Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabriel Larson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 5-0 1:46
C. Hardee
Tinley Park Bulldogs Wrestling
2024 IL Kids Future Finalist
Round 3
61-66
02/03
W
FOR 0-0
G. Lukensmeyer
Batavia Wrestling Club
2024 IL Kids Future Finalist
Round 2
61-66
02/03
L
DEC 5-2
L. Rowley
nWo Wrestling Club
2024 IL Kids Future Finalist
Round 1
61-66
01/28
L
F 2-0
R. Austin
Streator Wrestling Club
LP Crunching Cavs Classic
Round 3 (4 Man)
63-65
01/28
L
F 6-1 0:16
G. King
Dixon Wrestling Club
LP Crunching Cavs Classic
Round 2 (4 Man)
63-65
01/28
W
MD 14-0
L. Clauser
East Peoria river bandits
LP Crunching Cavs Classic
Round 1 (4 Man)
63-65
12/10
L
DEC 2-0
J. Saathoff
Sauk Valley Wrestling Club
John Nagy Annual Throwdown
Round 3 (4 Man)
59-63
12/10
L
F 0-0 0:35
C. Thomas
Dixon Wrestling Club
John Nagy Annual Throwdown
Round 2 (4 Man)
59-63
12/10
L
MD 14-0
C. Whaley
Rockford wrestling club
John Nagy Annual Throwdown
Round 1 (4 Man)
59-63
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
W
DEC 6-2
C. Jr
Sandwich Little Indians WC
Beginner Bash Folkstyle FINALS
Final Round
55-55
03/26
L
F 0-2 0:30
A. Krokos
Orland Park Pioneers Wrestling
Beginner Bash Folkstyle FINALS
Round 2
55-55
03/26
L
MD 12-0
K. Smadi
SCN Youth Wrestling
Beginner Bash Folkstyle FINALS
Round 1
55-55
01/29
L
DEC 9-6
A. Olszewski
Dixon Wrestling Club
LaSalle Peru Crunching Cavs Classic
Round 3 (4 Man)
52-52
01/29
L
MD 14-0
J. Saathoff
Sauk Valley Wrestling Club
LaSalle Peru Crunching Cavs Classic
Round 2 (4 Man)
52-52
01/29
L
TF 15-0 2:07
D. Martin
Sandwich Little Indians WC
LaSalle Peru Crunching Cavs Classic
Round 1 (4 Man)
52-52
01/22
L
DEC 6-3
P. Riley
Yorkville Wrestling Club
Ezra Hill Jr. Memorial Tournament
Placement (4 Man)
51-56
01/22
L
F 2-0 0:49
H. Kudlacik
Hononegah Wrestling Club
Ezra Hill Jr. Memorial Tournament
Semis (4 Man) Tots & Bantam
51-56
01/15
W
F 6-2 2:51
G. Landis
Camp Point Youth Wrestling
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 3 (4 Man)
51-52
01/15
W
F 2-0 0:43
J. Kinney
Bettendorf Wrestling Club
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 2 (4 Man)
51-52
01/15
W
TF 17-2 2:19
J. Bryant
Macomb Little Bombers
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 1 (4 Man)
51-52
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020