Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aaron Warner
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Amery
Amery Warrior`s
Amery Warriors
Amery warriors
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 4-0 0:52
M. Bakkedahl
Maple River/USC Longhorns
**FULL - Prescott Border Battle - FULL**
Round 3
45-48
03/02
L
F 2-0 0:42
K. Jesnowski
WCA
**FULL - Prescott Border Battle - FULL**
Round 2
45-48
02/18
W
F 2-0 0:18
S. Close
Unity Eagles
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 5
48-50
02/18
W
F 2-0 0:23
R. Birkel
Ellsworth
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 3
48-50
02/18
W
DEC 6-0
I. Laursen
Clear lake youth
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 2
48-50
02/11
W
MD 15-1
C. Sutliff
Boyceville Bulldogs
New Richmond Tiger Tussle
Round 5
46-49
02/11
W
F 2-0 0:08
E. Roberts
Northwestern Tigers Wrestling
New Richmond Tiger Tussle
Round 3
46-49
02/11
W
F 8-1 1:51
H. Engel
Hudson
New Richmond Tiger Tussle
Round 2
46-49
02/10
L
Replay
F 5-0 2:52
Z. Jones
Summit Wrestling Academy
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
50
02/10
L
Replay
DEC 5-0
C. Senzig
LAW
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
4th Wrestleback (16 Man)
50
02/10
W
Replay
DEC 6-2
C. Stancer
Rogers Area Youth Wrestling Cl
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
02/10
W
Replay
DEC 3-1
K. Schroeder
MN Elite
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
2nd Wrestleback (16 Man)
50
02/10
L
Replay
F 2-0 0:28
J. Cardinal
MN Elite
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
02/10
W
Replay
DEC 6-0
S. Comer
Team Porcelli
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
50
02/04
L
M FOR 0-0
G. Yang
CrassTrained
Turtle Lake/Clayton Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
47-51
02/04
L
M FOR 0-0
A. Holt
Northwestern
Turtle Lake/Clayton Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
47-51
02/04
L
M FOR 0-0
W. Jenson
Boyceville Bulldogs
Turtle Lake/Clayton Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
47-51
02/03
W
MD 10-0
B. Clark
River Falls
FULL - Hudson Youth Tournament - FULL
Round 5
47-49
02/03
W
DEC 6-0
G. Yang
CrassTrained
FULL - Hudson Youth Tournament - FULL
Round 3
47-49
02/03
W
MD 8-0
M. Magee
Hudson
FULL - Hudson Youth Tournament - FULL
Round 2
47-49
01/21
W
DEC 7-0
I. Laursen
Clear Lake
Shell Lake Youth Open
Round 5
45-48
01/21
W
F 15-3 2:34
G. Hanacek
Spooner
Shell Lake Youth Open
Round 3
45-48
01/21
W
F 5-0 0:56
W. Phelps
Chetek-Weyerhaeuser
Shell Lake Youth Open
Round 2
45-48
01/07
W
F 5-0 1:14
K. Werner
Crass Trained
Cadott Youth Wrestling
Round 3 (4 Man)
47-50
01/07
W
F 2-0 0:54
C. Zahara
Mondovi-Eleva Strum
Cadott Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
47-50
01/07
W
F 5-0 0:46
H. Lee
Cadott
Cadott Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
47-50
12/16
W
Replay
DEC 6-0
J. Nelson
Outlaw Wrestling Club
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
50
12/16
L
Replay
DEC 7-2
C. Nuss
Immortal Athletics WC
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
4th Wrestleback (16 Man)
50
12/16
W
Replay
DEC 5-2
K. Alger
DC Elite
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
12/16
L
Replay
F 6-0 2:57
C. Senzig
LAW
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
12/16
W
Replay
DEC 8-2
R. Hainline
Sebolt Wrestling Academy
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
50
12/03
L
Replay
F 2-0 0:48
T. Wolf
Grapplers
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
4th Wrestleback (32 Man)
50
12/03
W
Replay
F 7-0 2:59
C. DeFoe
Little Falls Flyers
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Quarters & 3rd WB (32 Man)
50
12/03
L
Replay
F 4-1 1:15
M. Wichman
No Nonsense
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Round 2 Champ & WB (32 Man)
50
10/15
L
DEC 8-2
E. Zupanc
Crass Trained
X-Elite Fall Kick-Off
Round 5 (6 Man)
48-55
10/15
W
DEC 6-1
L. Gauerke
Marathon
X-Elite Fall Kick-Off
Round 3 (6 Man)
48-55
10/15
L
DEC 6-0
C. Schroeder
Askren Wrestling Academy
X-Elite Fall Kick-Off
Round 2 (6 Man)
48-55
10/15
W
FOR 0-0
H. Wiese
Chippewa Elite Wrestling
X-Elite Fall Kick-Off
Round 4 (6 Man)
48-55
10/15
W
F 5-0 0:30
A. Richel
X-Factor Elite
X-Elite Fall Kick-Off
Round 1 (6 Man)
48-55
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
MD 9-0
I. Laursen
Clear Lake
Durand Youth Tournament
Round 5
40-45
03/05
W
F 2-0 0:35
C. Fortner
Cochrane Fountain City
Durand Youth Tournament
Round 3
40-45
03/05
W
F 6-0 2:36
B. Bauer
Mondovi/Eleva Strum
Durand Youth Tournament
Round 2
40-45
03/04
L
DEC 7-0
A. Dunn
Lakeville
**FULL Prescott Border Battle FULL**
Round 5
43-46
03/04
L
MD 8-0
C. Senzig
LAW
**FULL Prescott Border Battle FULL**
Round 3
43-46
03/04
L
MD 10-0
L. Larson
Blaine
**FULL Prescott Border Battle FULL**
Round 2
43-46
01/22
W
F 9-2 1:47
I. Laursen
---
Shell Lake Youth Open
Round 4
42-45
01/22
W
F 2-0 0:18
H. Kaiser
---
Shell Lake Youth Open
Round 3
42-45
01/22
W
F 9-0 1:47
R. Drake
---
Shell Lake Youth Open
Round 2
42-45
01/21
W
F 5-0 0:46
B. Bauer
Mondovi Eleva-Strum
Bloomer Colfax Youth Open
Round 3 (4 Man)
40-43
01/21
W
MD 16-2
G. Yang
Team Yang
Bloomer Colfax Youth Open
Round 2 (4 Man)
40-43
01/21
W
MD 9-0
C. Peery
Elk Mound
Bloomer Colfax Youth Open
Round 1 (4 Man)
40-43
01/21
L
TF 19-2 2:48
L. Roth
Amery
Barron Youth Wrestling Tournament
Round 5
44-48
01/21
W
F 2-0 0:37
A. Danca
Turtle Lake/Clayton
Barron Youth Wrestling Tournament
Round 3
44-48
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023