smith 2018 Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
145
01/12
L
F 15-0 2:58
M. McFadden
---
Mel Smith 2018 Wrestling Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/12
W
F 2-0 1:56
K. Medina
Del Norte
Mel Smith 2018 Wrestling Invitational
Round 1 (32 Man)
145
01/06
L
DEC 10-6
H. Wheatley
West Grand
Eagle Valley Varsity Invite 2018
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/06
L
F 0-0 3:12
J. Pena
---
Eagle Valley Varsity Invite 2018
Round 1 (16 Man)
145
12/16
L
MD 13-2
W. Fletcher
North Park
West Grand Invitational
Round 5
145
12/16
L
MD 11-2
J. Planansky
Hayden
West Grand Invitational
Round 4
145
12/16
W
DEC 7-2
J. Esparza
Basalt
West Grand Invitational
Round 2
145
12/16
W
F 0-0 1:33
A. Wilson
Middle Park
West Grand Invitational
Round 1
145
12/12
L
F 6-0 5:03
H. Estrada
Battle Mountain
EV vs Palisade and Battle Mountain
Champ. Round 1
145
12/09
L
F 8-2 5:35
J. Esparza
Basalt
Rifle JV Invitational
Finals, all wts., all brackets
145
12/09
W
DEC 11-9 SV
W. Simmons
---
Rifle JV Invitational
Semifinals all Wts. WB all Wts.
145
12/09
W
F 10-10 3:16
Z. Nold
Cedaredge
Rifle JV Invitational
Quarterfinals = 8&16 man, all R.Robins, WB`s
145
12/02
L
F 2-2 0:54
R. Montes
Eagle Valley
Middle Park Panther Invitational
Round 4
145
12/02
W
F 2-4 1:50
J. Gallegos
Middle Park
Middle Park Panther Invitational
Round 3
145
12/02
L
F 2-0 1:21
L. Bryant
Steamboat Springs
Middle Park Panther Invitational
Round 2
145
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/24
L
F 13-0 3:14
J. Tolentino
---
Lakeside Summer Duals
Round 3 (6 Team)
152
06/24
L
F 3-0 1:05
N. Combado
Victor Valley
Lakeside Summer Duals
Round 2 (6 Team)
152
01/26
L
F 0-0
D. Ritchie
Martin Luther King Jr
Martin Luther King Jr @ Centennial (Corona)
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024